Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.02.2018 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3776 / 3635
Доброго дня! Прошу надати роз"яснення по даному питанню: У комунальному підприємстві призначено директора.У контракті прописано, що він має право займатися закупівлями Прозоро.Директор не має вищої освіти. У ЗУ Про публічні закупівлі прописано, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту. Чи має право, у нашому випадку, директор бути уповноваженою особою немаючи вищої освіти?
Відповідь
05.02.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3841 / 3968
Поясніть будь-ласка яким чином застосовується частина 5 статті 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" (задалі - Закон) для договору про надання послуг. А саме, якщо дія договору про закупівлю ПОСЛУГ продовжуєть на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, відповідно, у двадцятивідсотковому додатковому договорі закладаються додаткові обсяги, які необхідно виконати на початку року. При цьому на дату підписання додаткового договору в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми основного договору зросли показники (згідно чинного законодавства) закладені в договорі, а саме зріс рівень заробітної плати, збільшились окремі коефіцієнти, тощо. Отже, зважаючи на вищенаведене, чи можна в додатковому договорі в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми основного договору, підписаного застосовуючи частину 5 статті 36 Закону, закласти додаткові обсяги, а також змінені (згідно чинного законодавства) інші показники, що застосовуються в договорі, відмінні від тих, що закладені в основному договорі: рівень заробітної плати, коефіцієнти, тощо? Чи можна закладати лише додаткові обсяги, а інші показники договору залишаються без мін?
Відповідь
05.02.2018 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3925 / 3889
У тендерній документації Замовник торгів виклав наступну вимогу - ...закупівля товарів, робіт і послуг не буде здійснюватися ... у суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт і послуг походженням з Російської Федерації, крім випадків, коли заміщення таких предметів закупівлі іншими неможливе, що підтверджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Просимо надати відповідь щодо порядку та строку отримання такого підтвердження
Відповідь
02.02.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4740 / 4729
Після проведення відкритих торгів на закупівлю робіт з утеплення на ринку збільшилася вартість мінеральної вати, яка є основним матеріалом для утеплення, що тягне за собою неможливість учасника виконати свої зобовязання за даним договорм. Учасник пропонує збільшити вартість вати, яка вказана в кошторисній документації, на 10% в рамках договору, однак зменшивши обєми закупівлі. Чи можливі подібні маніпуляції при закупівлі робіт, і що робити оскільки договором не було передбачено надання передплати та частина робіт вже виконана?
Відповідь
02.02.2018 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
4593 / 4332
Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) встановлено, що для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Склад тендерного комітету та положення про тендерний комітет затверджується рішенням замовника. Згідно п.2.4 та п.2.11 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 30.03.2016 № 557, голова комітету організує роботу комітету, призначає заступника (заступників) голови, секретаря з числа членів комітету та визначає функції кожного члена комітету. Відповідно до п. 2.5. Положення про тендерний комітет державного підприємства «Адміністрація морських портів України», затвердженого наказом ДП «АМПУ» від 12.04.2016 № 104, формою роботи комітету є засідання, яке є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету. В свою чергу, у зв’язку з різним територіальним розташування структурних підрозділів апарату управління ДП «АМПУ» (м. Одеса та м. Київ) та виробничою необхідністю, до складу тендерного комітету Замовника (далі – ТК) входять особи, постійне місце роботи яких визначено в м. Києві та/або м. Одесі. Окрім зазначеного, відповідно до ч. 4. ст. 11 Закону рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови. Наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (далі – Наказ), відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 8 Закону, затверджено лише форму протоколу розгляду тендерних пропозицій. З огляду на викладене та з урахуванням того, що чинним законодавством України не встановлено форму проведення засідань ТК та строк у який члени ТК мають підписати протокол засідання, просимо надати роз’яснення: - щодо можливості проведення засідань тендерного комітету у режимі відео-конференції; - щодо можливості підписання сканованих копій протоколів засідань тендерного комітету, з подальшим відтворенням підписів на оригіналах; - щодо можливості підписання протоколів засідань тендерного комітету в електронному вигляді, шляхом накладення ЕЦП. Детальний порядок проведення засідань ТК у режимі відео-конференції та підписання протоколів таких засідань буде встановлено ДП «АМПУ» в Положенні про тендерний комітет державного підприємства «Адміністрація морських портів України».
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2