Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.07.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
589 / 608
У зв’язку з технічними роботами, спрямованими на максимальне посилення захисту в умовах воєнного стану вільний публічний доступ до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/reyestr-koruptsioneriv/ та реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search) – відсутній. Яким чином замовнику здійснити перевірку учасників? Чи має право замовник перевіряти інформацію на інших ресурсах, на приклад youcontrol?
Відповідь
13.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
610 / 611
У відповіді на запит 434/2022 Мінекономіки повідомляє: "З огляду на зазначене, в умовах воєнного стану відсутній вільний доступ до публічної інформації, що міститься у зазначених вище відкритих єдиних державних реєстрах, доступ є обмеженим або зупиненим. Отже, під час проведення процедури відкритих торгів замовник самостійно у тендерній документації зазначає, у який спосіб, з урахуванням вимог законодавства під час правового режиму воєнного стану, учасник має підтвердити відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених пунктами 2, 3, 8, 9 частини 1 статті 17 Закону, та відхилення тендерних пропозицій учасників, які є банкрутами, вчинили корупційні правопорушення тощо». Чи має право замовник самостійно встановити в запрошенні до переговорів обовязок учасника переговорів надати на переговори документи щодо підтвердження відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі відповідно до ч. 1 статті 17 Закону (крім п1 та 7) в період, коли реєстри не працюють (переговорна проводиться через двічі відмінені відкриті торги)?
Відповідь
01.06.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
402 / 422
Якщо проводити ВТ. Як перевірити учасника за ст. 17. В особовому кабінеті ЕСЗ Замовника є, наприклад, що учасник процедури закупівлі може в системі проставити галочки, щодо відсутності підстав для відхилення за ст. 17. Але в Законі прописано наступне : « 3. Учасник процедури закупівлі в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції підтверджує відсутність підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель.» ☝🏼Не написано, що можна просто проставити галочки по всім іншим пунктам частини 1. Ст. 17. Також в Законі зазначено, що Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Реєстр, щодо перевірки учасника про корупції не працює. Виходить, що Учасник ставить галочки в програмі, підтверджуючих документів ми не вимагаємо і повинні буду самі його перевірити як учасника, чи не має його в реєстрі згідно п.2 та 3 , ч.1,ст.17, перевірити по п.8, ч.1 ст. 17 і т.д. І тільки після цього прийняти рішення щодо визначення переможця. Оскільки реєстри не працюють, перевірити ми не можемо, то виходить, що одразу порушуємо Закон ( учасника не перевірено). Від переможця можна вимагати витяги. Ось витяги за п.2,3 ч.1 ст.17 бачила, що надають переможці, а по п.8. ч.1 ст.17 переможці надають гарантійний лист. Щодо гарантійного листа, то в Законі ніде не врегульовано використання гарантійного листа. ‼️Чи можна отримати якийсь файл де буде написано по кожному пункту, що вимагати від учасника по кожному пункту частини 1 статті 17 та де перевірити. І що вимагати від переможця і де перевірит
Відповідь
26.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
361 / 348
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити йому в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону) в разі, якщо наявні певні підстави для цього, перелік яких наведений в частині 1 ст. 17 Закону. Керуючись частиною 5 ст. 17 Закону та п. 2 частини 2 ст. 22 Закону Замовник не вимагає в тендерній документації (участі у переговорній процедурі закупівлі) документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Відповідно до роз’яснення Міністерства економіки України №3304-04/34835-06 від 03.06.2020 р. «Щодо застосування статті 17 Закону» інформація для підтвердження відповідності учасника та/або тендерної пропозиції учасника, зокрема пунктам 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону, перевіряється безпосередньо замовником під час проведення процедур закупівель, документи від учасників не вимагаються. У зв’язку із запровадження правового режиму надзвичайного стану у відповідності до Указу Президента України від 24.02.2022 року №64/2022, з подальшим його продовженням Указами Президента від 14.03.2022 року №133/2022, від 18.04.2022 року №259/2022, від 17.05.2022 р. №341/2022 та засвідченням Торгово-промисловою палатою України форс-мажорних обставин листом від 28.02.2022р. №2024/02.0-7.1, Замовником не може бути перевірена інформація для підтвердження відповідності учасників п. 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону, оскільки усі державні реєстри, доступ до інформації яких був вільний, наразі не працюють (за посиланням на реєстр, відповідний реєстр не відкривається та інформацію переглянути/перевірити неможливо). Таким чином, Замовник не може підтвердити відповідність/невідповідність учасників пунктам 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону. Враховуючи вище наведене, просимо Вас роз’яснити, чи правомірне від час воєнного стану проведення процедур закупівель відповідно до Закону у зв’язку з відсутністю у Замовника можливості виконати вимоги ст. 17 Закону щодо самостійної перевірки інформації по учасникам, чи правомірне прийняття в роботу інформації, поданої учасниками при заповненні електронних полів (довідки в довільній формі від учасників та/або проставлення учасниками лише формальної «галочки» у відповідному полі електронної системи закупівель). А також просимо надати рекомендації, як вчиняти в даній ситуації, як отримувати інформацію щодо повноцінної перевірки учасників відповідно до ст. 17 Закону для можливості проведення закупівель у відповідності до Закону без його порушення, адже Закон є дійсним і Замовники можуть проводити закупівлі у відповідності до нього. Дякую
Відповідь
18.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
536 / 551
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнято постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». Проте, наразі Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) є чинним і його дію не було скасовано чи призупинено. Згідно відповідей Мінекономіки на запити №438/2022 та №477/2022, рішення щодо способу здійснення закупівель для належного забезпечення потреб приймається замовником самостійно з урахуванням норм чинного законодавства. У зв’язку з обмеженням або зупиненням доступу до відкритих єдиних державних реєстрів, при проведенні закупівель відповідно до Закону, у замовника відсутня можливість перевірити учасників закупівлі у відкритих реєстрах на відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених ст.17 Закону. З метою уникнення порушень при проведенні закупівель відповідно до Закону, просимо надати роз’яснення щодо способу який є достатній та допустимий для підтвердження учасником відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених ст.17 Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2