Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.09.2023 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1521 / 1552
Добрий день. Ми школа і весною нам сільська рада виділила кошти по кошторису 276 000,00 грн. на продукти харчування, ми на всі кошти заключили договори і використали всі продукти. На сьогоднішній день нам наш відділ освіти знову виділив кошти на продукти у сумі 325 000,00 грн. зробили зміни до кошторису. Питання: чи можу я заключити прямий договір на овочі у сумі 90 тис.грн., якщо весною була ця сама закупівля у сумі 55 тис. грн. Чи оголошувати відкриті торги, так як закупівля за рік сумується? Чи прямий договір, бо новий кошторис?
Відповідь
22.09.2023 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
1444 / 1531
Рішенням шостої сесії Сумської обласної ради 8 скликання від 18.06.2021 «Про визначення Комунальної установи «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» Сумської обласної ради централізованою закупівельною організацією», Комунальну установу «Сумський обласний фонд підтримки підприємництва» визначено централізованою закупівельною організацією (далі – ЦЗО) та встановлено, що закупівлі, зокрема комунальним некомерційним підприємством Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (далі – Центр), в обов’язковому порядку здійснюється через ЦЗО. Відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі – Особливості), придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з Особливостями, у тому числі за лотом. ЦЗО в інтересах Центру провела відкриті торги, проте закупівлю відмінено через неподання жодної тендерної пропозиції. Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення з такого питання: Чи має право Центр самостійно укласти «прямий» договір про закупівлю, керуючись підпунктом 6 пункту 13 Особливостей, а саме: у разі коли відмінено відкриті торги, організовані ЦЗО в інтересах Центру, через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений ЦЗО?
Відповідь
21.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1690 / 1716
Згідно Постанови КМУ від 12.10.2022року за №1178(зі змінами) підприємством були проведені відкриті торги з Особливостями на закупівлю послуг з оренди автомобіля за кодом ДК021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля).” Згідно договору, укладеного між Держаним міжрайонним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро-Західний Донбас» та переможцем торгів ФОП, Орендодавець надає Орендарю послуги згідно коду ДК:021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля )” з оплатою щомісячної орендної плати та проведення необхідних ремонтних робіт. Але п.3 ст.791 Цивільного кодексу України ( в подальшому ЦК) передбачено Особливості договору прокату « Капітальний і поточний ремонт речі здійснює наймодавець за свій рахунок», а відповідно до п.1 ст.776 ЦК України «Поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.» З вище наведеного вбачається, що поняття «прокат» та відповідно «найм/оренда» мають протиріччя між собою в частині проведення ремонту (ким, та за чий рахунок буде виконуватись). Моніторинг публічних закупівель в електронній системі «Zakupivli.Pro» показує, що при проведенні закупівель послуг з оренди автротранспорту замовники використовують саме код ДК:021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля )” З огляду на вищезазначене, просимо надати роз’яснення, чи правомірно з точки зору вимог чинного законодавства України у сфері публічних закупівель проводити закупівлю послуг з оренди автомобіля за кодом ДК021:2015: 60170000-0 “ Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія”.
Відповідь
18.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1755 / 1794
Замовником було проведено процедуру закупівлі (відкриті торги, за Особливостями), за предметом - Поточний ремонт з усунення пошкоджень внаслідок ракетного обстрілу російською федерацією 26.05.23 будівлі «Будинок спорту» (послуги) та визначено код закупівлі код ДК 021-2015 (CPV): 45000000-7(поточний ремонт). Ідентифікатор закупівлі № UA-2023-08-16-011968-a. До складу поточного ремонту входять: 1. Монтаж та демонтаж риштування (код ДК 45260000-7) 2. Установка каркасів із бруса та дощок з зашивкою плитами USB (код ДК 45420000-7) 3. Оббивка поверхонь вікон плівкою (код ДК 45320000-6) Чи вірно визначено предмет закупівлі замовником за 2 цифрою, відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708? Оскільки визначити за 4 цифрою було неможливо, через різні види робіт (за 4 цифрою), які виконуються при наданні послуг з поточного ремонту будівлі. ДАСУ у Дніпропетровській області вважає це ДУЖЕ ВЕЛИКІМ порушенням Уповноважена особа Володимир ДУБЧЕВ
Відповідь
13.09.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1298 / 1264
Доброго дня, просимо надати роз'яснення. Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 3 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (зі змінами) дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Чи вважаються послуги з надавання нерухомості у спільне користування в режимі розподілу часу відповідно до коду національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник - 70340000-6 «Послуги з надавання нерухомості у спільне користування в режимі розподілу часу» - орендою? Чи підпадають ці послуги з надавання нерухомості у спільне користування в режимі розподілу часу за ДК 021:2015 - 70340000-6 «Послуги з надавання нерухомості у спільне користування в режимі розподілу часу» під дію пункту 4 частини 5 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»? Чи потрібно проводити відкриті торги з особливостями за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник - 70340000-6 «Послуги з надавання нерухомості у спільне користування в режимі розподілу часу», якщо сума закупівлі буде перевищувати 100000 грн.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2