Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
25.10.2022
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
Відповідно до "Особливостей здійснення публічних закупівель ..." затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 р. № 1178 чи повинен замовник оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, якщо вартість закупівлі менша 50 тисяч гривень? Яка норма закону на даний час врегульовує це питання?
Відповідь
25.10.2022
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Київський національний університет технологій та дизайну має потребу у закупівлі послуг з вивезення та знешкодження сміття: лот 1 - послуги з вивезення та знешкодження сміття; лот 2 - послуги з вивезення та знешкодження сміття, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015- 90510000-5 Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям. Замовником було двічі оголошено процедуру відкритих торгів (оголошення № UA-2022-07-01-003433-a та № UA-2022-07-18-006070-a), які не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. Уповноваженою особою, прийнято рішення застосувати переговорну процедуру у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону: якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не відрізняються від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Однак, з 19.10.2022 року функціонал електронної системи закупівель не дає змогу Замовнику оприлюднити інформацію про переговорну процедуру закупівлі відповідно ст. 10 та 40 Закону. Чи може замовник укласти прямі договора з поставщиком послуг, керуючись підпунктом 6 пункту 13 Постанови №1178 від 12.10.2022 року, оскільки 6) відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. Відповідно за результатами закупівлі, замовник оприлюднить в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.
Відповідь
25.10.2022
Запитання      Тема: Інше
У п. 11 постанови ПКМУ № 1178 від 12.10.2022 року зазначено, що "Для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель". А відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, зазначено, що "Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг)". Питання: Чи потрібно замовнику оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель щодо здійснення закупівель до 50 тисяч гривень?
Відповідь
19.10.2022
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Відповідно до пункту 3-8 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” на період дії правового режиму воєнного стану в Україні в разі здійснення замовником закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг). Просимо надати відповідь чи оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель у разі проведення закупівель до 50 тис грн?
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Ми є комунальним підприємством, яке відноситься до категорії Замовників, згідно п.3 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків». На сьогоднішній день наше підприємство не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій. Чи маємо ми право укладати прямі договори до 50 тис.грн., відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022р. №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами), використвуючи абзац 5 підпункту 1 пункту 1: «Замовник може здійснити публічну закупівлю, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель», якщо їх загальна сумарна вартість на рік перевищує 50 тис.грн. по одному коду ДК 021:2015?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json