Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.09.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
8 / 5
Чи застосовуються вимоги щодо локалізації при закупівлі за постановою КМУ № 169? Ні в цій постанові ні в проекті Особливостей закупівель жоного слова про локалізацію? Чи можна після 10.09. 2022 р. здійснювати закупівлі за Законом № 922?
Відповідь
15.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2 / 2
Відповідно до листа-роз’яснення Мінекономіки від 30.08.2022 № 3323-04/62315-06 “Щодо локалізації” формування переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації (далі – перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації) здійснюється на підставі переліку товарів, визначеного у підпункті 2 пункту 61 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), за результатами автоматичного опрацювання поданих виробником заявок на веб-порталі Уповноваженого органу. Перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації оприлюднюється на веб-порталі та офіційному веб-сайті Мінекономіки за посиланнями: https://prozorro.gov.ua/page/localisation та https://cutt.ly/SX8MmIQ. Сформований перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації є автоматичним підтвердженням Мінекономіки ступеня локалізації. Забезпечення технічної реалізації подання заявки та можливості заповнення виробником товару форми калькуляції собівартості товару на веб-порталі здійснюється адміністратором електронної системи закупівель. Наказом Мінекономіки від 07.04.2020 №648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua , а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”). ДП “ПРОЗОРРО” реалізовано відображення переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації на веб-порталі Уповноваженого органу в окремому розділі «Локалізація», де Замовники можуть в процесі здійснення закупівель перевіряти чи додано товар, як предмет закупівлі, що пропонується учасником, до зазначеного переліку, а виробник може додати такий товар до переліку через один з авторизованих майданчиків. Водночас, згідно з цим листом-роз’ясненням Мінекономіки для підтвердження відповідного ступеню локалізації згідно Закону замовник може встановити в тендерній документації вимогу про зазначення у тендерній пропозиції учасника інформації про наявність запропонованого товару в переліку із відповідним ступенем локалізації, який формує та веде Уповноважений орган, або встановити вимогу вказати безпосередньо посилання на відповідний товар тощо. Проте, відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. З огляду на вищевикладене, просимо надати роз’яснення, чи відноситься інформація про наявність товару в переліку із відповідним ступенем локалізації (вид та марку товару, ступінь його локалізації), опублікована на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/page/localisation, до публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Відповідь
15.09.2022 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
23 / 22
21 лютого 2022 року між Постачальником та Замовником було укладено Договір поставки Транспортного засобу - Самоскид AVTR SM 08 загальною вартістю 2929998,00 грн. Відповідно технічних умов Замовника однією із технічних комплектацій автомобіля є іноземна складова – автомобільне шасі Renalt. На момент укладення договорів з виробниками Самоскиду AVTR SM 08 та офіційного постачальника вантажного автомобіля Renault в Україні, курс іноземної валюти - євро на день закриття торгів складав 32.2761 відносно 1 гривні. Курс визначався сторонами Договорів відповідно до Українського міжбанківського валютного ринку інформаційно-дилінговою системою Ukrdealing: http://www.udinform.com. Станом на 12 вересня 2022 року, курс іноземної валюти - євро складає 36.7112 відносно 1 гривні, що становить 13,7412% збільшення вартості Товару Договору. Відповідно до ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» ціна договору є істотною умовою Договору, яка не може бути змінена в зв’язку зі зміною курсу валюти у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (п. 7 ч.5), але не згадується про можливий відсоток збільшення ціни за одиницю товару, як це згадує п.2.ч.5. Чи доречно та правомірно буде ініціювати Постачальнику розірвати даний договір в зв’язку зі зміною істотних умов, якими сторони керувалися на момент його укладення. І чи потрібна в такому випадку відмова Замовника на збільшення вартості Товару?
Відповідь
06.09.2022 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
25 / 22
Який документ на підтвердження ступеню локалізації потрібно вимагати замовнику у разі проведення спрощеної закупівлі робіт "Реконструкція системи електропостачання зі встановленням дизель-генератора" відповідно до проектно-кошторисної документації. Перелік робіт передбачає придбання дизель-генератора вартістю понад 400,0 тис.грн. тароботи по його встановленню та підключенню.
Відповідь
23.08.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
83 / 82
Із учасником було укладено договір щодо Послуг харчування стаціонарних хворих (ДК 021:2015: 55523000-2 Кейтерингові послуги для інших підприємств або установ). Учасником згодом було надано довідку з Головного обласного управління статистики про підвищення індексу споживчих цін на продукти харчування більше ніж на 20%. Оскільки це послуги, ми не можемо змінити устотні умови договору відповідно до п.2 ч.5 ст 41. Відповідно до п.7 ч.5 ст 41 ЗУ Про публічні закупівлі:Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Чи маємо ми право збільшити ціну за одиницю товару на більше ніж 20% , не змінюючи загальну суму договору, зменшивши кількість послуг посилаючись на п.7. ч.5 ст 41? Чи можна збільшити суму договору на цей відсоток?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2