Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.10.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
41 / 44
19.10.2022 року було опубліковано переговорну (скорочену) процедуру закупівлі теплової енергії. А 19.10.2022 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року № 1178 "Про затвердження особливостей здійсненя публічних закупівель товарів,робіт і послуг для замовників передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення чи скасування". Чи потрібно дану процедуру відміняти та проводити її відповідно до вказаної Постанови, чи заварешувати її відповідно до вимог Закону?
Відповідь
19.10.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
28 / 29
Доброго дня! Замовником 2 рази проведено відкриті торги, які були відмінені через відсутність учасників( вересень і жовтень 2022 року). В ПКМУ №1178 вказано, що Закон чинний, однак не згадано про переговорну процедуру. ЧИ має право Замовник проводити переговорну процедуру на підставі ст.40 ЗУ "Про публічні закупівлі" після набуття чинності ПКМУ №1178.
Відповідь
10.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
60 / 62
Вимоги до учасника після відміни спрощеної закупівлі згідно з ПКМУ №169 (у вкладенні)
Відповідь
11.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
339 / 325
Оскільки останніми змінами до Постанови №169 замовників (певної категорії, до якої відноситься наше підприємство) зобов'язали проводити закупівлі понад 50 тис. грн. через ЕСЗ із застосуванням або електронного каталогу, а у випадку закупівлі понад 200 тис. грн.- через запит цінових пропозицій, або спрощеної закупівлі. Питання: чи правомірно застосувати один з винятків, перелічених у Постанові, при якому замовник може укласти прямий договір - відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників- на випадок коли закупівля через запит ціни пропозицій також не відбулась через відсутність пропозицій?
Відповідь
08.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
298 / 309
Доброго дня. В мене два питання. Перше. Відповідно до останніх змін, внесених у Постанову 169 від 28.02.22 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», «Замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому цього підпункту) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України “Про публічні закупівлі”. Тобто, відповідно до ст. 14 Закону. Згідно із ст. 14, п. 15, Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 Закону. Згідно із статтею 41, п. 5 «Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:…» Оскільки, спрощена закупівля проводиться відповідно до вимог Закону, проект договіру є додатком до оголошення і його зміст повинен відповідати вимогам ст. 41, зокрема «про істотні умови» (про які вже всі забули). Виникає проблема не тільки на етапі підписання договору, але й на етапі участі у закупівлі, бо учасник вже відкоригував свій договір під теперішні реалії (без урахування істотних умов, які, відповідно до Закону не можуть змінюватися, крім окремих випадків), інший підписувати не згоден. Питання: Чи повинен замовник викладати умови ст.41 Закону у договорі при проведенні спрощенної закупівлі в умовах воєнного стану. Чи Постанова 169 вносить якісь корективи з цього приводу? Друге. Відповідно до останніх змін, внесених у Постанову 168 від 28.02.22 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», «Придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, може здійснюватися без застосування порядку проведення спрощених закупівель та/або електронного каталогу у разі, коли: відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі за лотом.» Відповідно до с. 3, п. 7 Закону 7. Придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, у тому числі частково (за лотом). Питання: Якщо спрощена закупівля проводиться відповідно до Постанови 169, достатньо щоб спрощену закупівлю через відсутність учасників було відмінено лише один раз, після чого можна укладати договір із любим постачальником, вірно я розумію?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2