Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.02.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
2942 / 2943
Доброго дня! Питання наступного характеру. 18.01.2022 року відбулися торги з публікацією англійською мовою (закупівля пального) 31.01.2022 року було підписано договір з замовником. В період з 18.01. по 31.01. і в подальшому до теперішнього часу відбувається коливання ціни на ринку нафтопродуктів виникла потреба в підписанні додаткової угоди. Замовник не хоче брати до уваги подорожчання які відбувались з моменту самого аукціону і до підписання договору. Чи вправі ми брати до уваги даний проміжок часу коли робимо запит до уповноваженого органу на отримання довідки про коливання ціни на ринку?
Відповідь
25.11.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
2892 / 2972
Прошу дати роз’яснення по суті питання - на етапі пре-кваліфікації відкритих торгів з публікацією англійською мовою, учасником помилково була надана цінова пропозиція. Замовник відхилів пропозицію учасника. У випадку, якщо на торги були надані пропозиції двох учасників, одного з котрих на етапі пре-кваліфікації не допустили до аукціону, вважаються торги такими, що відбулися?
Відповідь
13.11.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3434 / 3380
Доброго дня! Прошу надати роз‘яснення щодо правильного обрання виду закупівлі. Відповідно до частини 3 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі»: Оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5 150 тисячам євро.» Для прикладу, Замовником була оголошена закупівля відкритих торгів за кодом ДК 021:2015:18130000-9: Спеціальний робочий одяг, за результатом якої укладено договір на суму 3 500 000, 00 тис. У разі проведення ще однієї закупівлі протягом року за таким самим кодом ДК та з очікуваною вартістю 2 000 000, 00 грн, її необхідно проводити як відкриті торги з публікацією англійською мовою, чи все ж видом такої закупівлі будуть звичайні відкриті торги? Ч. 3 ст. 10 Закону стосується однієї закупівлі чи всіх закупівель за один кодом ДК, що здійснюються протягом одного року (кожну наступну потрібно плюсувати до попередньої проведеної та визначати, відповідно до вартісних меж, вид закупівлі)? Або, ч. 3 ст. 3 Закону визначено: «у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.» Запитання: Замовником проведено за кодом ДК 021:2015: 34330000-9 — Запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів, закупівлю без використання електронної системи на суму 49 000, 00 грн. У разі проведення іншої закупівлі протягом року за цим самим кодом ДК та з очікуваною вартістю 49 500, 00 грн, таку закупівлю необхідно проводити як спрощену закупівлю чи можна як закупівлю без використання електронної системи? Буду дуже вдячна за розгорнуті відповіді на запитання!
Відповідь
03.11.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3428 / 3675
Добрий день. Прошу надати відповідь по суті. Чому ЦЗО проводить відкриті торги з публікацією англійською мовою, якщо Замовник подає Заявку на проведеня закупівлі по предмету на суму 300000,00 грн. відповідно до затвердженого кошторису?
Відповідь
11.10.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2702 / 2745
Комунальне підприємство на протязі 2021 року здійснює придбання природного газу для роботи автобусів, які забезпечують перевезення пасажирів на міських маршрутах, на підставі договору, укладеного за результатами проведеної процедури відкритих торгів на початку поточного року. За останній місяць, з 08 вересня по 08 жовтня 2021 року відбулося значне збільшення вартості природного газу на 58.7 % ( з 21.1 грн за 1 куб.м до 33.48 грн за 1 куб.м). При цьому вартість природного газу продовжує зростати. З метою подальшої забезпеченості виробничих потреб підприємства природним газом до кінця поточного року, з дотриманням вимог Закону «Про публічні закупівлі», підприємству необхідно проведення процедури відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Очікувану вартість для нової процедури підприємство повинно визначити з урахуванням рекомендацій затвердженої «Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», затвердженої наказом Мінекономрозвитку України 18.02.2020 № 275, тобто з урахуванням порівняння ринкових цін, моніторингу наявних цін на ринку України, на підставі закупівельних цін попередніх закупівель та з урахуванням коефіцієнтів індексації, тощо. В даний час в умовах різкої зміни цінової політики, для визначення очікуваної вартості предмету закупівлі, підприємство не може прийняти до розрахунку наявну вартість природного газу на даний час та не може спрогнозувати можливе подальше зростання вартості природного газу.Для недопущення штучного завищення або заниження очікуваної вартості природного газу, згідно вимог Закону та інших чинних положень у сфері публічних закупівель, просимо Вас надати рекомендації яким чином в даний час визначити очікувану вартість природного газу, з урахуванням відсутності офіційних прогнозних показників вартості природного газу, оскільки на запити нашого підприємства, згідно ч.4 ст. 4 Закону, потенційні учасники, приймаючи до уваги наявну ситуацію на ринку, не можуть спрогнозувати вартість товару до кінця поточного року.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2