Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
18.03.2024 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
535 / 505
Проведено переговорну процедуру закупівлі згідно ст. 40 ч. 2 (відсутність конкуренції з технічних причин) з Киїітеплоенерго (опалення). Коштів не достатньо, чи укладати ду чи проводити нову переговорну процедуру. На торговельному майданчику для опублікування ду необхідно з перечня вибрати причину змін до договору, а потрібної немає в перечні, як бути? Дякую
Відповідь
12.03.2024 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
839 / 861
Доброго дня. Не має посилення на відміну переговорної процедури! Як що була, що заміщує її? Надайте роз'яснення будь ласка за цією процедурою. Бо виникають нагальні потреби у специфіки роботи (медичні).
Відповідь
06.03.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
711 / 749
Доброго дня! Були проведені мультилотові відкриті торги з особливостями по коду ДК 021:2015 92620000-3 (Послуги, пов'язані зі спортом), які не відбулися через відсутність учасників. Частиною 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що у разі якщо учасник стає переможцем декількох або всіх лотів, замовник може укласти один договір про закупівлю з переможцем, об’єднавши лоти. Тендерною документацією та проєктом договору така можливість щодо укладення одного договору по декільком лотам з переможцем закупівлі не було передбачено. Чи можна укласти договір по 2 лотам по прямому договору з одним Учасником відповідно до пп. 6 п. 13 Постанови 1178.
Відповідь
23.02.2024 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
695 / 689
Що робити замовнику, коли рішення замовника про визначення переможця оскаржується, відповідно строк для підписання договору про закупівлю зупиняється, а послуги, що закуповуються на тендері, потребують надання без перерви? Адже пунктом 13 Постанови 1178 не передбачено укладання прямого договору на період оскарження, як це було передбачено Законом про публічні закупівлі для випадків проведення переговорної процедури.
Відповідь
22.02.2024 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1262 / 1292
відповідно до даних електронної системи закупівель ProZorro, шляхом відкритих торгів проведена закупівля послуг з ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-26-08 Сторожинець - КПП "Красноїльськ” переможцем якої було визначено - ТОВ «ШБУ-77». Для проведення робіт (надання послуг) з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Т-26-08 Сторожинець - КПП "Красноїльськ" між Службою автомобільних доріг у Чернівецькій області та ТОВ «ШБУ-77» укладено договір №20 від 28.05.2021. За умовами п.3.1 Договору, вартість робіт (договірна ціна) за цим договором визначається конкурсною пропозицією Виконавця, є твердою і складає 454 333,3 тис. грн., крім того ПДВ 90 866,7 тис. грн., що разом з ПДВ – 545 200,0 тис. гривень. Згідно Договірної ціни, яка складена в поточних цінах станом на 11 травня 2021 року і є Додатком №1 до Договору від 28.05.2021 №20, вартість будівельних робіт всього - 545200,0 тис. грн., в тому числі: прямі витрати - 445457,9 тис. грн. (заробітна плата - 10316,9 тис. грн., вартість матеріальних ресурсів - 409284,7 тис. грн., вартість експлуатації будівельних машин і механізмів - 25856,3 тис. грн.), загальновиробничі витрати - 6292,2 тис. грн.; прибуток - 2349,7 тис. грн., кошти на покриття адміністративних витрат будівельно-монтажних організацій - 233,5 грн. грн., ПДВ - 90866,7 тис. гривень. Кошти на покриття додаткових витрат пов’язаних з інфляційними процесами на момент укладення договору до Договірної ціни та кошторису - не закладались (хоча законом така вимога передбачена). У листопаді 2021 року службовими особами ТОВ «ШБУ-77» спільно із службовими особами Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області проведено коригування проектної документації (кошторису) та Договірної ціни по цьому об’єкту. При цьому, вказані зміни не оформлялися додатковою угодою. Так, до скоригованої договірної ціни до вказаного Договору на суму 545 200,0 тис. грн., з ПДВ, яку було складено в поточних цінах станом на 11.05.2021 року - скориговано в частині зменшення витрат (шляхом виключення з ПКД цілих розділів робіт) на будівельні роботи та внесення коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами на суму -33 363,1 тис. гривень. На покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами ТОВ «ШБУ-77» оплачено за рахунок коштів державного бюджету - 29 138,8 тис. грн. Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених Законом. Відповідно до вищенаведеного, з метою повного та всебічного розслідування кримінального провадження, а також зібрання доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні роз’яснення, щодо визначених законодавством підстав для внесення змін до істотних умов договору у вищеописаному випадку, а саме щодо зміни договірної ціни договору №20 від 28.05.2021 в частині включення до неї коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, не передбачених ціновою (тендерною) пропозицією переможця відкритих торгів
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2