Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.02.2024 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
67 / 59
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення щодо застосування маркетингово дослідження без застосування електронних торгів при виборі найкращої пропозиції на прикладі: "Державне підприємство 1" має у постійному користуванні земельну ділянку державної власності ( не обороного призначення) Так, "ДП 1" організовує так зване маркетингове дослідження шляхом надсилання листів до 5 "СГД" (які вибрав на власний розсуд) з проханння забудувати його земельну ділянку та надати комерційну пропозицію щодо долі "ДП 1". При цьому експертна оцінка вартості землі не робилась. Далі, "ДП 1" створює закриту робочу групу із власних співробітників різного напрямку, які обирають найкращу (на їх розсуд) комерційну пропозицію від "СГД" та укладають договір про право забудови земельної ділянки. вказані дії відбувалися у 2017 році. Питання: Чи зобов'язане Державне підприємство в обов'язковому порядку проводити тендер на вказані роботи ? Якими нормативно-правовими актами передбачено використовувати маркетингове дослідження для визначення найкращих пропозицій (крім для цілей оборони) ?
Відповідь
28.02.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
207 / 225
Шумське КСЛМП "Волинь" є комерційним підприємством ,створене рішенням Шумської міської ради . Метою створення є господарська діяльність з метою отримання прибутку. Працюємо на повному госпрозрахунку , бюджетних коштів не отримуємо. Маємо на меті придбати трактор за власні кошти. Чи належить наше підприємство до Замовників.Додаємо сканкопії сторінок Статуту на 4 аркушах. Дякую
Відповідь
12.02.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
227 / 215
АТ «Дніпровська ТЕЦ» є замовником визначеним у пункті 4 частини 1 статті 2 цього Закону, а саме суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання. Згідно пп.1 п.6 ст.3 Закону передбачено, що цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини 1 статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: 1) товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Для цілей цього Закону афілійованими підприємствами вважаються відокремлені підрозділи замовника, майно та операції яких зазначені в консолідованому балансі замовника, або суб’єкти господарювання, стосовно яких замовник має вирішальний вплив, або суб’єкти господарювання разом із замовником перебувають під вирішальним впливом іншого замовника. Під вирішальним впливом розуміються випадки, коли: замовнику належить частка у статутному капіталі юридичної особи, у тому числі суб’єкта господарювання, в розмірі більше ніж 50 відсотків; замовник володіє більшістю голосів у вищому органі управління суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб’єкта господарювання; На сьогодні НАК «Нафтогаз України» володіє пакетами акцій АТ «Дніпровська ТЕЦ» (99,9277%), який в свою чергу відноситься до аналогічної категорії замовника визначеною п.4 ч.1 ст.2 Закону. ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” НАК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” є дочірнім підприємством НАК «Нафтогаз України». На теперішній час в АТ «Дніпровська ТЕЦ» виникла необхідність у закупівлі консультаційних послуг, основна мета та суть яких надати рекомендації товариству, на фіксований місяць наперед щодо торгової стратегії для зниження частки продажу електроенергії товариства на балансуючому ринку за ціною позитивних небалансів РДН/ВДР. Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 встановлені особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (надалі – Особливості). Пунктом 13 Особливостей передбачено випадки коли замовникам дозволено придбання товарів і послуг шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів. Норму передбачену пп.1 п.6 ст.3 Закону не було включено до п.13 особливостей, у зв’язку із чим просимо надати відповідь на запитання: 1. Чи буде законним укладання вищеозначеного договору між АТ «Дніпровська ТЕЦ» та ДП “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” без проведення процедури закупівлі в порядку визначеному пп.1 п.6 ст.3 Закону? 2. Чи не буде порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» укладання прямого договору між АТ «Дніпровська ТЕЦ» та ДП “НАФТОГАЗ БІОЕНЕРГІЯ” ?
Відповідь
25.01.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
193 / 199
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону про публічні закупівлі цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі, зокрема товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Прошу надати пояснення виразу "для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання". Мається на увазі "група замовників в окремих сферах господарювання" як 4 категорія замовників? Чи "забезпечення діяльності.... в окремих сферах господарювання", тобто під дію Закону не потрапляють закупівлі у афілійованих підприємств якщо вони їх здійснюють в окремих сферах діяльності, а всі інші купуються із застосування Закону?
Відповідь
19.01.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
270 / 286
КП «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради є комерційним унітарним підприємством, що засноване на базі комунальної власності територіальної громади, здійснює діяльність у сфері забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам та відноситься до замовників, які визначені пунктом 4 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Згідно пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» цей Закон застосовується: 2) до замовників, визначених пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону, за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень. Просимо надати наступні роз’яснення : 1) чи може комунальне підприємство, яке відноситься до вказаної категорії замовників, застосовувати у період дії режиму військового стану вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) визначену пунктом 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні закупівель для здійснення фінансово –господарської діяльності підприємства; 2) чи враховуються вимоги п .6 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» вказаною категорією замовників; 3) в якому випадку застосовуються Особливості здійснення закупівель визначені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 зі змінами та доповненнями.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2