Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.10.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
34 / 44
Наш підрозділ є державним підприємством, який забезпечує військові частини та військові установи у тому числі комунальними послугами. У звязку з введенням у країні військового стану у нас суттєво розширився перелік постачальників таких послуг, які ставлять питання щодо визначення предметк закупівлі з водопостачання центрелізованими системами. Замовники при закупівлі води користуються двома кодами відповідно до словника ДК 021:2015: - 65110000-7 - Розподіл води (відноситься до послуг); - 41110000-3 - Питна вода (відноситься до товару). При закупівлі предметів комунальної номенклатури таких як електрична енергія, природний газ, теплова енергія ми користуємось поняттям товарна продукція, тобто перераховані предмети закупівлі є товар., а не послуги. А як бути з водою? Вона що не підпадає під дану категорію. Чим вона відрізняється від теплової енергії? Будь ласка підскажіть, що нам робити? Дайте однозначні рекомендації по застосуванню коду закупівлі при закупівлі води через централізовані системи.
Відповідь
27.10.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
10 / 10
В РП сума на придбання товару за кодом ДК становить 90тис.грн В фінансовому плані сума за цей товар становить 110тис.грн. Поясніть будь-ласка, нам потрібно проводити відкриті торги з особливостями на 110тис.грн, чи можна купити товар по прямому договору без ЕСЗ на 90 тис.грн (реальна ціна на ринку.)
Відповідь
26.10.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
7 / 7
Медична установа протягом року укладає договори на закупівлю послуг з поточного ремонту медичного обладнання за кодом ДК 021:2015 50420000-5 (Послуги з ремонту і технічного обслуговування медичного та хірургічного обладнання) та окремо на закупівлю послуг з технічного обслуговування медичного обладнання за тим же кодом ДК 021:2015 50420000-5. Пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Постанова №1178) визначено пороги щодо застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу. Просимо роз’яснити, чи дозволяє Постанова №1178 укладати договори без використання електронної системи на закупівлю послуг з поточного ремонту медичного обладнання за кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 200 тис. гривень та одночасно на закупівлю послуг з технічного обслуговування медичного обладнання за тим же кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 100 тис. гривень (разом договорів без використання електронної системи за кодом ДК 021:2015 50420000-5 на суму до 300 тис.гривень.)?
Відповідь
22.10.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5 / 5
Відповідно до п. 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі – Особливості), договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та цих особливостей. Тобто, для договору про закупівлю, укладеного без використання електронної системи (по п. 13 Особливостей) не розповсюджується норми ч. 3-5, 7, 8 ст. 41 Закону, зокрема в частині внесення змін до такого договору та оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Далі, пункти 18, 19, 20 Особливостей визначають умови змін до договорів про закупівлю, зміни істотних умов договору про закупівлю та інформації щодо повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. У зв’язку з цим, прошу роз’яснити чи розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей) вимоги п. 18, 19 та 20 Особливостей, адже: 1. в п. 18 Особливостей мова йде про тендерну пропозицію (пропозиція щодо предмета закупівлі, яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації), а в закупівлі без використання електронної системи закупівель відповідно до п. 13 Особливостей відсутня тендерна документація та відповідно відсутня тендерна пропозиція. Також при здійсненні закупівель на підставі п. 13 Особливостей немає електронного аукціону; 2. в п. 19 Особливостей по тексту зазначено лише про «договір про закупівлю» (відповідно до термінології ст. 1 Закону, яку використовуємо на підставі п. 2 Особливостей, договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару), тобто договір про закупівлю, укладеного за результатами процедури закупівлі або спрощеної закупівлі, що не є «договором про закупівлю укладеного без використання електронної системи»; 3. в підпункті 2 п. 20 Особливостей зазначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю повинно містити «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів/закупівлі, здійсненої з використанням електронного каталогу, присвоєний електронною системою закупівель». При проведенні закупівлі без використання електронної системи закупівель відсутній саме «унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів», оскільки немає оголошення про проведення відкритих торгів. 4. якщо п. 19, 20 Особливостей розповсюджується на «договори про закупівлю, укладених без використання електронної системи» (по п. 13 Особливостей), то чому п. 18 не розповсюджується, і т.д.? Дякую
Відповідь
19.10.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8 / 7
Добрий день! КЗСОР Путивльський мистецький ліцей - бюджетна установа, що фінансується за рахунок обласного бюджету та знаходиться у зоні бойових дій. На підставі ч.2 п. 4 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам, що затверджено Кабінетом міністрів України прийнято постанову від 19.07.2022 № 812 - Положення покладає такі спеціальні обов’язки на ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” - щодо забезпечення постачання природного газу споживачам, що є бюджетними установами відповідно до Бюджетного кодексу України, закладам охорони здоров’я державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо), закладам охорони здоров’я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо) (далі - бюджетні установи) на умовах, передбачених пунктом 6 цього Положення, п.6 Положення - ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2022 р. по 31 березня 2023 р. (включно) природний газ бюджетним установам на умовах договору постачання, укладеного з цим товариством на період до 31 грудня 2022 р., за ціною, що становить 16390 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед), але у п. 2 Положення говориться про те, що це Положення застосовується у прозорий та недискримінаційний спосіб і не обмежує права суб’єктів господарювання, що утворені відповідно до законодавства інших держав - сторін Енергетичного Співтовариства, зокрема право на здійснення постачання природного газу споживачам за умови дотримання вимог законодавства.Згідно статті 20 ЗУ "Про публічні закупівлі" Відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Керуючись ЗУ "Про публічні закупівлі" замовник встановлює очікувану вартість предмета закупівлі на підставі середньої ринкової вартості данного предмета закупівлі. На підставі вище зазначеного виникає питання - як проводити процедуру закупівлі природнього газу бюджетній установі на 2023 рік? чи брати до уваги вище зазначене Положення (якщо так-який алгоритм дій)? при оголошенні відкритих торгів на закупівлю природнього газу на 2023 рік яку встановлювати очікувану вартість?якщо встановити згідно Положення очікувану вартість закупівлі чи не буде це порушенням, так як середня ринкова вартість природнього газу значно вища? Приблизна вартість закупівлі з січня по 31 березня 2023 становить 842000 грн (розрахунок проводився за ціною, що вказана у вище зазначеному Положенні). Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2