Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
23.04.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1028 / 961
Доброго дня, як бути з допороговими торгами(від 50 тис.грн.до 200 тис.грн.), які розпочаті до 19.04.2020 р. та станом на 19.04.2020 р. не завершені? Потрібно їх відміняти? З повагою, Алєксандрова Т.О.
Відповідь
23.04.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1402 / 1325
До набрання чинності нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі”, в березні 2020 року були оголошені допорогові електронні закупівлі, очікувана вартість кожної від 50 тис.грн. Переможців електронних допорогових закупівель вже визначено. Рішення про визначення переможців оприлюднені в системі ПроЗорро. Наразі договори з переможцями в процесі погодження та підписання. Постачальники готують поставки (деякі товари спеціально замовляли під замовника). Відповідно до частини 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону: “Процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону”. Відповідно до частини 1 статті 12 попередньої редакції Закону, процедурами закупівель є: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Вартісні межі для процедур закупівель становлять від 200 тис.грн для товарів і послуг і від 1,5 млн грн для робіт. Також введено поняття спрощеної закупівлі з межами від 50 тис.грн до 200 тис грн для товарів і послуг і від 50 тис.грн до 1,5 млн грн для робіт. Разом з тим “порядок, що діяв до введення в дію цього Закону” існував і для допорогових закупівель (Наказ 10 ДП ПроЗорро від 19.03.19). Також на авторизованому майданчику системи ПроЗорро (Zakupki.Prom.Ua), де були розміщені оголошення про проведення зазначених вище електронних допорогових закупівель вказано: “Ця закупівля створена до 19.04.2020, тому проводиться згідно з попередньою редакцією Закону "Про публічні закупівлі"" Враховуючи вищевикладене, а також те, що закупівлі знаходяться вже на стадії підписання договорів з переможцями (яких вже було визначено, рішення оприлюднені), просимо надати роз’яснення: чи можемо ми завершити електронні допорогові закупівлі, які були розпочаті до набрання чинності нової редакції Закону, за порядком, який діяв до 19.04.20?
Відповідь
23.04.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
996 / 1022
Доброго дня, надайте будь ласка роз’яснення чи дозволено укладати договір про закупівлю за результатами проведення процедури допорогової закупівлі, якщо: 1)Оголошення про проведення було розміщено 1.04.2020 2)Проведено аукціон та визначено переможця за результатами аукціону 09.04.2020 3)Повідомлення про намір підписати договір сформовано: 14.04.2020 4)Підписання договору планується 24.04.2020 Ідентифікатор закупівлі:UA-2020-04-01-003225-b
Відповідь
23.04.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1362 / 1398
В прикінцевих положеннях Закону України «Про публічні закупівлі» №114-IX від 19.09.2019 (надалі – Новий Закон) вказано, що процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону. Таким чином, Замовник має право завершити розпочаті до 19 квітня процедури закупівель за положеннями того Закону, який діяв на момент оголошення закупівлі. Процедурами закупівлі у попередній редакції Закону України «Про публічні закупівлі» 922-VIII зі змінами є: • відкриті торги, • конкурентний діалог, • переговорна процедура закупівлі. При цьому, згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 2 старої редакції Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини (далі – допорогові закупівлі), Замовники можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. При цьому в Прикінцевих положеннях Нового Закону не відображено право Замовника завершувати публічні закупівлі (надалі - допорогові закупівлі) в порядку, що діяв до введення в дію Нового Закону. Таким чином слідує, що законодавець не відобразив (не врегулював) процедуру (порядок) завершення допорогових закупівель, а саме: - закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн. - закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких перевищує 50 тис. грн., за умови що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 200 тис. грн., а робіт - 1,5 млн. грн. Згідно до підпункту 95 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 р. № 838) Мінекономіки відповідно до покладених на нього завдань здійснює нормативно-правове забезпечення державного регулювання у сфері державних та публічних закупівель. При цьому, слід відмітити, що відповідно до ч.1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно – правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи та ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення (ч. 2 ст. 58 Конституції України). На підставі вищевикладеного, прошу надати роз’яснення щодо завершення допорогових закупівель, якщо такі закупівлі оголошено до 19 квітня 2020 року, укладання договору припадає на період після 19 квітня 2020 року, та не порушуючи при цьому вимоги норм ч. 10 ст. 3 Нового Закону. Дякуємо!
Відповідь
23.04.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
970 / 949
Підскажіть будь ласка. В спрощених закупівлях ми можемо закупити той товар який ми хочемо "наприклад нам потрібен глюкометр Акучек Актив він і тільки він так, як закуплені під цю марку тест смужки до цього глюкометру" Чи можемо ми не прийняти еквівалент товару поданий учасником. Чи це буде порушення Закону??????????
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2