Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
17 / 17
Доброго дня! Скажіть будь ласка: -Чі можна провести переговорну процедуру зараз, у червні, з закупівлі електроенергії в "останння надія", якщо послуги з електропостачання "останньою надією" були надані з січня 2022 по лютий 2022? Для розрахунку з "останньою надією" не було надано нам, постачальником, відповідних документів вчасно. лише на минулому тижні. Як вийти з ситуації ? Дякую.
Відповідь
13.06.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2 / 2
У відповіді на запит 434/2022 Мінекономіки повідомляє: "З огляду на зазначене, в умовах воєнного стану відсутній вільний доступ до публічної інформації, що міститься у зазначених вище відкритих єдиних державних реєстрах, доступ є обмеженим або зупиненим. Отже, під час проведення процедури відкритих торгів замовник самостійно у тендерній документації зазначає, у який спосіб, з урахуванням вимог законодавства під час правового режиму воєнного стану, учасник має підтвердити відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених пунктами 2, 3, 8, 9 частини 1 статті 17 Закону, та відхилення тендерних пропозицій учасників, які є банкрутами, вчинили корупційні правопорушення тощо». Чи має право замовник самостійно встановити в запрошенні до переговорів обовязок учасника переговорів надати на переговори документи щодо підтвердження відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі відповідно до ч. 1 статті 17 Закону (крім п1 та 7) в період, коли реєстри не працюють (переговорна проводиться через двічі відмінені відкриті торги)?
Відповідь
07.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2 / 2
Добрий день. Допоможіть будь ласка визначитися з подальшим проведенням закупівлю. В 2021 році була проведена спрощена процедура на капітальний ремонт на суму 400 тис, виконано ремонт на 200 тис відповідно до виділених коштів з бюджету, в кінці 2021 року зробили Дод угоду на продовження терміну договору на 2022, зараз хочемо доробити ремонт за власні кошти, але роботи вже здорощали, учасник робить коригування ПКД. Яка буде процедура закупівлі, якщо сума вийде за межі тендерної?Переговорна з цим учасником чи можна прямий договір?Буду дуже вдячна за відповідь
Відповідь
06.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
34 / 41
Замовник з 01.01.2022 по 23.02.2022 отримував електричну енергію від постачальника останньої надії – ДПЗД «Укрінтеренерго». Договірні відносини з даним підприємством не були оформлені, через підстави, які не залежали від Замовника. Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 (зі змінами) в Україні до 23.08.2022 оголошено воєнний стан. Відповідно до підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 (зі змінами), в умовах воєнного стану, оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”. Згідно абзацу сьомого підпункту 3 пункту 1 цієї ж постанови, сторони договору про закупівлю, що укладається відповідно до абзацу першого підпункту 1 пункту 1 цієї постанови, можуть встановити, що умови такого договору застосовуються до відносин, що виникли між сторонами до набрання чинності цією постановою виключно у разі, якщо на момент набрання чинності цією постановою у замовника за закупівлею предмета закупівлі, передбаченого договором про закупівлю, були наявні умови для застосування переговорної процедури закупівлі, визначені пунктами 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону України “Про публічні закупівлі”, або наявні умови для не застосування порядку проведення спрощених закупівель, визначені пунктами 2, 4, 5 частини сьомої статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”. Згідно абзацу шостого пункту 2 частини сьомої статті 7, абзацу шостого пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» укладення договору про закупівлю з постачальником "останньої надії" на постачання електричної енергії, залежно від вартості договору, є підставою або для проведення переговорної процедури закупівлі, або до укладання договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель. У зв’язку з вищевикладеним, просимо надати роз’яснення щодо можливості укладення договору з постачальником останньої надії з постачання електричної енергії, умови якого будуть стосуватися відносин, що виникли між сторонами з 01.01.2022 по 23.02.2022, відповідно до абзацу сьомого підпункту 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169, з урахуванням того, що в період дії воєнного стану в Україні, у замовника не було потреби в закупівлі електричної енергії.
Відповідь
26.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
0 / 0
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити йому в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 Закону) в разі, якщо наявні певні підстави для цього, перелік яких наведений в частині 1 ст. 17 Закону. Керуючись частиною 5 ст. 17 Закону та п. 2 частини 2 ст. 22 Закону Замовник не вимагає в тендерній документації (участі у переговорній процедурі закупівлі) документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Відповідно до роз’яснення Міністерства економіки України №3304-04/34835-06 від 03.06.2020 р. «Щодо застосування статті 17 Закону» інформація для підтвердження відповідності учасника та/або тендерної пропозиції учасника, зокрема пунктам 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону, перевіряється безпосередньо замовником під час проведення процедур закупівель, документи від учасників не вимагаються. У зв’язку із запровадження правового режиму надзвичайного стану у відповідності до Указу Президента України від 24.02.2022 року №64/2022, з подальшим його продовженням Указами Президента від 14.03.2022 року №133/2022, від 18.04.2022 року №259/2022, від 17.05.2022 р. №341/2022 та засвідченням Торгово-промисловою палатою України форс-мажорних обставин листом від 28.02.2022р. №2024/02.0-7.1, Замовником не може бути перевірена інформація для підтвердження відповідності учасників п. 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону, оскільки усі державні реєстри, доступ до інформації яких був вільний, наразі не працюють (за посиланням на реєстр, відповідний реєстр не відкривається та інформацію переглянути/перевірити неможливо). Таким чином, Замовник не може підтвердити відповідність/невідповідність учасників пунктам 2, 3, 8 та 9 частини 1 ст. 17 Закону. Враховуючи вище наведене, просимо Вас роз’яснити, чи правомірне від час воєнного стану проведення процедур закупівель відповідно до Закону у зв’язку з відсутністю у Замовника можливості виконати вимоги ст. 17 Закону щодо самостійної перевірки інформації по учасникам, чи правомірне прийняття в роботу інформації, поданої учасниками при заповненні електронних полів (довідки в довільній формі від учасників та/або проставлення учасниками лише формальної «галочки» у відповідному полі електронної системи закупівель). А також просимо надати рекомендації, як вчиняти в даній ситуації, як отримувати інформацію щодо повноцінної перевірки учасників відповідно до ст. 17 Закону для можливості проведення закупівель у відповідності до Закону без його порушення, адже Закон є дійсним і Замовники можуть проводити закупівлі у відповідності до нього. Дякую
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2