Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.04.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
698 / 727
Доброго дня. Учасник процедури закупівлі надав довідку торгово-промислової палати про орієнтовну ціну товару (бітумної емульсії). В пукті 10.1 п. 2. Договору вказано " погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення". В довідці торгово промислової палати не вказано процент коливання. Чи правомірна така довідка? (скан Довідки ТПП додається)
Відповідь
22.04.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
371 / 369
Бюджетною установою укладено договір на постачання електричної енергії без розподілу. згідно комерційної пропозиції Ціна за одиницю товару для кожного календарного (звітного) місяця розраховується за формулою, де однією зі складових є середньозважена ціна на електроенергію на ринку «на добу наперед», яка визначається за даними опублікованими Оператором ринку на його офіційному сайті https://www.oree.com.ua/index.php/indexes, як середньозважена ціна за результатами торгів у періоді постачання (звітному місяці, або відповідному періоді в разі не повного місяця постачання), Таким чином щомісячно ціна за 1 кВт змінються (може як збільшитися так і зменшитися) відповідно. Чи необхідно у звязку з цим при внесенні змін до Договору (керуючись пп7 п.19 Особливочтей), а саме при зазначенні ціни за одиницю за звітний місяць також вносити зміни в суму договору (збільшувати або зменшувати в залежності від коливання ціни на ринку)? дякую
Відповідь
22.03.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
628 / 652
ДУБЕНСЬКА МІСЬКА РАДА Управління освіти вул.Тараса Бульби, будинок 4, м. Дубно, Дубенський р-н., Рівненська обл., 35603 тел./факс (03656)3-22-14 e-mail: [email protected] Код ЄДРПОУ 04590725 №484 від 22.03.2024 МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2 www.me.gov.ua З метою вірного внесення змін до Договорів про закупівлі укладених з урахуванням Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), просимо надати роз’яснення щодо ч.2 п.5 ст. 41 Закону, а саме: 1. Як вірно збільшувати ціну за одиницю товару відповідно до Закону? 2. Чи може бути збільшено ціна за одиницю товару більше ніж на 10% (перевищувати 10%) від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами в договорі за результатами процедури закупівлі, незалежно від кількості та строків зміни ціни протягом строку дії договору? 3. Чи може бути збільшено ціна за одиницю товару більше ніж на 10%, зокрема при закупівлі бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії? Начальник управління Наталія ІВАНИЦЬКА Юлія Пахалюк, 0992951215
Відповідь
26.02.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
585 / 638
Замовником укладено договір про закупівлю продуктів харчування для потреб закладів освіти. У звʼязку із значним коливанням ціни товару на ринку, укладено додаткову угоду на підставі підпункту 2 пункту 19 Особливостей в бік зменшення ціни за одиницю товару. Оскільки коливання ціни відбулось в бік зменшення ціни за одиницю товару, Замовником відповідно збільшено кількість товару в додатковій угоді, без зміни загальної суми договору. Чи правильно зробив замовник? Чи можливо при застосуванні підпункту 2 пункту 19 Особливостей в додатковій угоді змінити і обсяг товару, що поставляється у звʼязку зі зміною ціни за одиницю товару в бік зменшення?
Відповідь
29.11.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1341 / 1402
Згідно п. 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі – Особливості) істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 4) продовження строку дії договору про закупівлю та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю; 5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни в договорі про закупівлю у зв’язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку із зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону; 9) зменшення обсягів закупівлі та/або ціни згідно з договорами про закупівлю робіт з будівництва об’єктів нерухомого майна відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 382 “Про реалізацію експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2466), якщо розроблення проектної документації покладено на підрядника, після проведення експертизи та затвердження проектної документації в установленому законодавством порядку. Слід зазначити, що комунальне підприємство «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради» закупівлю робіт не здійснює взагалі. Враховуючи вищевикладене, прошу надати роз’яснення з наступного питання: Чи зобов’язаний замовник, комунальне підприємство «Централізована закупівельна організація Харківської міської ради», при закупівлі послуг та товарів, зокрема, електроенергії передбачати в тендерній документації та договорі про закупівлю випадок зміни істотних умов договору вказаний у підпункті 9 пункту 19 Особливостей?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2