Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.02.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2925 / 2780
Відповідно до п.37) п.1 Ст.1 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що учасником закупівлі може бути об’єднання учасників та до об’єднання учасників належать об’єднання юридичних осіб - нерезидентів із створенням або без створення окремої юридичної особи; Питання: Чи може бути учасником закупівлі об’єднання юридичних осіб - нерезидентів (двох нерезидентів зареєстрованих у Респібліці Польща)? Яким документом повинно підтверджуватися існування такого учасника закупівлі - об’єднання юридичних осіб - нерезидентів (двох нерезидентів зареєстрованих у Респібліці Польща)? Чи є документ під назвою Договір Консорціуму достатнім підтвердженням існування такого учасника закупівлі - об’єднання юридичних осіб - нерезидентів (двох нерезидентів зареєстрованих у Респібліці Польща) у якому визначено права та обов'язки таких учасників ?
Відповідь
26.01.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2925 / 3043
Прошу надати консультацію щодо однозначного тлумачення вимог частини шостої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" з урахуванням змін від 19.09.2019 року. В даній статті зазанчено, що замовник має право продовжити дію договору в наступному році на суму, яка не перевищує 20% суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році. Керуючись даною нормою Закону квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниця уклав з постачальниками ряд додаткових угод на збільшення обсягів закупівлі товарів у 2022 році на суму не більше 20% саме від початкової суми договору. Нажаль, Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області відмовилось зареєструвати дані додаткові угоди, мотивуючи своє рішення розясненнями, які надані в листі Мінекономіки від 24.11.2020 №3304-04/69987-06. На їх думку, в додатковій угоді необхідно брати 20% від кінцеого варіанту договору з усіма змінами до нього. У вищезазначеному листі зазначено, що 20% буруться від суми договору без конкретизації якого саме договору. У той же час в пункті 8 Додатку 1 до листа "Випадки зміни істотних умов додговору про закупівлю" в графі "Коментар" акцентовано, що 20% відраховуються від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змінвнесених до нього. З форми документу не зрозуміло, чи це коментар до закону, чи це розяснення щодо порядку застосування даної норми закону. У звязку з цим прошу розяснити правомірність дії казначейських органів та директивність коментаря, який викладений у пункті 8 Додатку 1 до листа. Проблема з даного питання не в перше піднімається замовниками. На даний час однозначної відповіді стосовно 20% угод немає. Дякую за розуміння.
Відповідь
12.06.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2925 / 2988
Чи може уповноважена особа, яка буде визначена наказом Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за усі закупівлі для потреб Донецької області одночасно займатися організацією та проведенням одних і тих самих процедур закупівель з тендерним комітетом, який займається усіма закупівлями для потреб Харківської області (наприклад: закупівля пального)? Єдиним розпорядником бюджетних коштів є начальник Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) до якого входить Харківська, Донецька та Луганська області.
Відповідь
11.01.2022 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2924 / 2909
В комунальному госпрозрахунковому підприємстві ввели нову штатну одиницю - фахівець з публічних закупівель. Заступника головного бухгалтера визначили уповноваженою особою з доплатою за суміщення вакантної посади фахівця, згідно з Колективним договором, враховуючи ст,13, 97 КЗпП та ст.105 КЗпП. Суть питання: чи правомірно покладення обов"язків уповноваженої особи на заступника головного бухгалтера в комунальному госпрозрахунковому підприємстві?
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2924 / 3019
Доброго дня! Питання стосовно здійснення закупівлі маркованих конвертів вартістю від 50 до 200 тис. грн. Так, статтею 15 Закону України «Про поштовий зв'язок» перелічені виключні права національного оператора, частиною 3 якої, зокрема, передбачено виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і карток, а також виведення їх з обігу. При цьому, сьомою частиною статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено виключний перелік підстав для придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, а саме «відсутність конкуренції з технічних причин». Враховуючи наведені положення законодавства просимо надати роз’яснення стосовно того яким чином (з використанням якої процедури закупівлі) необхідно проводити закупівлю маркованих конвертів вартістю від 50 до 200 тис. грн. після 19 квітня 2020 року?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2