Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
21.07.2022
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Доброго дня! Прошу надати роз’яснення стосовно наступного питання. Тариф на теплову енергію для категорії "Інші споживачі" в місті Харкові формується з трьох складових: суми тарифу на виробництво теплової енергії, тарифу на транспортування теплової енергії та тарифу на постачання теплової енергії. При постачанні теплової енергії, посилаючись на Постанову КМУ від 10.11.2021 №1209 "Деякі питання нарахування (постачання) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку зі зміною ціни природного газу" постачальник теплової енергії почав надсилати рахунки з ДОНАРАХУВАННЯМИ плати за теплову енергію в зимовий період у зв’язку зі щомісячною зміною ціни на газ. Чи можна сказати, що Постанова КМУ 1209 встановлює формульне регулювання щомісячної ціни на теплову енергію? Та чи можна керуватися п.7 ч.5 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" при щомісячній зміні розміру нарахувань за теплову енергію постачальником теплової енергії, що керується Постановою КМУ від 10.11.2021 №1209, якщо постачання теплової енергії здійснюється замовнику у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі" з категорії "Інші споживачі", що фінансує дану закупівлю за бюджетні кошти. Тобто яким чином замовнику у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі" з категорії "інші споживачі" (але при цьому бюджетнику), у якого укладений договір про закупівлю (ціна договору більше 200 000 грн) сплачувати рахунки теплопостачальної організації, якщо ціна за теплопостачання буде щомісячно коригуватися у зв’язку зі зміною ціни на газ? Як при цьому не порушувати статтю 41 ЗУ "Про публічні закупівлі"? На даний час такі рахунки не сплачені та не зареєстровані в органах ДКСУ, Проте сьогоднішня реальність така, що ціна на газ нестабільна, та теплопостачальна організація керується Постановою 1209. Чи можна згідно з ч.7 ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі" в новий договір додати формулу, яка передбачатиме коефіцієнт по газу, що буде помножуватись на затверджений тариф на виробництво теплової енергії, чи вважатметься це "тарифом, нормативом"? Хоча фактично тариф не змінюється, а помножується на коефіцієнт ринкової зміни ціни по газу. Відповідь прошу надати на електронну адресу [email protected]
Відповідь
12.07.2022
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до абзацу першого підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 (зі змінами) (далі – Постанова № 169), замовники здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та/або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Водночас, законодавство не містить визначення, що є порядком проведення спрощених закупівель. Разом з тим, відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Відповідно до частини 1 статті 41 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України (далі — ЦКУ та ГКУ) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Таким чином, стаття 41 Закону регулює договори про закупівлю, що були укладені за результатами спрощеної закупівлі та процедури закупівлі, які проводились відповідно до вимог Закону. Водночас Постанова № 169, як і Закон, також оперує поняттям «договір про закупівлю». Так, відповідно до абзацу першого підпункту 1-1 пункту 1 Постанови № 169, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України. При цьому, у цій нормі Постанови № 169 немає посилання на особливості укладення договору, що визначені Законом, як це є в частині 1 статті 41 Закону. З урахуванням викладеного просимо надати роз’яснення: оскільки і Закон, і Постанова № 169 оперують поняттям «договір про закупівлю», чи підпадає «договір про закупівлю», укладений відповідно до норм Постанови № 169 за результатами проведення спрощеної закупівлі, під вимоги статті 41 Закону?
Відповідь
11.07.2022
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Доброго дня, ми в червні місяці уклали прямий договір за постановою 169, в договорі прописали, що він діє до закінчення дії воєнного стану (з урахуванням можливого продовження), але не пізніше 31.12.2022. Сума договору була розрахована з початку червня та до 23.08.2022. У разі продовження дії воєнного стану чи можемо ми збільшити суму договору шляхом укладання додаткової угоди, пропорційно до строку продовження, чи краще укласти новий договір??
Відповідь
29.06.2022
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Доброго дня, будь ласка допоможіть вирішити наступне питання. Постачальник перейшов на нову систему оподаткування на період дії воєнного стану та став не платником ПДВ. Але для нас сума договору не змінилася. Постачальник не став зменшувати ціну за одиницю товару. Ціна за одиницю, яка була (27,06 грн.з ПДВ, залишилась такою ж, 27,06 грн.,але без ПДВ). Як оформити ці зміни? Додатковою угодою? але ж який пункт частини 5 ст 41 Закону вибрати, адже пункт 6 не підходить, так як загальна сума договору не змінилась, а інших, які підходять я не бачу. Невже тільки розірвання і укладання нового договору? Дякую за відповідь!
Відповідь
28.06.2022
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2022 р., та переходом Виконавців/Постачальників на спрощену систему оподаткування, постало питання стосовно зміни умов договору про закупівлю. Замовником на початку року було укладено договір на закупівлю послуг з централізованого водопостачання з КП "ФРУНЗЕНСЬКЕ ЖКП", де був зазначен тариф на послуги - 27,06 з ПДВ, після переходу КП "ФРУНЗЕНСЬКЕ ЖКП" на спрощену систему оподаткування, було затверджено новий тариф -27,06 без ПДВ, тобто за рахунок збільшення тарифу, сума договору не змінилась. До договору необхідно внести відповідні зміни, уклавши додаткову угоду, постає питання на який пункт ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі" необхідно посилатись та чи взагалі можлива зміна умов договору в даному випадку. п.6 ч.5 ст.41 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачає зміну ціни в договорі у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів, в даному випадку сума договору не змінилась. Прошу надати роз'яснення, яку частину ст. 41 необхідно обирати у разі публікації додаткової угоди на зміну умов договору у частині зміни тарифу та системи оподаткування Виконаця або даний випадок не передбачен ст.41 та необхідно розірвати договір за взаємною згодою сторін? Чи можна у даному випадку посилатись на п.3 ч.5 ст.41?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json