Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
25.01.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
У 2021 році були проведені торги на закупівлю послуг. Термін дії договору було збільшено у грудні 2021 року в обсязі до 20 відсотків, до результату проведення нового тендеру. Однак, станом на 25.01.2022 року, новий тендер відмінено, (відхилено всіх учасників), а виконання 20% договору з 01 лютого 2022 року неможливе, в зв"язку з тим, що підприємство, надавач послуг ліквідується. Новий тендер повторно заплановано оприлюднити наприкінці січня. Виходячі з вищенаведеного, питання: які дії Замовника, до результату проведення нового тендеру та неможливості виконання надання послуг попередньою організацією ? Надання ипослуг з вивезення та утилізації сміття дуже важлива функція для міста, а розрив між попереднім договором та новим становить майже 1,5-2 місяця, яким чином Замовнику можна укласти договір на надання послуг на цей період ? (1,5-2 місяці).
Відповідь
11.01.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Військова частина здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”. Рішенням замовника визначено уповноважених осіб, які є відповідальними за закупівлю за конкретними (визначеними) напрямками. При цьому визначені уповноважені особи здійснюють закупівлю кожен за своїм (визначеним) напрямком. Відповідно до Закону заплановані закупівлі включаються до Річного плану закупівель. Таким чином у кожного замовника (розпорядника бюджетних коштів) має бути Річний план закупівель, відповідно до якого мають здійснюватися закупівлі товарів, робіт і послуг. Враховуючи вище зазначене, прошу надати роз’яснення в частині хто і як має затверджувати Річний план закупівель (за яким із зазначеними нижче сценаріями): 1. Визначені уповноважені особи вносять заплановані заходи до Річного плану кожен за своїм напрямком окремо. При цьому у замовника буде декілька окремих Річних планів (за визначеними напрямками). 2. Замовником визначається одна уповноважена особа, яка вносить всі заплановані заходи до Річного плану (в цілому за військову частину). При цьому у замовника буде один (узагальнений) Річний план. Після затвердження Річного плану визначені уповноважені особи здійснюють закупівлі кожен за своїм (визначеним) напрямком.
Відповідь
06.01.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон): «Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану». Відповідно до пункту 5 частини другої статті 4 Закону у річному плані повинна міститися інформація, зокрема, про орієнтовний початок проведення. Згідно з частиною 10 статті 11 Закону уповноважена особа, серед іншого, планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом. Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. Згідно з пунктом 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 11.06.2020 № 1082, розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / ЦЗО / учасником / постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника / ЦЗО / учасника / постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю. Наразі для розміщення в електронній системі закупівель інформації про орієнтовний початок проведення закупівлі реалізоване поле «Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі», де замовнику надається можливість обрати з «випадаючого» списку лише один з місяців року. Прошу надати роз’яснення щодо таких питань: 1. Чи є порушенням законодавства про публічні закупівлі і яких саме норм - затвердження уповноваженою особою річного плану закупівель, в якому орієнтовний початок проведення закупівлі встановлений на квартал поточного року, а не місяць? 2. Як правильно уповноваженій особі розмістити в електронній системі закупівель інформацію про орієнтовний початок проведення закупівлі на квартал згідно затвердженого річного плану закупівель, оформленого протоколом, якщо в електронній системі закупівель реалізоване поле, в якому технічно можливо зазначити лише місяць, а не квартал? 3. Чи потрібно вносити зміни до річного плану закупівель щодо орієнтовного початку проведення закупівлі, якщо початок проведення закупівлі згідно річного плану заплановано на конкретний місяць, але з об’єктивних причин проведення закупівлі починається у наступному за орієнтовним місяці?
Відповідь
06.01.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня. Надайте, будь-ласка, роз'яснення стосовно питання, а саме: якщо провели спрощену закупівлю в грудні 2021 року на суму 70000,00грн і підписали договір з постачальником,який діє до травня 2022 року ( постачання товару буде партіями на протязі всього періоду дії договору і оплата доставленого товару теж буде відповідно по часу) чи буде враховуватись ця суму по цьому договори при плануванні закупівлі в січні 2022 року? чи 3 січня 2022 року по цьому коду товару -нове планування і відповідна процедура закупівель? Дякую заздалегідь!
Відповідь
16.12.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Планується укладання договору надання послуг з афілійованим підприємством. Послуги отримуються для забезпечення надання Замовником послуг його клієнтам. Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі»: 6. Цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: 1) товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Просимо надати роз’яснення для укладення договору надання послуг з афільованою особою за вищенаведеним пунктом чи є обов’язковою умовою, що афільована особа повинна надавати такі послуги виключно замовнику чи достатньо умови, що надані афільованою особою послуги повинні бути використані замовником у власній господарській діяльності? Тобто який з нижченаведених варіантів є коректним, 1 чи 2 або інший: 1) замовник може не проводити закупівлю за цим законом, якщо афільована особа надає послуги виключно замовнику для забезпечення його господарської діяльності. 2) замовник може не проводити закупівлю за цим законом, якщо афільована особа надає послуги замовнику виключно для забезпечення його господарської діяльності, при цьому такі послуги можуть надаватись афільованою особою не тільки замовнику.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json