Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.05.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2686 / 2740
Тендерний комітет Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я» звертається до Вас з проханням надати роз’яснення. Листом – роз’ясненням від 28.12.2017 №3304-06/48844-06 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України зазначено, що згідно статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. При цьому розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі не регулюється Законом і здійснюється замовником самостійно. Разом з тим, за результатами проведення процедури закупівлі укладається договір між замовником та учасником-переможцем. Водночас умови договору про закупівлю не повинні відрізнятись від змісту тендерної пропозиції учасника-переможця за результатами аукціону, крім випадків визначених у підпунктах частини 4 статті 36 Закону. Підпунктом 1 частини 4 статті 36 Закону встановлено можливість зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Отже, яким чином замовник зменшує обсяг закупівлі, зокрема, з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника, якщо закупівля проводилась під очікувану вартість?
Відповідь
21.05.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2297 / 2294
Доброго дня! Згідно п. 10) ч. 1 ст. 17 ЗУ "Про публічні закупівлі" однією з підстав відхилення тендерної пропозиції учасника є відсутність у юридичної особи, яка є учасником, антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень. Рішенням від 02.03.2017 № 75 Національного агентства з питань запобігання корупції "Про затвердження Типової антикорупційної програми юридичної особи" була затверджена типова форма антикорупційної програми юридичної особи та в частині другій цього рішення було зазначено, що юридичні особи, визначені у частині другій статті 62 Закону України "Про запобігання корупції", затверджують свої антикорупційні програми на основі Типової антикорупційної програми, затвердженої пунктом 1 цього рішення. Відповідно до пункту 2 статті 62 України "Про запобігання корупції", в обов'язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень. Умовами тендерної документації передбачено надання учаниками закупівлі копію антикорупційної програми та копію наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми. Учасником Процедури закупівлі на виконання вимог тендерної документації надається копія антикорупційної програми від 28.04.2016 № 109, яка не була затверджена на підставі типової форми антикорупційної програми юридичної особи, що затверджена рішенням від 02.03.2017 № 75 Національного агентства з питань запобігання корупції. Питання: 1) чи можна вважати що у учасника закупівлі не має антикорупційної програми, наявність якої є обов’язковою умовою для участі у закупівлі вартість якої дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень, якщо наявна антикорупційна програма не була затверджена на підставі типової форми антикорупційної програми юридичної особи, що затверджена рішенням від 02.03.2017 № 75 Національного агентства з питань запобігання корупції? 2) чи має право замовник відхилити тендерну пропозицію учасника на підставі п. 10) ч. 1 ст. 17 ЗУ "Про публічні закупівлі", якщо наявна у учасника антикорупційна програма не була затверджена на підставі типової форми антикорупційної програми юридичної особи, що затверджена рішенням від 02.03.2017 № 75 Національного агентства з питань запобігання корупції? Дякую!
Відповідь
20.05.2019 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
2244 / 2197
Доброго дня! Чи потрібно публікувати у системі звіт про укладені договори за умови, що загальна сума по договору на відшкодування орендарем витрат балансоутримувача на електроенергію та опалення становить 62300 грн., в тому числі на електроенергію - 18520 грн., на опалення - 43780 грн., адже вартість окремого предмета закупівлі не перевищує 50 тис. грн.?
Відповідь
20.05.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2544 / 2534
Добрий день, Наша фірма ТОВ "Екосет" (ЄДРПОУ: 41719031) приймала участь у відкритих торгах UA-2018-12-10-000058-c (Замовник Державне підприємство «Шахта ім. М.С. Сургая», ЄДРПОУ:40695853 ) За реультатами торгів нас визначено переможцем і укладено договір.Товар згідно договору нами було поставлено на підприємство 25.02.2019. На сьгодняшній день підприємство вже просрочило нам виплату більш ніж на 2 тиждні. Також нами було встановлено що вищезазначине підприємство знаходиться в стані припиненя, згідно публічній інформації на сайті мінюст. Чи може підприємство в стані припиненя проводити державні закупівлі і сплачувати по них гроші? Як нам діяти в такому випадку. З повагою, Дмитришин Б. Б.
Відповідь
20.05.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2783 / 2797
Доброго дня. ДП "Прозорро" на веб порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/novij-funkcional-prozorro-elektronne-pole-pdv-v-dogovori в новинах повідомило, що з 17 травня в ProZorro реалізовано два нові поля - “ціна договору” та “ціна договору без ПДВ”. На практиці на заповнення даного поля пішло 2 години (майданчик Держзакупівліонлайн), в звязку з тим, що майданчику не подобалась сума вказана в строці без ПДВ (різниця складає 1 копійку), а постачальник саме на суму зазначену договору виписав податкову декларацію. Враховуючи, що з зазначеного питання до наказу МЕРТ від 22.03.2016 №490 зміни не вносились просимо надати розяснення щодо правових підстав внесення майданчиком (наприкалад Смарттендер Держзакупівліонлайн ) змін до форми наприклад Звіту про укладені договори, Повідомлення про внесення змін до договору в частині обовязкового зазначення полів «ціна договору» та “ціна договору без ПДВ”, а также правових підстав дій ДП "Прозорро" бо майдинки посилаються на вимоги ДП "Прозорро".
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2