Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
28.11.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня. На 2022 рік нами, як Замовником, було проведено процедуру відкриті торги за результатами якої укладено договір на 965 000,00 грн. Згодом, ціни на товар на ринку дуже зросли, що спричинило розірвання договору про закупівлю. Фактично товару було доставлено на суму 130 тисяч. Згодом, коли з'явились внутрішньо переміщені особи, сесією було збільшено видатки на 2230. Замовником укладено договір на суму 30 000,00 грн. на той самий товар для переселенців. Потім почали відкриватись школи і садочки громади - у зв'язку з чим виникла нова потреба. Було проведено спрощену закупівлю на 199 000,00 грн. У зв'язку з відкриттям решти шкіл громади, а також виходом на очну форму навчання потреба в товарі збільшилась. Згідно постанови 1178 було укладено договір на 99964,00 грн. Органи казначейської служби відмовляються реєструвати договір, керуючись тим, що Замовником було перевищено межі, визначенні чинним законодавством у сфері закупівель. Питання: чи додаються всі суми вищевказаних закупівель?
Відповідь
28.11.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! В договірі, що укладений відповідно до Постанови № 169 передбачена можливість продовження терміну його дії у разі продовження воєнного стану. Чи маємо ми право скористатися цим правом, оскільки набрали чинності Особливості?
Відповідь
23.11.2022
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Постановою КМУ від 11.11.2022 р. № 1261 внесено зміни до п. 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1178 (далі – Особливості № 1178). Так, новий абз. 2 п. 3 Особливостей № 1178 визначає: п. 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII не застосовуються замовниками у разі здійснення закупівлі товару, включеного до Переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224 (далі – Перелік № 224). До самого Переліку № 224 теж нещодавно внесено зміни постановою від 08.09.2022 р. № 1260 (набрала чинності 11.11.2022р.). До нього додано, зокрема, генератори, акумулятори, трансформатори, розподільні щити, тощо. Таким чином вимоги щодо локалізації не застосовуються тільки до «ковідних» закупівель із зазначеного Переліку № 224 ? Чи до всіх закупівель, головне щоб твар був в цьому переліку і не обовязково для цілей боротьби з коронпвірусом? Тобто генератор можна купити і в лікарню і в школу без застосування локалізації?
Відповідь
19.11.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня колеги. Просимо надати коментар щодо змін внесених постановами 1261 від 11.11.22 та 1260 від 09.11.22р. Тобто, нами як замовником, з урахуванням вказаного в постановах вбачається, що всі товари з постанови №224 від 09.11.2020р. закуповуються без сплати ввізного мита, ПДВ, та не застосовується вимоги законодавства про локалізацію. Але наші потенційні учасники мають інше бачення даних постанов і трактують наступне: 1. Вказані товари в постанові 224 закуповуються без сплати ввізного мита, ПДВ й вимоги про локалізацію лише для товарів/робіт та послуг в рамках боротьбі з COVID-19, а не будь-якого замовника. Просимо надати коментар щодо вищезазначеного, так як товар є критичними для компанії та держави в цілому, а дане непорозуміння приводять до затримки з постачання. Дякую.
Відповідь
18.11.2022
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Державне підприємство хоче опублікувати договір на закупівлю ручок на 1000 грн. Коли потрібно опублікувувати даний договір протягом 3 або 10 робочих днів відповідно до Постанови 1178?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json