Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.11.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4753 / 4549
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи може Замовник провести переговорну процедуру по предмету "Організація харчування дітей пільгової категорії населення"? Згідно рішення сесії Скадовської міської ради встановлена вартість харчування дітей пільгових категорій населення у закладах загальної середньої освіти комунальної власності: на дитину 1-4 класів - 35,00 грн, в день: на дитину 5-11 класів - 38,00 грн. в день. Загальна річна сума закупівель перевищує 200 000 грн. Відповідно ЗУ "Про публічні закупівлі" Замовник має провести відкриті торги, але аукціон, який проведений за допомогою електронної системи закупівель, передбачає пониження ціни (яка фіксована в затвердженому рішенні міської ради). Між Скадовською міською радою (Орендодавець), ОЗ "Академічний ліцей" Скадовської міської ради (Балансоутримувач) та ТОВ "ПІВДЕНЬТОРГ-СК" (Орендар) підписаний договір оренди окремого індивідуального майна. ТОВ "ПІВДЕНЬТОРГ-СК" орендує їдальні, які розташовані в закладі ОЗ "Академічний ліцей", Згідно до пункту договору оренди майна "Майно передається в оренду Орендарю для надання послуг з харчування учнів у закладі освіти відповідно до норм чинного законодавства, без зміни цільового призначення". Чи може Замовник скористатись аб. 3 до п. 2 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі" та провести переговорну процедуру з ТОВ "ПІВДЕНЬТОРГ-СК"?
Відповідь
18.11.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4350 / 4353
Прошу Вас, надати роз`яснення, щодо застосування норм Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в ситуації, яка склалася під час закупівлі, а саме: Для потреб Державної прикордонної служби України, в грудні місяці 2020 року Військовою частиною 1471 (далі – Замовник) було проведено процедуру закупівлі та укладено договір на постачання товару для потреб 2021 року. В зв’язку з неналежним виконанням договірних зобов’язань постачальником, вказаний договір було розірвано в березні 2021 року. Оскільки потреба на вказаний товар – не відпала, в квітні 2021 року, Замовником було розпочато повторну процедуру закупівлі, яка в свою чергу не відбулась у зв’язку з поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій. В подальшому, було оголошено повторну процедуру закупівлі, яка триває на даний момент. Питання: Чи має право Замовник застосувати переговорну процедуру закупівлі відповідно до пп.3 п.3 ч.2 ст.40 Закону у зв’язку з розірванням договору з вини постачальника та нагальною потребою, яка виникла у Замовника під час проведення вищевказаної процедури закупівлі?
Відповідь
12.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4523 / 4660
Питання стосовно постачання теплової енергії . За адресою замовника, згідно рішення міської ради та затвердженого тарифу, є два постачальника теплової енергії Концерн "Міські теплові мережі" (далі Концерн МТМ) - монополіст, та альтернативний істочник опалення ТОВ "Альтернативні енергоресурси"- монопліст. Для отримання теплової енергії проводили відкриті торги. На даний час ТОВ "Альтернативні енергоресурси" знаходяться в реєстрі АМКУ про спотворення результатів торгів, тому зняли все обладанння у котельній і припинили постачання теплової енергії (документального підвердження, що технічно не можуть поставляти теплову енергію немає). В нас залишився один постачальник Концерн МТМ з яким підписаний акт готовності об'єкту до опалювального сезону. Чи правомірно буде провести замість відкритих торгів переговорну процедуру з Концерном МТМ - відсутність конкуренції з технічних причин - аб.4 п. 2 ч.2 ст. 40, який документ буде підтвердженням, що технічно нам може поставляти теплову енергію тільки Концерн "МТМ"? Дякуємо.
Відповідь
12.11.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
6478 / 6397
Українським інститутом національної пам'яті, відповідно до вимог ЗУ "Про публічні закупівлі", проведено двічі відкриті торги по замовленню послуг: - з Поточного ремонту приміщень будівлі (приміщення 2,3,4,6 згідно Технічного плану) за адресою: м. Київ, вул. Липська 16 »; - з Поточний ремонт приміщень будівлі (приміщення 1,7,8,13 згідно Технічного плану) за адресою: м. Київ, вул. Липська 16». Відповідно до частини 2 статті 32 ЗУ "Про публічні закупівлі" вищезазначені закупівлі не відбулись у зв'язку з відсутністю необхідної кількості учасників. Тому, для організації та проведення ремонтних робіт виникла потреба в проведенні переговорної процедури на підставі п.1, ч.2. ст.40 ЗУ "Про публічні закупівлі" у зв'язку з двічі відміненою процедурою відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. Враховуючи строки проведення переговорної процедури та строки проведення ремонтних робіт/наданні послуг, які мають бути "розумними", стає зрозуміло, що у 2021 бюджетному році не можливо провести переговорну процедуру та укласти договір на проведення поточного ремонту з переможцем переговорної процедури. Виходячи з вищезазначеного, прошу дати відповідь на питання: 1) Чи можна в даному випадку провести переговорну процедуру у 2022 році на підставі п1. ч2. ст.40 ЗУ "Про публічні закупівлі" у зв'язку з двічі відміненою процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), які не відбулись у 2021 році.
Відповідь
12.11.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4669 / 4521
Замовник провів переговорну процедуру на підставі п.2 ч.2 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі" (відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником;). В подальшому переможця закупівлі (контрагента) було внесено до Реєстру Зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів. Таким чином, відповідно до ст.17 Закону суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів. Проте, відповідно до ч.1 ст.17 Закону Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (КРІМ ВИПАДКІВ, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону). 1) Оскільки переможець (контрагент) внесений до цих відомостей, чи правомірно буде визначати переможцем переговорної процедури, проведеної на підставі відсутності конкуренції з технічних причин, такого учасника - у подальшому. 2) Чи обов'язково у цьому випадку (у подальших переговорних закупівліх, проведених за відсутності конкуренції з технічних причин) Замовнику перевіряти Учасника на внесення до такого реєстру.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2