Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
02.09.2020
Запитання      Тема: Інше
Ми комунальне підприємство Коломацької сільської ради по казначейському рахунку використали договір на дизельне пальне 199 999,00грн. Потім провели спрощену процедуру закупівлі на 585 000,00 тис.грн. тому що в нас є ліцензія на пасажирські перевезення Казна просить письмову відповідь щодо закупівлі та вартісних меж, що не 200тис.грн.,а до мільйона.
Відповідь
27.08.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
1. Питання, щодо застосування пп.5 п.7. ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» Відбулась спрощена закупівля, укладений договір на суму 906000 грн., розпочаті роботи з капітального ремонту. В ході виконання робіт виникла потреба в проведенні додаткових робіт та додаткових витратах, які замовник не міг передбачити на момент здійснення первинної закупівлі. На ці цілі виділено додатково 240000 грн. Чи можливе застосування пп.5 п.7. ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» та придбати роботу без застосування порядку проведення спрощених закупівель, чи знову проводити спрощену закупівлю? Якими документами, та хто може довести, що роботи є аналогічні? 2. Питання щодо застосування п. 6 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» Орган місцевого самоврядування є засновником комунального підприємства, частка у статутному капіталі становить 100%. Комунальне підприємство планує виконати роботи з благоустрою міста. Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, серед іншого, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб). Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону, до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, серед іншого, організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях. Постає питання можливості застосування п. 6 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме чи має право замовник не застосовувати цей закон для здійснення закупівлі даного предмета закупівлі?
Відповідь
27.08.2020
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
На початку року відповідно до ст.17, ст.35-1 ЗУ "Про відходи" та до п.4 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою КМУ від 10.12.2008 №1070, селищною радою проведено конкурс на виконавця послуг з вивезення ТПВ. У зв'язку з відсутністю конкуренції, було визначено постачальника цих послуг - місцеве комунальне підприємство.На сьогоднішній день необхідно замовити послугу на вивіз ТПВ у сумі 100 тис.грн. Чи потрібно цю закупівлю проводити через PROZORRO як спрощену закупівлю?
Відповідь
25.08.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Комунальне підприємство «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - Підприємство) звертається для отримання безоплатної консультації рекомендаційного характеру з питань закупівель. Відповідно до п.3. ч.1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Підприємство є замовником у розумінні Закону та застосовує Закон у випадку якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень. Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Крім того, Статутом Підприємства, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 21.02.2007 року № 167, передбачено, що однією із цілей створення Підприємства є комерційна діяльність для отримання прибутків та поповнення міського бюджету, Підприємство може надавати послуги як фізичним так і юридичним особам, в тому числі шляхом участі у тендерах, та має право здійснювати господарську діяльність на основі повної господарської самостійності. Підприємством можуть надаватися послуги (виконуватися роботи), зокрема, - ремонтні та будівельні роботи, знесення аварійних та інших об'єктів (ст. 3.2.11. Статуту). Надання таких послуг (виконання робіт) передбачає використання певних матеріалів та/або залучення субпідрядних організацій. Оскільки підприємство є замовником в розумінні Закону, враховуючи ч.3 ст. 41 Закону, якою забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом просимо надати відповідь на питання: 1. Чи підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля товарів та/або послуг, необхідних Підприємству для виконання господарських договорів, укладених з іншим підприємствам (установам, організаціям), в тому числі за результатами перемоги у процедурі закупівлі, проведеній іншими замовниками? 2. Чи потребують включення до річного плану закупівель потреби у закупівлі товарів (робіт, послуг), які не є потребами власне Підприємства, але необхідні підприємству для надання послуг (виконання робіт) іншим підприємствам (установам, організаціям) на платній основі? 3. Чи потребують проведення процедур, передбачених Законом, закупівлі матеріалів та/або послуг, що необхідні Підприємству для здійснення господарської діяльності та реалізації своїх послуг на платній основі?
Відповідь
19.08.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня, Є такий кейс. Рішенням міської ради встановлено, що по програмі співфінансування реставраційних робіт, функції замовника покладено на структурний підрозділ міської ради (управління), яке має провести процедуру закупівлі та укласти договір за результатами процедури (договір чотиристоронній: замовник-управління, підрядник-переможець по закупівлі, платник 1 - комунальне підприємство, платник 2 - мешканець), а платником по проведеній процедурі та укладеному договору має виступити комунальне підприємство, засновником якого є міська рада, а уповноваженим органом управління міської ради, яке провело процедуру закупівлі. Чи така процедура закупівлі та розподіл замовника і платника в такій процедурі відповідає нормам законодавства у сфері публічних закупівель?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json