Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.12.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
0 / 0
Установа має відокремлені структурні підрозділи, які не є окремою юридичною особою та здійснюють закупівлі від імені юридичної особи для забезпечення своїх потреб. На початку року головною організацією для забезпечення своїх потреб було укладено договір без використання електронної системи на закупівлю послуг з ремонту комп'ютерної техніки на загальну суму 49 тис.грн. Відокремленим структурним підрозділом було закуплено послуги провайдерів на 133 тис. грн., а в кінці року, за рахунок економії, було знято 10 тис.грн. Ці кошти структурний підрозділ хоче направити на закупівлю послуг з ремонту комп'ютерної техніки. Оскільки головною організацією консолідується потреба юридичної особи по всіх структурних підрозділах для визначення виду закупівлі, то загальна сума на закупівлю послуг з ремонту комп'ютерної техніки уже буде складати 59 тис.грн. Чи вважаються 10 тис.грн, які були зекономлені, на закупівлю послуг з ремонту комп'ютерної техніки як закупівля, яку замовник об'єктивно не міг передбачити? Чи буде порушенням визначити вид закупівлі для структурного підрозділу - спрощені закупівлі? В такому разі чи кваліфікується укладання договору головною організацією на початку року без використання електронної системи як уникнення закупівлі (придбання послуги без проведення процедури)?
Відповідь
26.11.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1 / 2
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можу я збільшити суму тендерного договору по теплопостачанню (переговорна процедура) шляхом укладання додаткової угоди, оскільки обсяги теплової енергії не були використані, але за рахунок збільшення тарифів грошей по договору на грудень не вистачає. І чи можна використати підставу згідно ч.5 п.7 ст.41 Зкакону "зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни". дякую
Відповідь
19.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
11 / 10
Відповідно до Переліку природоохоронних заходів та об’єктів, фінансування яких здійснюється у 2021 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, затвердженого рішенням Кіровоградської обласної ради 23 грудня 2020 року № 16 (із змінами), передбачено реалізацію природоохоронного заходу «Створення захисних лісових насаджень на еродованих землях на території Кіровоградської області» з видатками на загальну суму 2 126 000,00 грн. Головним розпорядником коштів визначено департамент екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації (далі-департамент). Наказом департаменту одержувачами бюджетних коштів по зазначеному природоохоронному заходу визначено державні лісогосподарські підприємства, а саме: ДП Компаніївське лісове господарство з видатками в сумі 416 000,00 грн., ДП Долинське лісове господарство з видатками в сумі 780 000,00 грн., ДП Онуфрієвське лісове господарство з видатками в сумі 930 000,00 грн. (КЕКВ 2610). Зазначені підприємства вказані кошти використовували безпосередньо для створення захисних лісових насаджень на еродованих землях, укладаючи прямі договори. На підставі викладеного просимо надати роз’яснення чи є зазначені підприємства замовниками в розумінні ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
12.11.2021 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
47 / 48
Закон України “Про соціальні послуги” передбачає можливість залучення до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів надавачів соціальних послуг недержавного сектора шляхом, зокрема, соціального замовлення, механізм якого визначений статтею 26. Так, згідно цієї статті, залучення надавачів недержавного сектора до надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення здійснюється через оголошення уповноваженими органами системи надання соціальних послуг конкурсу на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів. Порядок надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення та компенсації надавачам вартості соціальних послуг затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 450. Одночасно Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. Стаття 3, п.5 Закону встановлює вичерпний перелік випадків, коли дія Закону не поширюється. У наведеному переліку відсутні напрямки, що передбачають соціальне замовлення. Зважаючи на зазначене, просимо надати консультацію про поширення і обов'язковість застосування норм Закону України “Про публічні закупівлі” для: 1) укладення договору про надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення; 2) компенсації надавачам вартості соціальних послуг за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів без проведення процедур публічних закупівель.
Відповідь
10.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
15 / 15
Доброго дня. Будь ласка, допоможіть розібратись. В січні укладено договір на постачання електроенергії за результатами спрощеної процедури закупівлі. В жовтні постасчальник повідомив про підвищення тарифів, що приводе до збільшення суми договору. Вимушені були дочекатись виділення додаткових коштів, розірвати існуючий договір фі тепер укладаємо прямий договір з цим же постачальником на період листопад-грудень. Питання - чи можемо ми застосувати в новому прямому договорі ст.631, якщо предмет договору той самий, що і зі спрощеною закупівлею, але за рахунок виділених додаткових коштів? Чи можливо розглядати ці два договори як окремі і незалежні один від одного? Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2