Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.07.2024 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
58 / 54
Доброго дня! Були двічі проведені мультилотові відкриті торги з особливостями по коду ДК 021:2015 32570000-9 Комунікаційне обладнання, які не відбулися через відсутність учасників та проведені ще одні відкриті торги з особливостями, до яких учасник долучився, але відмовився у поставці товару у зв'язку із відсутністю необхідної кількості на території України, однак є схожий за своїми характеристиками товар, який не відповідає вимогам тендерної документації. У зв'язку із чим початковий термін поставки товару за результатами проведення трьох закупівель вичерпаний та дану закупівлю необхідно терміново провести. Чи можна укласти здійснити закупівлю без використання електронної системи закупівель та укласти прямий договір із товаром який є у наявності та додатково із схожим товаром відповідно до пп. 4 п. 13 Постанови 1178? Дякую.
Відповідь
25.06.2024 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
50 / 45
Добрий день! У листі Міністерства економіки України №3323-04/43036-06 від 13.06.2024 року зазначено,що під час проведення тендерів, замовник самостійно з урахуванням вимог законодавства правового режиму воєнного стану та інформації, вказаної у листі Мін'юсту, визначає у тендерній документації спосіб підтвердження відсутності підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбаченої у підпункті 8 пункту 47 Особливостей. У зв'язку із вищевказаним листом, чи можемо ми як Замовники, у разі відсутньої інформації, яка міститься у відкритих даних, прописати у тендерній документації те, щоб переможець самостійно підтверджував інформацію про те, що він (не)визнаний в установленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура шляхом надання інформаційного листа/інформаційної довідки з Єдиного реєстру боржників?
Відповідь
21.06.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
67 / 68
Платник 1-громадська організація та платник 2 (бюджетна установа, яка сплачує тільки ПДВ) уклали договір з постачальником на отримання товару. товар закуповується в рамках виконання проекту "Покращення умов реабілітації в інклюзивно ресурсних центрах" в межах Грантової Угоди за Програмою "Кусанове". Чи повинно бюджетній установі проводити публічні закупівлі та яким чином
Відповідь
19.06.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
65 / 66
Відповідно до пп. 2 п.19 постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: «погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення». Просимо надати роз’яснення, які саме документи, довідки тощо має надати постачальник електричної енергії щодо підтвердження коливання ціни на ринку?
Відповідь
18.06.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
68 / 68
Вих №18\06-9 від 18.06.2024 Звертаємося до Вас з приводу пункту 11-1 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі - Особливості). Наше підприємство, ТОВ «НВКФ «Віспар», займається виготовленням лікарських засобів в умовах аптеки. Ми маємо ліцензію на провадження цієї діяльності та виробляємо препарати, які відповідають усім вимогам діючого законодавства. Однак, виникає проблема з реалізацією нашої продукції через публічні закупівлі. Згідно з п. 11-1 Особливостей, закупівлі товарів, вартість яких перевищує 50 тис. гривень, можуть здійснюватися лише через електронну систему закупівель (Е-каталог) виключно для зареєстрованих лікарських засобів. Виходячи з цієї норми, замовники не можуть здійснити закупівлю наших препаратів, адже вони не підлягають державній реєстрації згідно з чинним законодавством. Виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки регулюється Наказом МОЗ України № 787 від 25.06.2007 "Про затвердження Правил виготовлення в аптечних закладах лікарських препаратів". Ці Правила не передбачають обов'язкової державної реєстрації таких препаратів. Водночас, п. 11-1 Особливостей не містить чіткого визначення "зареєстрованих лікарських засобів". Це призводить до неоднозначного тлумачення цієї норми та дискримінації виробників, які не зобов'язані реєструвати свою продукцію. Вважаємо, що така ситуація порушує принципи рівного доступу до публічних закупівель та права на вільне здійснення підприємницької діяльності. Тому просимо Вас надати відповіді на наступні питання: • Чи може підприємство, яке виробляє лікарські засоби в умовах аптеки та яке не повинно реєструвати свою продукцію, брати участь у закупівлях, які проводяться шляхом використання електронного каталогу та реалізовувати свою продукцію за допомогою закупівель, які проводяться шляхом використання електронного каталогу • П. 11-1 Особливостей стосується визначення шляху проведення закупівлі, а саме: зареєстровані лікарські засоби закуповуються шляхом використання електронного каталогу; не зареєстровані лікарські препарати закуповуються шляхом використання відкритих торгів препаратів та не стосуються заборони закупівель лікарських засобів, вироблених в умовах аптеки? • П. 11-1 Особливостей всупереч діючому законодавству забороняє продаж лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки та які мають аналоги зареєстрованих лікарських засобів. • Яким чином замовники публічних закупівель можуть придбати лікарські засоби, які мають зареєстровані аналоги, які не підлягають державній реєстрації, але виробляються в аптечних умовах з дотриманням усіх вимог законодавства? Ваша відповідь буде мати для нас значне значення, адже допоможе уникнути втрати ринку та продовжити виробництво та реалізацію важливих для громадян лікарських препаратів. З повагою, Директор ______________ /Георгієв А.С./
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2