Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.02.2022 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
412 / 459
Просимо надати роз’яснення щодо правомірності призначення головного бухгалтера закладу уповноваженою особою, відповідно до Закону. Згідно зі статтею 105 Кодексу Законів про Працю України працівники, можуть виконувати додаткову роботу за іншою професією (посадою). При цьому їм проводиться доплата за суміщення професій (посад), але чи не являється головний бухгалтер зацікавленою особою, адже має право другого підпису?
Відповідь
19.03.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1180 / 1242
Я, державний службовець, працюю на посаді начальника відділу юридичного забезпечення ГУ ДМС України у Львівській області. Скажіть будь-ласка, чи на мене можна покласти виконання обов'язків уповноваженої особи, оскільки у штатному розписі такої посади як уповноважена особа немає. І чи мені як начальнику відділу повинна встановлюватися доплата за додаткову роботу з організації та проведення спрощених закупівель. Дякую за відповідь.
Відповідь
23.02.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1411 / 1511
У нас призначена уповноважена особа, яка відповідальна за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель. Чи можемо ми призначити ще одну уповноважену особу (другу), яка буде відповідальною тільки за здійснення закупівлі послуг адвокатської діяльності по КПКВК 3603030 "Оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів з надання безоплатної вторинної правової допомоги"?
Відповідь
03.09.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1487 / 1595
Доброго дня! Бухгалтеру школи розширено обсяг виконуваних робіт, який полягає в організації та проведенні конкретних процедур закупівель/спрощених закупівель (згідно підпункту 3 пункту 3 Постанови КМУ №1298 від 30.08.2002 р. Чи є можливість щомісячної доплати до основного посадового окладу у розмірі до 50% посадового окладу за збільшений обсяг виконуваних робіт з вересня місяця, якщо вже встановлено надбавку за складність та напруженість у роботі у розмірі до 50% від посадового окладу на посаді бухгалтера? Адже доплата і надбавка встановлюється за різними підставами і окремо одна від одної. Дякую.
Відповідь
07.04.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1592 / 1488
Відповідно до норми ст.11 нової редакції ЗУ "Про публічні закупівлі" відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів: 1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; 2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб); 3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством. Питання щодо пункту 1 зазначеної статті. Покладення на працівників зі штатної чисельності функцій УО, як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством. Відповідно до ст.105 КЗпП "оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника" - працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника. В розумінні закону, додаткова робота (виконання функцій УО), відповідає професії "Фахівець з публічних закупівель - 2419.2 за ДК 003:2010 Класифікатор професій". Тобто якщо ми покладаємо функції УО на працівника за іншою професією (бухгалтер, юрист), то слідуючи нормі КЗпП це має оформлюватись суміщенням (оскільки професії Фахівець з публічних закупівель і Бухгалтер/юрист різні за Класифікатором професій).Тобто роботодавець має ввести на підприємстві окрему посаду Фахівця з публічних закупівель і оформити суміщення професій (посад)? Або ж можемо до повноважень бухгалтера або юриста прописати повноваження Фахівця з публічних закупівель і тоді розпорядчим рішенням керівника (наказом) покласти функції УО на бухгалтера чи юриста з такими розширеними повноваженням? На скільки коректним є прописати до повноважень Бухгалтера/юриста повноваження, що відповідають іншій професії - Фахівець з публічних закупівель? За якої умови виникає факт суміщення професій(посад), у разі, якщо такі посади передбачені на підприємстві чи відповідно до ДК 003:2010 Класифікатору професій?
Відповідь
1 2
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2