Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.06.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3106 / 3100
Доброго дня, будь ласка допоможіть вирішити наступне питання. Постачальник перейшов на нову систему оподаткування на період дії воєнного стану та став не платником ПДВ. Але для нас сума договору не змінилася. Постачальник не став зменшувати ціну за одиницю товару. Ціна за одиницю, яка була (27,06 грн.з ПДВ, залишилась такою ж, 27,06 грн.,але без ПДВ). Як оформити ці зміни? Додатковою угодою? але ж який пункт частини 5 ст 41 Закону вибрати, адже пункт 6 не підходить, так як загальна сума договору не змінилась, а інших, які підходять я не бачу. Невже тільки розірвання і укладання нового договору? Дякую за відповідь!
Відповідь
28.06.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3250 / 3277
У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2022 р., та переходом Виконавців/Постачальників на спрощену систему оподаткування, постало питання стосовно зміни умов договору про закупівлю. Замовником на початку року було укладено договір на закупівлю послуг з централізованого водопостачання з КП "ФРУНЗЕНСЬКЕ ЖКП", де був зазначен тариф на послуги - 27,06 з ПДВ, після переходу КП "ФРУНЗЕНСЬКЕ ЖКП" на спрощену систему оподаткування, було затверджено новий тариф -27,06 без ПДВ, тобто за рахунок збільшення тарифу, сума договору не змінилась. До договору необхідно внести відповідні зміни, уклавши додаткову угоду, постає питання на який пункт ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі" необхідно посилатись та чи взагалі можлива зміна умов договору в даному випадку. п.6 ч.5 ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачає зміну ціни в договорі у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів, в даному випадку сума договору не змінилась. Прошу надати роз'яснення, яку частину ст. 41 необхідно обирати у разі публікації додаткової угоди на зміну умов договору у частині зміни тарифу та системи оподаткування Виконаця або даний випадок не передбачен ст.41 та необхідно розірвати договір за взаємною згодою сторін? Чи можна у даному випадку посилатись на п.3 ч.5 ст.41?
Відповідь
20.05.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4058 / 4065
Доброго дня, наше підприємство є консалтинговою організацією та має клієнтську базу, яка складається із замовників в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». На нашу адресу надходять питання від замовників, які пов’язані з податковими змінами та можливістю застосування Сторонами договору, що укладений за результатами відкритих торгів/переговорної процедури закупівлі, норм пункту 6 ч.5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» а саме: зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування. Так, в листі роз’ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 3304-04_69987-06 від 24.11.2020 зазначено, що перехід платника податку зі спрощеної системи оподаткування на загальну не спричиняє зміну ставок податків, встановлених Податковим Кодексом України. Отже, зміна системи оподаткування платником (перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну) не визначена Законом як підстава для зміни умови договору про закупівлю у відповідності до пункту 6 частини п’ятої статті 41 Закону. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» 15 березня 2022 року № 2120-IX доповнено пункт 9 Податкового кодексу України, а саме: з 1 квітня 2022 року на період дії воєнного стану на території України звільняються від сплати ПДВ операції з ввезення товарів на митну територію України платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. Окрім товарів, які мають походження з країни-агресора. Отже, у замовників та постачальників є питання: 1. Вищеперелічені зміни в податковому законодавстві України є підставою для застосування Сторонами пункту 6 частини 5 статті 41 Закону під час укладання додаткової угоди? 2. Просимо навести підставу для застосування норм пункту 6 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі»? Просимо Вас надати відповідь – роз’яснення щодо вищенаведених питань у визначений законодавством строк.
Відповідь
27.04.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3845 / 3760
Доброго дня! Просимо роз'яснити, яким чином та на підставі яких пунктів статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" можливо внесення змін у договір про закупівлю, укладений за результатом процедури закупівлі "відкриті торги" за предметом закупівлі "Послуги з поводження з побутовими відходами, Учасник, з яким укладено договір у січні 2022 року та є платниками ПДВ у розмірі 20%, на період воєнного стану в Україні використовує особливості оподаткування з 01.04.2022 відповідно до п. 9.9 п. 9. підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України, та на цей період є платником єдиного податку за ставкою 2% доходу та до складу цих 2% також входить податок ПДВ. Після закінчення періоду воєнного стану для платника ПДВ автоматично відновлюються правила нарахування та сплати ПДВ. Учасник не вважає за необхідне зменшувати ціну на послуги за договором у зв'язку з особливостю оподаткування та вважає тариф на послуги з поводження з побутовими відходами повинен мати теж значення, що й до зміни умов оподаткування. Таким чином, просимо роз'яснення, яким чином необхідно внести зміни до договору про закупівлю послуг з поводження з побутовими відходами, та чи змінюється сума договору якщо тариф на послуги з ПДВ становив 134,95 з ПДВ. Постачальник вважає що тариф у період воєнного стану повинен також становити 134,95 грн без ПДВ. Дякуємо.
Відповідь
25.04.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2800 / 2870
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022, № 2120-IX платники податків, які переходять на сплату єдиного податку у 2% не можуть бути платниками ПДВ. Питання: чи є обов’язковим укладання додаткових угод до договорів надання послуг, які було укладено за результатами процедур публічних закупівель у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі», з метою зазначення зміни суми договору внаслідок відміни нарахування ПДВ до вартості послуг без ПДВ для уникнення ускладнень із оплатою таких послуг органами Державної казначейської служби України та/або інших порушень законодавства України в частині публічних закупівель та використання бюджетних коштів, або достатньо лише повідомити бюджетну установу про перехід на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку 2% та надавати в подальшому розрахункові документи вже без відображення ПДВ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2