Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.12.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1431 / 1411
Доброго дня! 1. На сайті Міністерства економіки України опублікований Наказ від 14 вересня 2023 року № 13580 "Про затвердження професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель". В установі, враховуючи вимоги законодавства, вирішили, що Уповноваженою особою на здійснення закупівель буде Фахівець з публічних закупівель. Проте, в Наказі від 08.06.2021 № 40 "Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу", а саме в п. 2.5. вказано, що у разі призначення уповноваженою особою фахівця з публічних закупівель така особа має відповідати професійним компетентностям та мати знання, вміння і навички, що визначені в наказі Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234 "Про затвердження професійного стандарту "Фахівець з публічних закупівель". Як правильно вчинити в даній ситуації і яким професійним стандартом варто користуватись? 2. Чи виконує Уповноважена особа (Фахівець з публічних закупівель) дії щодо матеріального оформлення документів (листування, визначення обсягів, суми договору) до підписання договорів?
Відповідь
09.11.2023 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1176 / 1181
Чи може уповноважена особа при оприлюдненні інформації в електронній системі закупівель відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 року № 1082, в період оголошеного воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року використовувати КЕП/УЕП фізичної особи, а не КЕП/УЕП, виданий уповноваженій особі, як працівнику підприємства КП "Харківська обласна філармонія"? Чи вважаються оприлюдненими замовником КП "Харківська обласна філармонія" річні плани, оголошення про проведення процедур закупівель, договори, додаткові угоди та інші документи, які оприлюднені в електронній системі закупівель уповноваженою особою із використанням приватного УЕП фізичної особи, а не КЕП/УЕП посадової особи (працівника) КП "Харківська обласна філармонія" ?
Відповідь
03.07.2023 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1927 / 1889
Добрий день! Просимо проконсультувати з наступного питання. В Законі України «Про публічні закупівлі», в Особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у Примірному положенні про уповноважену особу, затвердженому наказом Міністерства економіки України від 08.06.2021 № 40, відсутня норма про можливість уповноваженою особою приймати рішення з оформленням відповідного протоколу щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю. На підставі якого документу уповноважена особа може скласти такий протокол? Якщо ця можливість може бути затверджена наказом/розпорядженням замовника в положенні про уповноважену особу, то на підставі яких норм законодавства?
Відповідь
18.12.2022 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2743 / 2854
Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”: 1) відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів (частина перша статті 11): – шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; – шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб); – шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством. 2) уповноважена особа (особи) – службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (пункт 35 частини першої статті 1); 3) уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення (частина сьома статті 11). Згідно з Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (зі змінами) (далі – Правила): – право на створення, підписання, погодження, затвердження документів визначається актами законодавства, положеннями (статутами) установ, положеннями про структурні підрозділи і посадовими інструкціями (пункт 1 глави 1 розділу ІІ); – право на видання певного виду розпорядчого документа (постанови, рішення, наказу, розпорядження) закріплюється у положенні (статуті) установи і зумовлюється правовим статусом установи та порядком прийняття управлінських рішень (на підставі єдиноначальності або колегіальності) (пункт 4 глави 1 розділу ІІ); – в установах, що діють на основі колегіальності, їх керівники мають право приймати єдиноначальні рішення з вузьких питань і видавати в межах своєї компетенції інші види розпорядчих документів (пункт 4 глави 1 розділу ІІ). Відповідно до Закону України “Про Національний банк України”: – Правління Національного банку України здійснює управління діяльністю Національного банку України (стаття 14); – Голова Національного банку України керує діяльністю Національного банку України у межах компетенції, визначеної Законом України “Про Національний банк України” (пункт 1 статті 19). Відповідно до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”: – Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) здійснює управління поточною діяльністю Фонду (частина перша статті 11); – Директор - розпорядник Фонду керує поточною діяльністю Фонду (пункт 1 частини першої статті 14). Прошу надати роз’яснення: 1) ким (з огляду на норми Закону України “Про публічні закупівлі”) в умовах особливого періоду та введеного правового режиму воєнного стану має видаватися розпорядчий документ про затвердження положення про уповноважену особу Національного банку України: Правлінням Національного банку України (колегіально) чи Головою Національного банку (одноосібно)? 2) ким (з огляду на норми Закону України “Про публічні закупівлі”) в умовах особливого періоду та введеного правового режиму воєнного стану має видаватися розпорядчий документ про затвердження положення про уповноважену особу Фонду: Виконавчою дирекцією Фонду (колегіально) чи Директором - розпорядником Фонду (одноосібно)?
Відповідь
26.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2799 / 2813
Чи може Уповноважена особа, яка має технічну можливість працювати, виконувати свої функції (оприлюднювати інформацію в ЕСЗ) знаходячись в простої?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2