Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.07.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
91 / 93
Підкажіть, будь ласка, чи потрібно при створенні спрощеної закупівлі у військовий час, згідно постанови № 169, створювати річний план? Постановою № 169 передбачено, що закупівля здійснюється із використанням порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, тоді як статтею 4 Закону передбачено, що закупівлі здійснюються відповідно до річного плану. У Постанові № 169 двічі згадується про те, що до річного плану не вносяться закупівлі, здійснені без використання електронної системи закупівель, натомість жодного разу не вказується про відсутність такої необхідності для тих закупівель, вартість яких дорівнює або перевищує 50 000 грн та які були проведені з використанням електронної системи закупівель. Так, у підпункті 1 пункту 1 Постанови № 169 з-поміж іншого зазначено, що: «Замовник може здійснити публічну закупівлю, вартість якої є меншою, ніж 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою, ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель». Тобто закупівлі вартістю до 50 000 грн, проведені без використання електронної системи закупівель на підставі Постанови № 169, до річного плану не вносяться. Також у підпункті 3 пункту 1 визначено, що під час здійснення закупівель, передбачених підпунктом 1 цього пункту, без використання електронної системи закупівель, «такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше, ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях». Інакше кажучи, підпунктом 3 пункту 1 Постанови № 169 визначено, що до річного плану закупівель не вносяться закупівлі, вартість яких не менша 50 000 грн, якщо їх проведено без використання електронної системи закупівель. Тобто маються на увазі зазначені у Постанові № 169 винятки, наприклад, замовник перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій; відсутня технічна можливість використання електронної системи закупівель та інші визначені підстави. Натомість Постановою № 169 жодним чином прямо не передбачено, що при проведенні спрощеної закупівлі інформація до річного плану не вноситься.
Відповідь
13.07.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
162 / 167
29.06.2022 набули чинності зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова) якими в тому числі передбачено, що замовники (крім тих, що визначені в абзацах 1 та 2 підпункту 1 пункту 1 Постанови) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням порядку застосування спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Разом з тим, в підпункті 3 пункту 1 Постанови зазначено, що під час здійснення закупівель, передбачених підпунктом 1 пункту 1 Постанови, без використання електронної системи закупівель, такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель, за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Підпунктом 1¹ пункту 1 Постанови визначено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України. Підпунктом 4¹ пункту 1 Постанови визначено, що відповідальною за організацію та проведення закупівель, визначених підпунктом 1 пункту 1 Постанови, може бути визначена уповноважена особа або інша особа, визначена замовником. Враховуючи вищезазначене просимо надати відповідь на наступні запитання: 1. Чи включаються до річного плану закупівель закупівлі, що здійснюватимуться відповідно до Постанови в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом? 2. Чи застосовується термін оприлюднення вказаний в абзаці 8 підпункту 3 пункту 1 Постанови до закупівель, що здійснюватимуться відповідно до Постанови в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом? 3. Чи необхідно в договорах про закупівлю, що укладаються за результатом закупівель здійснених, відповідно до Постанови, в порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, враховувати особливості визначені ст.41 Закону? 4. Чи необхідно при призначенні уповноважених осіб відповідальних за проведення спрощених закупівель відповідно до Постанови враховувати норму частини третьої статті 11 Закону та визначати конкретні напрямки закупівель, що здійснюватимуть уповноважені особи?
Відповідь
11.07.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
100 / 104
Питання 1: Замовником, який здійснює закупівлі відповідно до закону України «Про публічні закупівлі» укладено договір на закупівлю шин вартість якого склала 300000 грн. дата укладання договору 27 травня 2022 року. Договір був укладений відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України згідно до постанови №169 та не є публічною закупівлею у розумінні закону. Товар за даним договором був поставлений та сплачений у повному обсязі. У наслідок ворожої агресії 30 червня, виникла термінова необхідність закупівлі нових шин. Чи може замовник збільшити суму та обсяг закупівлі за даним договором? Питання 2: В змінах №723 від 24.06.2022 до постанови №169 від 28.02.2022 «замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.». До внесення змін №723 від 24.06.2022 до постанови №169 від 28.02.2022 замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Тому, виникає таке питання скільки днів, з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, має замовник/державний замовник на публікацію договорів, які були укладені до набрання чинності змін №723 від 24.06.2022 до постанови №169 від 28.02.2022? Договір який укладений 21 червня 2022 року замовник/державний замовник повинен опублікувати в системі електронних закупівель протягом 20 чи 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях?
Відповідь
28.04.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
168 / 166
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 № 437 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» установлено способи здійснення публічних закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень. Такі публічні закупівлі замовник може здійснювати без використання електронної системи закупівель з обов’язковим дотриманням принципів здійснення публічних закупівель. Інформація про такі закупівлі не вноситься до річного плану та не оприлюднюється в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Проте, відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, тобто, діє ієрархія нормативно-правових актів, кожен з яких має свою величину юридичної сили. З огляду на це діючий Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII має юридичну силу вище, аніж Постанова №169. Станом на кінець квітня 2022 року на рівні Закону не врегульовано положення щодо здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, зокрема з використанням Постанови № 169. Беручи до уваги вищенаведене та з метою недопущення порушення чинного законодавства, просимо надати роз’яснення яким нормативно-правовим актом варто керуватись при здійсненні публічних закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень.
Відповідь
15.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
144 / 156
У зв’язку з набранням чинності Постанови КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 169, Постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» від 05 березня 2022 р. № 201, було визначено порядок закупівель у період воєнного стану, де зазначено, шо звіт про договір про закупівлю та всі додатки до нього оприлюднюється не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Чи є порушенням публікація звіту про договір про закупівлю у період воєнного стану? Адже Постановою КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 лише подовженно строк публікації звіту, але не має прямої заборони НЕ опубліковувати звіти, якщо Замовник має таку змогу. Та чи потрібно опубліковувати план до закупівлі?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2