Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4791 / 4763
Відповідно до частини 6 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів. Враховуючи вищезазначене виникає питання, чи повинен замовник торгів або переможець оприлюднювати у системі закупівель повідомлення про продовження строку укладання договору?
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
4893 / 5004
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: зміни до тендерної документації та роз’яснення до неї (у разі наявності) у машинозчитувальному форматі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз’яснень. Враховуючи вищезазначене виникає питання, поняття «машинозчитувальний формат» мається на увазі, що це документи завантажуються в електронну систему закупівель у вигляді файлів, придатних для машинозчитування (файли з розширенням «..pdf.», «..jpeg.», тощо)? Прохання надати роз’яснення та визначення терміну «машинозчитувальний формат».
Відповідь
06.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5065 / 4885
Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) даним листом звертається до Вас із наступним. Наразі, Департамент зіткнувся з проблемою не відповідності суми ПДВ зазначеною у договорі до суми ПДВ зазначеною у п.20 звіту про результати проведення процедури закупівлі форма якого затверджена наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Виникнення даної невідповідності зумовлена наступним. Відповідно до технічного регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків уповноваженого органу веб-порталу, під час внесення інформації за укладеним договором, Замовник має зазначати, зокрема, суму договору з ПДВ та суму договору без ПДВ. Сума договорів, які укладаються Департаментом, вираховуються за допомогою програмного комплексу АВК-5 з урахуванням ресурсних елементів кошторисних норм, підвищуючих / понижуючих коефіцієнтів, тощо. Таким чином, в багатьох випадках, договірна ціна (сума договору разом без ПДВ) може складати не рівне число, при якому сума після коми (тобто цифра в копійках) може містити декілька цифр «в періоді». Таким чином, відповідно до регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків Замовник має округлювати такі цифри до другого знаку після коми шляхом збільшення та/або зменшення. Після внесення зазначеної інформації та, відповідно, заокруглення ціни до другого знаку після коми, система автоматично прораховує суму ПДВ шляхом віднімання від суми договору з ПДВ суму договору без ПДВ. Саме за рахунок необхідності заокруглення цифр за другим знаком після коми виникає не відповідність між сумою ПДВ що зазначена в договорі та сумою ПДВ що зазначена у пункті 20 звіті про результати проведення процедури закупівлі. При цьому, слід зазначити про те, що форма пункту 20 звіту про результати проведення процедури закупівлі не містить обов’язку зазначення суми ПДВ в дужках. Для більш детального розуміння, наводимо приклад. Департаментом, під час зазначення інформації про укладений договір, у відповідності до вимог закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами та доповненнями) та регламенту використання авторизованого електронного майданчику Zakupki.Prom.ua було зазначено: 1. Сума договору з ПДВ; 2. Сума договору без ПДВ; 3. Термін дії договору; 4. Дата підписання договору. При цьому, сума договору без ПДВ становила 11 797 311,8333333333 грн. Відповідно до регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків працівниками Департаменту було округлено такі цифри до другого знаку після коми таким чином, що сума складала 11 797 311,84грн. При цьому, сума договору з ПДВ становить 14 1456 774,20 грн, а сума ПДВ зазначена у договорі становить 2 359 462,37грн. При проведені дії віднімання 14 1456 774,20 - 11 797 311,84 авторизованим електронним майданчиком автоматично сформована сума ПДВ у розмірі 2 359 462,36грн, а не 2 359 462,37грн. Такі випадки, нажаль, будуть не поодинокі. Департаментом в телефонному режимі проведено консультації зі спеціалістами уповноваженого органу з питань публічних закупівель – адміністратора майданчика «Prozorro» за результатом яких, просимо Вас надати роз’яснення та підтвердити: 1. Чи дійсно замовники мають має округлювати цифри до другого знаку після коми шляхом збільшення та/або зменшення та відповідно мають місце невідповідності у сумі ПДВ? 2. Чим регламентована необхідність таких заокруглень? 3. Чи будуть внесені зміни до регламенту роботи майданчиків в частині приведення у відповідність регламенту до форми документів затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Відповідь просимо надати в найкоротший термін, враховуючи те, що термін реєстрації деяких договорів в казначейській службі спливає 08.04.2020.
Відповідь
13.03.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4199 / 4147
1) Враховуючи те, що: - у разі якщо замовником не планується здійснення закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або перевищує межі, зазначені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, обов’язку замовника утворювати тендерний комітет (визначати уповноважену особу), складати річний план та додаток до нього Законом не встановлено; - відповідно до наказу МЕРТ від 22.03.2016 №490 в формі додаток до річного плану закупівель на _____ рік відсутня графа «Джерело фінансування закупівлі»; - відсутня законодавча норма щодо обов’язкової прив’язки додатку до річного плану закупівель до звіту про укладені договори; - відповідно до абз1. п. 3 «Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (наказ МЕРТ від 16.03.2016 №477) розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником шляхом її внесення та заповнення в електронному вигляді, просимо надати відповідь на питання: «Чому в електронній системі (майданчик «Закупки.Пром.УА») в формі звіт про укладені договори відсутня графа «Джерело фінансування закупівлі», яка повинна в ньому бути відповідно до наказу МЕРТ від 22.03.2016 №490?». 2) Враховуючи те, що відповідно до п.18 ч.1 с. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначення «предмет закупівлі» вказано виключно для процедур закупівель, просимо надати відповідь на питання: «Що є предметом закупівлі для допорогових закупівель і як його визначати?»
Відповідь
25.02.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3691 / 3530
Проблема у не відповідності кодів які надаються на Електронному майданчику "Держзакупівлі. онлайн" та кодів які закріплені в НК 024:2019 "Класифікатор медичних виробів". А саме, код 48041 під яким в НК 024:2019 "Класифікатор медичних виробів" зазначено "Система для вибіркового контролю фізіологічних показників, для домашнього використання" не відповідає цюму значенню на Електронному майданчику" Держзакупівлі.онлайн". Як в такому випадку діяти замовнику?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2