Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
20.06.2024
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Згідно з частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України (далі- ЦК України) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Водночас злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи регулюються, зокрема, статтею 106 ЦК України. Чи може правонаступник взяти бюджетні зобов'язання за договором про закупівлю за процедурою закупівлі яка відбулась до моменту реорганізації? Чи потрібно правонаступнику оприлюднювати такий договір про закупівлю в своєму електронному майданчику?
Відповідь
18.06.2024
Запитання      Тема: Планування закупівель
Установа планує укласти прямі договори на суму до 50 тис. грн. по коду закупівлі ( наприклад на придбання госп.товарів на 1000 грн, страхування майна на 3000 грн. та ін.). Просимо надати роз’яснення, чи необхідно для підтвердження визначення очікуваної вартості предмета закупівлі отримувати письмові цінові пропозиції для порівняння цін та підтвердження вибору найнижчої ціни? Наприклад для договорів стархування, крім страхового тарифу важливим є умови договору страхування, отже найнижчий страховий тариф не завжди є основним критерієм при укладанні договору.
Відповідь
12.06.2024
Запитання      Тема: Виконання договору
Чи сплачується акцизний податок при постачанні палива для потреб оборонного призначення для Національної гвардії України, яка є державним замовником у сфері оборони згідно Закону України "Про оборонні закупівлі", Постанови КМУ № 363 від 3 березня 2021 року та Постанови КМУ № 160 від 13 лютого 2024 року
Відповідь
10.06.2024
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Замовник при укладанні договору за результатами конкурентної закупівлі керується пунктом 49 Настанови 1178 від 12.10.2022, в абзаці третьому цього пункту зазначено договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через п’ять днів З ДАТИ оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, а в ст. 253 ЦКУ зазначено - Перебіг строку починається З НАСТУПНОГО ДНЯ після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Тобто вбачається протиріччя між законодавчими актами. в доданих файлах завантажено скрін сторінки з системи zakupivli.pro, з наступною інформацією: Повідомлення про намір підписати договір сформовано: 05.06.24, 10:46 Оскарження рішення про визначення переможця до: 10.06.2024 23:59 тобто керуючись п.49 Настанови замовник має право укласти договір з 10.06.2024, але враховуючи ст. 253 ЦКУ такими діями замовник порушує імперативну норму?????? при звернені до працівників системи https://my.zakupivli.pro отримано інформацію, що система технічно визначає перебіг строків керуючись ст. 253 Цивільного кодексу України.
Відповідь
03.06.2024
Запитання      Тема: Інше
Пунктом 61 Прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено що замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує: у 2024 році - 20 відсотків; Даним пунктом встановлено також методику розрахунку ступеню локалізації виробництва з собівартості товару. Під час подання заявки про внесення товару до переліку локалізованих, надається калькуляція розрахунку ступеню локалізації виробництва товару. (врегульовано ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.) за якою розраховується відсоток локалізації виробництва товару в Україні. Складовою цих розрахунків є: МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень; Згідно статті 49 Митного кодексу України, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари. Згідно статті 50 Кодексу – відомості про митну вартість товарів використовується для нарахування митних платежів, і відповідно не може входити до митної вартості. Відповідно, це буде сума сплачена за товар та сума витрат на транспортування товару. З митної вартості товару буде визначено рівень мита який має бути сплачений імпортером (постачальником) до державного бюджету та врахований як витрати при визначенні його собівартості, і відповідно мають бути відображені в калькуляції яка подається під час внесення товару до переліку локалізованих, як це передбачено Законом України «Про публічні закупівлі» та Порядком підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.). Враховуючи, що відповідна сума мита на товар включається у собівартість як витрати виробника в Україні, просимо надати пояснення до якої статті витрат з наявних в калькуляції наданої в додатку 2 до Порядку підтвердження ступеню локалізації виробництва товарів (ПКМУ № 861 від 02.08.2022р.), виробник має включати митні витрати з ввезеного імпорту який є складовою частиною виробленого у подальшому товару на території України якщо в графу МВ – вноситься митна вартість товару без суми мита на нього.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json