Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.12.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
929 / 926
Просимо надати роз'яснення щодо до застосування ст. 40 Закону України про публічні заупвлі (переговорна процедура), а саме п.1 ч. 2 ст.40. 1. Чи має право замовник право провести переговорну процедуру, якщо двічі пропозиції були відсутні? 2. Чи має право замовник право провести переговорну процедуру, якщо перший раз пропозиції були відсутні, другий раз на торги вийшов один учасник? 3. Чи потрібне запрошення учасника, учасників для проведення переговорної процедури? 4. Як розцінювати дії замовника в торгах якого двічі приймав приймав участь один учасник(одна юридична особа), а замовник її не запросив на переговорну процедуру., а провів її з іншою організацією.
Відповідь
11.11.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
992 / 1059
Державне підприємство «Об’єднана компанія «Укрвуглереструктури-зація» виконує функції замовника робіт та заходів з ліквідації гірничих підприємств згідно з проєктами ліквідації, які розроблені у відповідності до СОУ 10.1.05400632.1:2004 «Проект ліквідації вугільних шахт України. Склад та зміст проекту» та затверджені Міністерством енергетики України, за рахунок коштів державного бюджету. Враховуючи значний термін розробки проєктів ліквідації, їх експертизи, затвердження та виконання робіт з ліквідації гірничих підприємств часто відбувається так, що фактичні умови вже не відповідають тим умовам і технічним рішенням, що були передбачені затвердженим проєктом ліквідації (особливо для гірничих підприємств, де застосовувався відкритий спосіб виїмки вугілля). Виникають випадки, коли необхідне часткове внесення змін в матеріали (креслення і т.д.) проєктів ліквідації у відповідності з фактичною ситуацією на даний час для подальшої розробки робочої документації. Основні проєктні рішення при цьому не змінюються і проєкти ліквідації не потребують перезатвердження. Технічно внести зміни може тільки розробник проєкту ліквідації гірничого підприємства, оскільки саме в його архівах є геологічні матеріали, геодезичні зйомки, розрахунки, виконані при розробці проєкту і т.д., а також матеріали самого проєкту, в який необхідно вносити зміни. Частина сьома статті 7 Закону України « Про архітектурну діяльність» говорить про те що внесення змін до затвердженого проєкту проводиться виключно за згодою автора проєкту, а в разі відхилення від технічних умов - за погодженням з підприємствами, установами та організаціями, які надали такі технічні умови, та замовником. Крім того для закупівлі таких робіт передбачена можливість проведення переговорної процедури у відповідності з абзацом четвертим пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Переговорна процедура при цьому застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи можуть бути виконані виключно певним суб’єктом господарювання через відсутність конкуренції з технічних причин. Зважаючи на те, що Законом України «Про публічні закупівлі» не визначено перелік документів, якими замовник повинен обґрунтувати відсутність конкуренції з технічних причин, просимо пояснити, чи буде правомірним застосування в даному випадку ДП «ОК «Укрвуглереструктуризація», як замовником, переговорної процедури з посиланням на абзац четвертий пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме «відсутність конкуренції з технічних причин» та (або) абзац п’ятий пункту 2 частини другої статті 40 цього ж Закону, а саме «необхідність захисту прав інтелектуальної власності», виходячи з того, що проєктно-кошторисна документація є інтелектуальною власністю його розробника згідно з Цивільним кодексом України та Законом України «Про авторське право та суміжні права». Також прошу роз’яснити, якими документами розробник проекту ліквідації гірничого підприємства повинен підтверджувати своє право інтелектуальної власності на проект. У разі якщо наведена аргументація застосування переговорної процедури недостатня, прошу вказати які саме документи можна вважати достатніми для обґрунтування застосування переговорної процедури відповідно до зазначених вище положень Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
25.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
806 / 810
П. 5 ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) зазначено: "Придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури". Одночасно, згідно п.5 ст. 40 Закону, "Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендера. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера". Прошу пояснити, чи є необхідність проведення переговорної процедури у випадку, коли згідно п. 5 ч. 7 ст. 3 Закону закупівля здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель.
Відповідь
01.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
888 / 896
Як провести закупівлю, якщо вона обєкт будівництва є таємним і ми не можемо оприлюднювати документацію з приводу закупівлі. Підкажіть яким чином провести закупівлю, чи може це бути переговорна процедура навіть якщо сума закупівлі перевищує 2 000 000 , або можливо інший варіант?
Відповідь
30.09.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
787 / 834
Для проведення закупівлі виборчих бюлетенів для проведення місцевих виборів згідно ч.2 ст242 Виборчого кодексу передбачається переговорна процедура, але в законі "Про публічні закупівлі" відсутня підстава, яка дала чітке трактування, щодо даної закупівлі. Прошу надати коментар-роз'яснення з даного питання. Так як на даний час це є саме нагальна проблема для всіх ТВК. Дякую за співпрацю. Очікую відповідь в найкоротший термін.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2