Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3935 / 3986
Суть питання: Добрий день! Просимо надати методичну допомогу та відповідь на наступне питання. Згідно п.30 ч.1 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» ) далі – Закон) тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Стаття 30 Закону містить вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій. Так, в пп. 4 п. 1 ст. 30 Закону зазначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника якщо вона не відповідає умовам тендерної документації. Замовником у тендерній документації встановлені кваліфікаційні критерії та визначено перелік документів на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям стаття 16 Закону та визначено порядок оформлення документів. Зокрема, тендерною документацією встановлено наявність транспорту для перевезення продуктів харчування та визначено відповідність форми договору найму транспортного засобу за участю фізичної особи частині 2 статті 799 Цивільного кодексу України (нотаріальне посвідчення). Інструкцією з підготовки тендерної пропозиції встановлено, що у разі якщо учасник не зобов’язаний складати якийсь із вказаних в положеннях документації документ, то він надає лист-роз’яснення в довільній формі, за підписом уповноваженої особи учасника/переможця, в якому зазначає законодавчі підстави ненадання відповідних документів. При проведенні замовником відкритих торгів за результатами аукціону визначено пропозицію з найменшою ціною. При перевірці пропозиції на відповідність умовам тендерної документації та визначеному порядку оформлення документів встановлено, що договір оренди транспортних засобів за участю фізичних осіб-підприємців нотаріально не посвідчено; предметом договору оренди транспортного засобу є службові перевезення працівників та вантажні перевезення речей. Листа-пояснення у складі пропозиції щодо надання договору оренди транспортного засобу за участю фізичних осіб нотаріально не посвідченого та щодо предмету договору оренди транспорту (відповідно до предмету закупівлі транспорт потрібен для постачання продуктів харчування) учасником не надано. Питання: Чи повинен замовник в даному випадку відхилити пропозицію учасника, що має найменшу ціну, як таку що не відповідає умовам тендерної документації, чи повинен прийняти його пропозицію вважаючи відсутність нотаріального посвідчення договору оренди транспортного засобу, укладеного за участю фізичних осіб, не суттєвим, а укладений учасником договір оренди транспортного засобу для службових перевезень працівників та речей таким, що не впливає в цілому на подальше виконання зобов’язань по постачанню продуктів харчування?
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3737 / 3833
Згідно статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо суб'єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів). Інформація отримується замовником з «Зведених відомостей про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) та накладення штрафу» (далі – Реєстр). Учасником подано пропозицію на участь у відкритих торгах, Учасника наявний в цьому Реєстрі. Про те в Реєстрі зазначена інформація, що рішення органу Комітету оскаржене у судовому порядку. Зазначено, що залишено апеляційну скаргу Комітету/територіального відділення без задоволення, а постанову суду про оскарження рішення АМКУ залишено без змін (тобто суд рішення АМКУ скасував) . Блок «Перегляд та перевірка органом Комітету рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції» АМКУ в Реєстрі не заповнений. Чи має право Замовник не відмовляти такому учаснику в участі у процедурі закупівлі чи до отримання результатів перегляду та перевірки органом Комітету рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (тобто до моменту виключення учасника з Реєстру) Замовник зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника відповідно до статті 30: наявні підстави, зазначені у статті 17.
Відповідь
29.05.2018 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
2884 / 2816
Підприємство TOB «АРТПРОЕКТ» планує взяти участь у державній закупівлі за оголошенням UA-2018-05-18-000456-c, на закупівлю: код ДК 021:2015:09220000-7 (вазелін і парафіни нафтові та спеціальні бензини) - Нефрас С2-80/120 вищий сорт. Замовник: Публічне акціонерне Товариство "Центренерго" Трипільська ТЕС. На даний час на теренах України, вказаний тип продукції (Нефрас С2-80/120 вищий сорт) майже не виготовляється. Наше підприємство має на своєму зберіганні вказаний тип продукції (Нефрас С2-80/120 вищий сорт), який було виготовлено Акціонерним товариством «Рязанська нафтопереробна компанія», Російська Федерація, 390011, м. Рязань, Район Південний Промвузол, буд. 8, технічні та якісні характеристики якого відповідають тендерній документації Замовника. У тендерній документації Замовника (Розділ 1, пункт 8) присутня вимога: у разі якщо Учасником запропоновано товари, роботи або послуги походженням з Російської Федерації надати документ, виданий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України з підтвердженням, що заміщення запропонованих Учасником товарів, робіт або послуг походженням з Російської Федерації іншими неможливе. У той же час згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30. 12.2015р №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» - Нефрас С2-80/120 вищий сорт не підпадає під перелік заборонених до ввозу товарів, що походять з Російської Федерації. Просимо надати роз’яснення про правомірність вимоги Замовника закупівлі, щодо надання відповідного підтвердження, та якщо воно правомірне роз’яснити процедуру отримання такого підтвердження, а саме: 1. Форма подання запиту для отримання даного документу; 2. Строки отримання даного документу; 3. Спосіб подання запиту для отримання документу; 4. Спосіб отримання документу; 5. Уповноважена особа та її контактні дані (телефон, електронна адреса), котра відповідає за формування та видачу даного документу.
Відповідь
24.05.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2998 / 2826
Доброго дня! відповідно до Наказу № 454 від 17.03.2016 року Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (зі змінами), предмет закупівлі у річному плані потрібно визначити згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" та відповідно до показників четвертої цифри основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги. Разом з тим, у Замовника виникла необхідність у закупівлі Оприскувача прицепного штангового ОПШ-24-21,6 (або еквівалент). Так як показник четвертої цифри в класифікаторі відсутній то даний предмет закупівлі необхідно здійснити відповідно до показників третьої цифри основного словника національного класифікатора за кодом класифікатора 16400000-9 Обприскувальні апарати для використання у сільському господарстві та рослинництві??? чи ж не буде це порушення в частині не правильного визначення предмета закупівлі з боку Замовника?
Відповідь
23.05.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3499 / 3421
Модернізація обладнання — удосконалення конструкції, яке забезпечує підвищення продуктивності об’єкта, що модернізується, сприяє розширенню його технологічних можливостей до рівня сучасних технічних і технологічних вимог, досягненню економії ресурсів, поліпшенню умов праці. Полягає у порівняно незначних змінах конструкції робочих механізмів, машин, установок та іншого обладнання, а також у відносно незначній зміні матеріалів і методів обробки. В розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" - це товар и послуга? Код класифікатору привоїти товару чи послуги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2