Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
22.02.2024
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Замовником заключено договір на закупівлю електричної енергії відповідно до абз.6 пп.5 п.13 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості) з постачальником універсальної послуги. У договорі зафіксований ціну за одинцю товару (тариф) за 1 кВт*год тільки за січень, обсяг закупівлі на весь рік та загальна сума договору. Згідно методики НКРЕКП ціна на електроенергію на умовах універсальної послуги змінюється кожного місяця. 1. Чи потрібно укладати додаткові угоди до договору щомісяця, з метою зміни тарифу або підтвердження тарифу на новий місяць? Або як дотриматися Замовнику вимог пункту 19 Особливостей, який визначає, що у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених цим пунктом, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей (пункт 17 Особливостей передбачає, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей. Згідно з пунктом 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, які визначені даним пунктом). 2. Чи можна Замовнику оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей, на підставі рахунка, в якому відображено новий тариф? 3. Чи потрібно у разі зміни ціни за одиницю товару приводити інші істотні умови договору про закупівлі (обсяг та/або суму договору) у відповідність. Наприклад, чи потрібно в разі зменшення ціни за одиницю товару у договору про закупівлю, укладеному відповідно до пункту 13 Особливостей, зменшувати загальну суму договору, чи можна збільшити обсяг закупівлі?
Відповідь
06.12.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Добрий день! Для нашого підприємства електричну енергію закуповує через відкриті торги ЦЗО (агрегована закупівля), яка розробила проєкт договору про закупівлю. В проєкт договору ЦЗО включила формулу на ціну за одиницю електричної енергії: Ціна за розрахунковий період = (Середньозважена ціна РДН за розрахунковий період +Тариф на передачу+ надбавка постачальника)×1.2. За умовами договору "акти приймання-передачі електричної енергії мають містити порядок розрахунку ціни за одиницю Товару за відповідний розрахунковий період відповідно до формули. Підписанням Акту приймання-передачі товару (електричної енергії) Сторони погоджують перерахунок ціни за одиницю Товару.". Тобто укладення щомісячних додаткових угод не передбачається, як і зміна загальної суми договору. Ціна в актах щомісячно змінюватиметься, за вказаною формулою згідно з пп.7 частини 19 Особливостей. Чи вважаєте ви правильним не змінювати ЗАГАЛЬНУ ЦІНУ ДОГОВОРУ при щомісячній зміні ціни за одиницю товару. Прошу відповісти по суті: правильно / не правильно. Дякую.
Відповідь
27.02.2024
Запитання      Тема: Інше
Наше підприємство було визначене переможцем у ході процедури закупівлі 79820000-8 Послуги, пов’язані з друком (Послуги з висвітлення діяльності Варвинської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області у друкованих засобах масової інформації). Ми працюємо за цим договором два місяці, отримали оплату послуг за вказаний період. Але за висновком моніторингу закупівлі, проведеного Держаудитслужбою на другому місяці виконання договору, наш договір належить скасувати, оскільки після завершення процедури закупівлі переможцем не було оприлюднено у системі zakupivli.pro довідку про виконання попереднього договору із замовником. Така довідка була подана нами разом з конкурсною пропозицією учасника і підкріплена документами про виконання попереднього договору. Як діяти у такій ситуації - припиняти договір, замовнику оголошувати повторно закупівлю і виконавцю брати у ній участь? Чи маємо повертати оплату за надані послуги, отриману за два мсяці дії договору? У замовника є потреба у отриманні таких послуг, претензій до виконання договору він не має і ми, як виконавець, хотіли б продовжити подальше надання послуг. Як врегулювати відносини за діючим договором і укласти новий? Наперед дякуємо за консультацію.
Відповідь
14.04.2024
Запитання      Тема: Інше
Директору департаменту документообігу та контролю Міністерства економіки України 01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2 Е-mail: [email protected] ЗАПИТ Військова частина А3283 всі товари, які закуповує, є товарами оборонного призначення. Відтак, при здійсненні закупівлі може застосовуватись лише постанова КМУ №1275 від 11 листопада 2022 року. В Законі України «Про оборонні закупівлі» п.21 ст.1 розділу 1 вказано що, оборонні закупівлі – це здійснення державним замовником закупівель товарів, робіт і послуг, призначених для виконання державних програм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони. Також в Законі України «Про оборонні закупівлі» п.29 ст.1 розділу 1 є визначення товарів оборонного призначення, де вказано, що товари оборонного призначення - це товари подвійного використання для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, розвитку обороноздатності держави та системи національної стійкості, а також будь-які інші товари, які закуповуються державними замовниками. Отже, можна допустити, що всі товари/роботи/послуги, які закуповуються для потреб військової частини являються товарами/роботами/послугами оборонного призначення і військова частина повинна керуватись лише постановою КМУ №1275 від 11 листопада 2022 року. Прошу Вас надати роз’яснення, на якій підставі (на вимогу деяких посадових осіб Державної казначейської служби України) військова частина А3283 повинна керуватись постановою КМУ №1178 від 12 жовтня 2022 року, адже відповідно наказу Міністра оборони України № 111/нм від 01.03.2023 «Про уповноваження військових частин в системі МОУ» на здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на період дії правового режиму воєнного стану, військова частина А3283 являється уповноваженою установою, яка включена до мережі розпорядників бюджетних коштів МОУ військової частини А0105 на здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на період дії правового режиму воєнного стану? Уповноважена особа із закупівель військової частини А3283 капітан Стефан МЕЛЬНИК
Відповідь
21.03.2024
Запитання      Тема: Планування закупівель
Планується закупівля " Послуги доступу до мережі Інтернет" на ІІ квартал за кодом 72410000-7 -Послуги провайдерів на суму 70 000грн (тимчасовий кошторис на ІІ квартал), чи можна проводити закупівлю шляхом укладення прямого договору, якщо була така ж сама закупівля на суму 60 000грн (тимчасовий кошторис на І квартал)?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json