Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
15.09.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Добрий день! Є потреба в отриманні консультації. Маємо намір придбати шляхом проведення конкурентних торгів вантажний автомобіль - самоскид з пробігом (б/в). Автомобіль виготовлено в 2021 році на підприємстві, яке було розташоване в м. Волноваха Донецької області. З початком повномасштабної агресії росії проти України, підприємство, з зрозумілих причин, припинило свою роботу. На момент виготовлення цього автомобіля, тобто, в 2021 році зміни до Закону про необхідність підтвердження ступеня локалізації виробництва ще не набрали чинності і цей товар не було внесено до Переліку з підтвердженим ступенем локалізації. Внести продукцію до Переліку, може виключно виробник, який припинив свою роботу. Питання: чи можемо ми придбати такий автомобіль, який відсутній в Переліку, у зв'язку з тим, що він бувший у використанні, виготовлений в 2021 році до набрання чинності змін до Закону в частині локалізації? Будемо дуже вдячні Вам за відповідь!
Відповідь
20.09.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Добрий день, чи можливо придбати мікроавтобус Форд вартість 2млн гривень без вимоги підтвердження ступеню локалізації, посилаючись на Угоду про вільну торгівлю, та обмежитись наданням сертифікату про походження цього товару? Дякую
Відповідь
01.05.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
19.10.2022 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Згідно пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей. Абзацом 13 пункту 41 Особливостей передбачено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі якщо ціна такої тендерної пропозиції перевищує очікувану вартість предмета закупівлі, визначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, якщо замовник у тендерній документації не зазначив про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, та/або не зазначив прийнятний відсоток перевищення або відсоток перевищення є більшим, ніж зазначений замовником в тендерній документації. Оскільки, для оцінки тендерних пропозицій замовниками можуть використовуватися різні методики, тому, просимо пояснити наступне: - чи поширюється дія абз. 13 п. 41 Особливостей на випадки, коли учасник (не платник ПДВ) надає тендерну пропозицію ціна якої перевищує очікувану вартість закупівлі без урахування ПДВ, якщо в оголошенні про проведення відкритих торгів замовник визначив очікувану вартість закупівлі з ПДВ, а в тендерній документації зазначив, що не приймає до розгляду тендерну пропозицію, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів; - чи випливає з абз. 13 п. 41 Особливостей необхідність застосування замовниками, при здійсненні оцінки пропозицій учасників, методики порівняння повних відпускних цін учасників, залежно від того який режим оподаткування ними застосовується; - чи передбачена Особливостями будь-яка методика оцінки пропозицій учасників процедури закупівлі, в залежності від того який режим оподаткування застосовується ними.
Відповідь
25.08.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Відповідно до пункту 39 Особливостей замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про невідповідність учасника процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, визначених пунктом 44 цих особливостей, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника процедури закупівлі. У зв'язку із цим, прошу надати відповіді на наступні запитання: 1. Чи єдиним можливим способом встановлення замовником факту подання недостовірної інформації учасником у тендерній пропозиції є підтвердження інформації на звернення до органів державної влади, підприємтсв, установ, організацій відповідно до їх компетенції? 2. Чи правомірним є встановлення замовником факту зазначення у тендерній пропозиції учасника недостовірної інформації, що є суттєвою під час визначення результатів відкритих торгів самостійно шляхом перевірки цієї інформації у відкритих джерелах, зокрема в державних реєстрах, в електронної системи закупівель Прозорро та ін. без звернення до державних органів чи інших суб’єктів господарювання ?
Відповідь
10.05.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Установа має приміщення, які здає в оренду. Орендарі відшкодовують нам послуги за енергопостачання. Чи треба потребу орендарів в комунальних послугах враховувати при заключенні договорів? Якщо треба, то чи можна закупівлю провести у травні, бо загальна сума витрат на електроенергію буде перевищувати 100 тисяч? Pfhfh
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json