Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
20.10.2017
Запитання      Тема: Відкриті торги
Чи може бути договір ЦПХ підтвердженням для кваліфікаційного критерію наявність працівників учасника? Адже договір ЦПХ регулюється не трудовим кодексом і фактично є договором закупівлі послуг фізособи.
Відповідь
20.10.2017
Запитання      Тема: Планування закупівель
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) відповідно до показників четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Згідно статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Річний план закупівель формується на основі бюджету. Кожний предмет закупівлі, з якого складається (формується) річний план, або додаток до нього (кожна ячейка річного плану) включає в себе один, або декілька товарів, послуг з бюджету (адміністративні витрати, або капітальні інвестиції), які мають назву балансового рахунку і яким присвоєно відповідний номер балансового рахунку. Наприклад – у бюджеті балансовий рахунок «господарські витрати на придбання засобів для утримання приміщень», номер балансового рахунку – 7431.03, сума закупівлі на рік - 52 800,00 грн., оскільки основна маса товарів, які закуповуються за цим номером балансового рахунку (за № 7431.03) – це товари побутової хімії (засоби для миття підлоги, засоби для чищення та інше), то у річному плані було зазначено назву з класифікатора «Продукція для чищення та полірування» і відповідно присвоєно код 39800000-0. Крім того, деякі ячейки (предмети закупівель) річного плану формуються на основі (тобто складаються з) двох і більше балансових рахунків. Інший приклад: «Послуги з автомобільних перевезень (оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна), ДК 021:2015 - 60100000-9», де «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами» - це назва балансового рахунку № 7431.06, а «Послуги з автомобільних перевезень» - назва визначеного замовником коду ДК 021:2015 - 60100000-9, оскільки найбільша частина суми цього рахунку буде витрачатись саме на перевезення банківського майна. Просимо роз’яснити: за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати послуги, або товари (тобто який код присвоїти послузі, або товару), якщо здійснюється закупівля відносно невеликої кількості послуги, товару, що фактично має інший код ДК 021:2015, ніж той, що присвоєно ячейці річного плану на основі балансового рахунку? Наприклад, за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати закупівлю будівельно-монтажних робіт (наприклад сейфу, або банкомату): за 60100000-9 (згідно річного плану для подібної послуги), чи 45300000-0 (фактичний, відповідний класифікатору код), якщо витрати за цією закупівлею покладатимуться на той же самий балансовий рахунок № 7431.06 «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна» (ДК 021:2015 - 60100000-9)? Крім того, у бюджеті є балансовий рахунок «інші господарські витрати» (№ рахунку 7431.07), з якого протягом року здійснюється закупівлі мінеральної води (орієнтовною вартістю 100 грн.), конфет (орієнтовною вартістю 50 грн.), гвіздки (300 грн.), шпаклівка, інші будівельні матеріали, пластикові стаканчики (1000 грн.), комплекти для санвузла, а також багато іншого різного товару. Усі ці товари мають абсолютно різні коди класифікатора. Яким чином на основі цього балансового рахунку формувати річний план? Очевидно, що навіть якщо сформувати умовний річний план (розподіливши на копійчані суми закупівель та матеріалів – по 50-100 грн.), то такий річний план довелось би змінювати чи не щодня, постійно збільшуючи, або зменшуючи певну очікувану суму закупівлі.
Відповідь
20.10.2017
Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Предмет закупівлі визначено як «РОБОТИ». Тендерна документація затверджена також, як закупівлі «РОБІТ». Очікувана вартість закупівлі цих робіт не підпадає під менше ніж 5 150 євро та дорівнює 4 млн. грн. Але, процедура була оприлюднена як «відкриті торги з публікацією на англійській мові». Строк подання пропозицій було визначено 30 днів з дати оприлюднення оголошення (абз2 п.3 ст. 21 ЗУ). Пропозицій подали 2 учасника. Розгляд та оцінка проводились Замовником у відповідності до п.5 т. 28 -у строк, що не перевищує 20 робочих днів. Замовник допустив до аукціону обох учасників. Відбувся аукціон. Пропозиція першого учасника після розгляду є найбільш економічно вигідною. На етапі розгляду Замовник зрозумів, що з самого початку він повинен був оприлюднити цю процедуру, як «відкриті торги» (подання 15 к.д, розгляд – 5 р.д.). Питання: чи порушив Замовник Закон № 922 і чи необхідно йому відмінити процедуру? Чи може Замовник продовжити процедуру та в подальшому укласти договір про закупівлю? Може є роз’яснення з цього питання?
Відповідь
20.10.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Звертаємося на Вашу адресу в зв’язку із необхідністю роз’яснення положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) щодо застосування переговорної процедури закупівлі. Так відповідно до положень п.4 ч. 2 ст. 35 Закону переговорна процедура зокрема застосовується якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасників не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Згідно із ч.1 ст. 31 Закону замовник відміняє торги зокрема в разі: - подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; - допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій. Відповідно до ст. 28 Закону оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. В зв’язку із вищевказаним просимо надати роз’яснення щодо можливості застосування переговорної процедури у разі якщо оголошення про проведення закупівлі було оприлюднено відповідно до норм ч. 4 ст. 10 Закону та торги було відмінено в зв’язку із відсутністю достатньої кількості учасників через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій в зв’язку із невідповідністю їх вимогам встановленим тендерною документацією. Враховуючи викладене просимо повідомити на нашу адресу офіційне тлумачення Закону щодо можливості застосування положень п. 4,5,6 ч. 1 ст. 31 Закону при вирішенні питання щодо застосування переговорної процедури закупівлі.
Відповідь
20.10.2017
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Управлінням було проведено відкриті конкурсні торги на закупівлю робіт по відновленню гідрологічного режиму річки, та визначено переможця з яким укладено договір підряду. Основними параметрами об'єкта будівництва були: розчищення русла ділянки №1 та ділянки №2, спорудження руслової перемички перекату №1 та №2. Через 2 місяці після початку робіт по об’єкту виникла необхідність у зміні проектної документації, зі зміною параметрів будівництва ( спорудження руслової перемички перекату №2 не проводиться, а збільшується розмір перемички перекату №1 і додатково проводиться розчищення русла ділянки №3) без зміни загальної суми кошторису і без зміни твердої договірної ціни. Просимо Вас роз’яснити чи не буде порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» виконання робіт по об’єкту з урахуванням внесених змін до проекту.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json