Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.01.2019 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3139 / 3055
Тендерний комітет Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я» звертається до Вас з проханням надати роз’яснення. Відповідно до статті 10 Закону України «Про здійснення публічних закупівель» звіт про виконання договору публікується на веб-порталі уповноваженого органу протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. За умовами договору визначено: «строк дії договору до встановленої дати, а в частині оплати та гарантійних зобов’язань - до повного виконання їх сторонами» та разом з тим визначені гарантійні умови цих зобов’язань, терміни яких перевищують встановлену дату строку дії договору. Отже, в який строк такий договір вважається завершений: за датою закінчення строку дії договору чи за датою закінчення гарантійних умов? Яку дату необхідно вважати датою повного виконання договору (дату фактичного закінчення строку дії договору чи дату повного виконання зобов’язань)?
Відповідь
10.01.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4364 / 4223
Тендерним комітетом Головного територіального управління юстиції у Харківській області відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” 30.11.2018 було розпочато процедуру відкритих торгів за номером процедури закупівлі в системі електронних закупівель UA-2018-11-30-002828-c на закупівлю по предмету ДК 021:2015: 09120000-6 — Газове паливо (природний газ). За результатами аукціону 17.12.2018 року найбільш економічно вигідною визначено тендерну пропозицію подану Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" (далі — ТОВ "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ") з ціною тендерної пропозиції 102 519,70 грн. (Сто двi тисячi п’ятьсот дев’ятнадцять гривень 70 копiйок). При цьому варто зазначити, що 22.12.2018 у 12.50 від зазначеного учасника - ТОВ "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" надійшла вимога (Номер вимоги: UA-2018-11-30-002828-c.a1), текст, якої містить наступне: “Через технічний збій в роботі Електронного майданчика Е-Тендер під час проведення аукціону Головного територіального управління юстиції у Харківській області на закупівлю природного газу, який відбувся 17.12.2018р. вимагаєио вважати заявку, подану ТОВ "ХАРКІВГАЗ ЗБУТ" в 3 раунді в сумі 1 025 197,00 грн”. Беручи до уваги, що у вільному доступі відсутня інформація щодо технічного збою в роботі Електронного майданчика Е-Тендер, а також з метою реагування на вимогу Учасника та уникнення його скарг з цього приводу, звертаємось до Вас, як до Уповноваженого органу, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель з проханням надати, в найкоротший строк, відповідь щодо технічного збою в роботі Електронного майданчика Е-Тендер під час проведення аукціону Головного територіального управління юстиції у Харківській області на закупівлю природного газу, який відбувся 17.12.2018
Відповідь
27.12.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3970 / 3880
Під час розкриття пропозицій конкурсних торгів замовником перевіряється наявність чи відсутність усіх необхідних документів. Відповідно до статті 13 Закону України «Про міжнародне приватне право» документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні у разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України. На сьогодні Україна є учасницею окремих міжнародних договорів, якими скасоване будь-яке додаткове засвідчення офіційних документів, що подаються до установ держав-учасниць такого Договору. На сьогодні діють Договори про правову допомогу між Україною та Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Вірменія, Республікою Молдова, Республікою Грузія та Туркменістаном, Литовською Республікою, Естонською Республікою, Латвійською Республікою, Чеською Республікою, Угорською Республікою, Республікою Польща тощо. В той же час такі довіреності часто є недосконалими і потребують уточнення, наприклад: 1. Оформлені в довільній формі без бланку юридичної особи, що унеможливлює перевірку їх автентичності. 2. Не містять інформації, яка дозволила б чітко визначити уповноважений орган (особу), який її видав, та встановити, на підставі яких повноважень діяв такий орган (особа), оскільки підписання довіреності директором (виконавчим директором) юридичної особи не підтверджує наявність в нього повноважень на вчинення відповідної довіреності від імені юридичної особи. 3. Не є нотаріально завіреними навіть у випадку передоручення 4. Є занадто загальними і не містять конкретизованого переліку повноважень уповноваженої довіреністю особи (наприклад, право представляти інтереси юридичної особи в торгах, конкурсах ДП «НАЕК «Енергоатом» на закупівлю запчастин з правом надання комерційних пропозицій та укладання договорів). За результатами аналізу такої довіреності нерідко виникають сумніви в тому, що пропозиція конкурсних торгів підписана належною особою, а також щодо обсягу наданих учаснику торгів повноважень. Часто неможливо достовірно визначити, чи є учасник представником підприємства-виробника, чи посередником. Крім того, такий документ як довіреність, свідчить про надання Довірителем повноважень Довіреній особі діяти від інтересах Довірителя. Часто вказується: діяти в інтересах Довірителя, але від свого імені (від імені Повіреного). Часто існують ситуації, коли у відкрих торгах є два учасники які представляють на підставі довіреності інтереси одного представника. Тобто, обоє учасників діють в інтересах одного виробника хоча і від свого імені. В даному випадку визначальним фактором є інтерес. Саме інтерес є рушійною силою конкуренції. Таким чином, на наш погляд в даному випадку не забезпечується принцип добросовісної конкуренції серед учасників та принцип максимальної економії та ефективності. З урахуванням зазначеного, просимо надати роз’яснення (рекомендації) щодо: − процедури уточнення суб’єктності (компетенції) учасників конкурсних торгів, повноваження яких підтверджені довіреністю іноземної держави, у разі виникнення сумнівів в достовірності наведених в довіреності відомостей чи необхідності її конкретизації; − правових підстав для відхилення пропозиції учасника конкурсних торгів у разі виникнення сумнівів, що пропозиція підписана належною особою, через наявність зауважень до довіреності такого учасника; - дій замовника в разі прийняття участі у відкритих торгах двох учасників (посередників) які діють на підставі довіреності від одного виробника, в яких вказано, що учасники діють в інтересах виробника? Чи є це підставою для відміни торгів у зв'язку із фактичною участю одного виробника?
Відповідь
19.12.2018 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
3871 / 3682
Діючими державними будівельними нормами передбачено обов’язковий супровід будівництва об’єкта архітектури авторським та технічним наглядами, вартість яких включена до загальної вартості будівництва та які не можуть здійснюватися однією організацією, тобто є окремими закупівлями. Державним класифікатором «Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015» передбачені наступні коди: - 71247000-1 «Нагляд за будівельними роботами», який включено до коду 71200000-0 «Архітектурні та супутні послуги» та, на думку департаменту, може відноситися до авторського нагляду; - 715200009 «Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт», який включено до коду 71500000-3 «Послуги, пов’язані з будівництвом» та, на думку департаменту, може відноситися до технічного нагляду. Департамент вивчив консультації МЕРТУ з питання застосування кодів за ДК щодо закупівель авторського та технічного нагляду та лист від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 "Щодо закупівлі робіт", розміщений на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc. На жаль, вказані консультації та лист МЕРТУ не містять інформації з порушених питань. З огляду на зазначене прошу надати роз’яснення - який код ДК має застосувати замовник при закупівлі послуг авторського та технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури?
Відповідь
19.12.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
4321 / 4269
В ст 4 ЗУ "Про публічні закупівлі" сказано, що закупівлі здійснюються відповідно до річного плану і замовник самостійно визначає предмет закупівлі (ст.2). Згідно затверджених вищестоящою організацією кошторисних призначень оздоровлення сиріт влітку оплачено за рахунок "Інших трансфертів населенню",тобто це гарантовані державою соціальні виплати. Питання: чи повинні ми оприлюднювати договір на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель, якщо перерахована сума вище 100,0тис.грн і чи буде це закупівлею послуг7
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2