Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.06.2024 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
31 / 31
Доброго дня! Планується укладання тристороннього договору: перша сторона - орган місцевого самоврядування (Замовник), друга сторона - (ТОВ 1) підрядник , третя сторона - (ТОВ 2) платник, який буде повністю здійснювати фінансування. Вартість робіт перевищує 1,5 млн. гривень.Чи потрібно такий договір висвітлювати в прозоро? З урахуванням того, що гроші на рахунок замовника не поступають. Платник безпосередньо сплачує підряднику.
Відповідь
27.05.2024 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
30 / 30
В межах господарської діяльності товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) планує укладання трьохстороннього договору про надання послуг з проведення практичної (льотної) підготовки пілотів між наступними сторонами: Сторона 1 – Замовник (державний навчальний заклад, зацікавлений в отриманні послуги, та який має відповідні кошти, виділені для цієї підготовки з Державного бюджету), та Сторона 2 – Виконавець (ТОВ, яке має відповідну компетенцію в цій галузі, документально підтверджену державним уповноваженим органом в галузі авіації), та Сторона 3 – Орендодавець повітряного судна (фізична особа – підприємець, яка є власником повітряного судна відповідного типу і надала згоду на його використання в цілях договору). Джерелом фінансування договору є кошти Державного бюджету. Зміст договору чітко визначає розподіл прав та обов’язків між Сторонами. Також договором визначено, що відповідальність за досягнення мети договору (навчання пілотів) покладається на Виконавця, і відповідні кошти за надані послуги (за винятком коштів за оренду повітряного судна), надходять на його рахунок. Кошти за оренду повітряного судна мають перераховуватись на рахунок Орендодавця. З огляду на той факт, що з одного боку Стаття 626 та інші положення Цивільного кодексу України ніяким чином не обмежує кількість учасників договору, а з іншого боку, Закон України «Про публічні закупівлі» чітко не визначає можливість укладання тристоронніх договорів, при підготовці до укладання цього договору у Сторін виникли наступні питання: 1. Чи відповідає укладання такого трьохстороннього договору про надання послуг, вимогам положень Закону України «Про публічні закупівлі»? 2. Чи не виникає будь-яких протиріч або порушень при фінансуванні такого трьохстороннього договору про надання послуг коштами Державного бюджету?
Відповідь
09.05.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
214 / 237
Державне підприємство ДП «СхідГЗК» є Замовником в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" (надалі – Закон), оскільки у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків, при цьому не є суб'єктом господарювання, що здійснює господарську діяльність в окремих сферах господарювання, визначених частиною другою статті 2 Закону. Відповідно до пункту 7 частини 6 статті 3 Закону цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини 1 статті 2 Закону, здійснюють закупівлю товарів і послуг на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії». Замовник має намір стати учасником ринку та придбавати електричну енергію на Українській енергетичний біржі з метою забезпечення власних потреб, тобто купівля без продажу. Просимо надати роз’яснення, чи має право Замовник - ДП «СхідГЗК» придбавати електричну енергію на Українській енергетичний біржі з метою забезпечення власних потреб без застосування процедур закупівель, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі".
Відповідь
18.04.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
325 / 324
Суть питання викладене в приєднаних документах
Відповідь
29.02.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
640 / 659
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення щодо застосування маркетингово дослідження без застосування електронних торгів при виборі найкращої пропозиції на прикладі: "Державне підприємство 1" має у постійному користуванні земельну ділянку державної власності ( не обороного призначення) Так, "ДП 1" організовує так зване маркетингове дослідження шляхом надсилання листів до 5 "СГД" (які вибрав на власний розсуд) з проханння забудувати його земельну ділянку та надати комерційну пропозицію щодо долі "ДП 1". При цьому експертна оцінка вартості землі не робилась. Далі, "ДП 1" створює закриту робочу групу із власних співробітників різного напрямку, які обирають найкращу (на їх розсуд) комерційну пропозицію від "СГД" та укладають договір про право забудови земельної ділянки. вказані дії відбувалися у 2017 році. Питання: Чи зобов'язане Державне підприємство в обов'язковому порядку проводити тендер на вказані роботи ? Якими нормативно-правовими актами передбачено використовувати маркетингове дослідження для визначення найкращих пропозицій (крім для цілей оборони) ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2