Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.03.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3214 / 3219
Добрий день, Дайте відповідьна наступні питання, стосовно проведення спрощеної закупівлі відповідно до вимог Закону України № 114-IX від 19.09.2019: 1)На яких етапах проведння спрощеної закупівлі необхідно офрмляти протокол уповноваженої особи? 2) Чи є номативні документи які затверджують форму протоколу уповноваженої особи, положення про уповноважену особу? 3)Хто підписує протокол уповноваженої особи?
Відповідь
26.03.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
4190 / 4279
Добрий день! Підскажіть, будь ласка в кінці 2019 року сільська рада і ще 5 в нашому районі утворили ОТГ. Пройшли вибори голови ОТГ. Спільного бюджету поки ще немає, в кожній сільській раді свій бюджет. Але на сесії по кожній сільській раді було прийнято рішення, що розпорядником бюджетних коштів є новообраний сільський голова головної садиби до завершення процедури реорганізації шляхом приєднання. Хто повинен проводити закупки в такому випадку в сільських радах, чи уповноважені особи/тендерні комітети ті які були призначені кожною с/р до об'єднання чи уже уповноважена особа, яку повинен буде призначити обраний голова.
Відповідь
25.03.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4030 / 4016
Підскажіть, будь ласка в кінці 2019 року наша сільська рада і ще 5 в нашому районі утворили ОТГ. Пройшли вибори голови ОТГ. Спільного бюджету поки ще немає, в кожній сільській раді свій бюджет. Але на сесії по кожній сільській раді було прийнято рішення, що розпорядником бюджетних коштів є новообраний сільський голова головної садиби до завершення процедури реорганізації шляхом приєднання.Хто повинен проводити закупки в такому випадку в сільських радах чи уповноважені особи/тендерні комітети ті які були призначені кожною с/р до об'єднання чи уже уповноважена особа, яку повинен буде призначити обраний голова.
Відповідь
25.03.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3805 / 3694
Громадські організації мають фінансування з державного бюджету. Згідно отриманих сум коштів наша діяльність потребує проведення Спрощеної закупівлі (з 19.04). Цим займається уповноважена особа. Специфікою ГО є відсутність штатних працівників, зарплат, і так далі. Ми всі працюємо на волонтерських засадах. То як бути з обов'язковою присутністю УО? Чи можна її призначати внутрішнім наказом керівних органів, чи прописувати що такою особою є один з членів керівних органів на тих же волонтерських засадах?
Відповідь
25.03.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
4223 / 4293
1. Відповідно до ст.11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним із таких способів: 1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; 2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб); 3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством. Згідно з ст.10. Закону до обов’язків уповноваженої особи входить великий перелік відповідальних функцій. При цьому, відповідно до ст. 44 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи несуть відповідальність згідно із законами України. Дія цього Закону у частині здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг розповсюджується на замовників, до яких, згідно із ст.2, у тому числі, належать і одержувачі бюджетних коштів. Згідно із Бюджетним кодексом України до категорії одержувачів бюджетних коштів належать, також, громадські організації. Для Сумської області сталою та ефективною є традиція проведення щороку обласних конкурсів проектів інститутів громадянського суспільства (громадських організацій) фінансова підтримка яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету (далі – Конкурси). Так, у 2020 році переможцями Конкурсів стали 20 громадських організацій на підтримку проектів-переможців яких виділено близько 1 600,00 тис.гривень. Але при цьому, зауважимо, що громадські організації є неприбутковими установами, здійснюють реалізацію проектів, особливо тих, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, виключно на волонтерських засадах, не отримуючи заробітну плату. В переважній більшості із них немає окремих бухгалтерів, як і немає, відповідно до чинного законодавства, штау працівників. Також, відповідно до кошторисів проектів громадських організацій – переможців Конкурсів, придбання більшості товарів та послуг здійснюватиметься на суми менші ніж 50,0 тис. гривень. Ураховуючи зазначене, просимо надати роз’яснення, яким чином громадська організація, яка є одержувачем бюджетних коштів, зможе забезпечити роботу уповноваженої особи відповідно до ст.11 Закону, та здійснювати усі дії щодо організації процесу закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до норм Закону. Також, просимо роз’яснити, якими є заходи покарання, у разі якщо функції та обов’язки уповноваженої особи в установі – замовнику виконуватимуться в інший спосіб, не передбачений ст. 11 Закону (зокрема, без здійснення додаткової доплати, або у разі сумісництва обов’язків з іншими обов’язками в межах однієї штатної одиниці без додаткових доплат, тощо).
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2