Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.03.2024 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
796 / 746
Було укладено договір з постачальником ФОП на постачання м'яса 3 рази на тиждень (понеділок, вівторок,четвер) до 7.30 але постачальник не дотримується даного графіку згідно договору. Розмови, прохання, пояснення не допомагають. Як можна врегулювати питання не розриваючи договір?
Відповідь
26.01.2024 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1054 / 1124
Між нами та замовником підписаний договір 15.02.2022 р., де в технічому завданні прописане обладнання іноземного виробника або аналог. В кошторисні документації нами вказане обладнання інозмного виробника, але наразі його поставити не можемо, тому запропонували замовнику аналогічне обладнання вітчизняного виробника. Мова йде про обладнання іноземного виробника R. Stahl: Аварійний і пожежний сигналізатор Серії 8146/5052 та аналог українського виробника TOB "HBФ "БРАНД МАЙСТЕР ПЛЮС": сповіщувач пожежний ручний спеціального призначення вибухозахищеного виконання СПРВ.Б.1. Документацію на аналогічне обладнання додаємо. Питання в тому, що Замовник відмовляє у встановленні аналогічного обладнання, але погоджується з його технічними характеристиками. Звертаємо увагу, що на лист № 342 Замовником було надано двічі відповідь, одразу погодження, потім відмова у погодженні аналоічного обладнання. Просимо надати відповідь, яким чином урегулювати з Замовником дану ситуацію.
Відповідь
08.12.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1694 / 1667
06.11.2023 відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах по предмету закупівлі "Мобільний торгово-дегустаційний модуль (павільон), з монтажем на місці експлуатації, згідно ДК 021:2015-44210000-5 Конструкції та їх частини. Користуючись пп.6 п.13 цієї же постанови уклали прямий договір на поставку предмета закупівлі, на умовах, що відповідають тендерної документації (строк поставки - до 31.12.2023). Зокрема, порядок здійснення оплати передбачає перерахування коштів Замовником (покупцем) Постачальнику впродовж 15 календарних днів з моменту поставки. Питання : якщо поставка товару буде 25.12.2023, чи можна провести оплату до 08.01.2023?
Відповідь
21.11.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1270 / 961
Доброго дня. Чи може договор на закупівлю електроенергії на 2024 рік бути укладений в грудні 2023 року за результатами проведення запиту ціни постачальників? І чи можливо зменшити обсяги закупівлі якщо кошторисні призначення надійдуть меншою сумою чим очікувана вартість? (наприклад, як у випадку з відкритими торгами)
Відповідь
10.11.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1769 / 1739
Доброго дня! Між постачальником та замовником за результатами проведення закупівлі укладено договір про закупівлю товарів строком на рік. Договором, так само як і «Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затвердженими постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178, передбачено, що істотні умови договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення. У зв’язку з суттєвим зростанням ціни товару на ринку постачальник неодноразово звертався до замовника з проханнями підвищити ціну, надаючи в якості підтвердження коливання ціни експертний висновок торгово-промислової палати із зазначенням середньо-ринкових роздрібних цін на дату укладення договору та на дату отримання висновку та тенденції зміни ціни у відсотках, що становила більше 30%. Таке значне коливання (зростання) ціни на ринку, робить виконання договору для постачальника вочевидь невигідним та збитковим. Постачальник прохав про підвищення цін на суттєво менший відсоток, аніж реальний відсоток коливання ціни на ринку, принаймні для можливості виконання умов договору без збитків для нього. Проте замовник щоразу відмовляв постачальнику у підвищенні цін, мотивуючи це зниженням тендерної пропозиції постачальника під час аукціону (хоча навіть після закінчення аукціону ціна постачальника була не нижче середньо-ринкової на той момент), постачанням на момент звернення недостатньої кількості товару (менше 30%), а також просто недостатністю підстав для такого підвищення. При чому ані договором, ані Особливостями не встановлено жодних додаткових обмежень щодо строків можливого першого підвищення, обсягів поставленого товару після підписання договору або інших. Прошу надати роз’яснення з таких питань: 1) Враховуючи однозначно збитковий для постачальника правочин, у випадку звернення ним до замовника з пропозицією розірвання договору, чи може бути застосовано до постачальника: а) штрафні санкції (договором прямо не передбачені); б) оперативно-господарські санкції, такі як відмова від встановлення на майбутнє господарських відносин (договором також прямо не передбачено); в) відхилення майбутніх тендерних пропозицій постачальника у зв’язку з невиконанням ним своїх зобов’язань за раніше укладеним договором про закупівлю із цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання (абз. 14 п.47 Особливостей)? 2) У випадку відмови замовника від підвищення ціни та від дострокового розірвання договору за згодою сторін, які можливі подальші дії постачальника, враховуючи те що одностороння відмова від виконання зобов’язання не передбачена ані договором, ані чинним законодавством?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2