Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
11.11.2020
Запитання      Тема: Виконання договору
прошу пояснити як має діяти замовник, як головний розпорядник бюджетних коштів у такій ситуації: Головний розпорядник бюджетних коштів, далі замовник, відповідно затверджених кошторисних призначень на 2020 рік провів процедуру закупівлі згідно ЗУ «Про публічні закупівлі» №922, уклав та зареєстрував в казначействі договори на виконання робіт по капітальному ремонту по спеціальному фонду (07) які повинні бути виконані до кінця бюджетного року. Підрядник виконав роботи та подав акти виконаних робіт. Замовник замовив кошти для оплати акту виконаних робіт у місцевому фінуправлінні по спеціальному фонду в межах відповідний помісячних асигнувань. Фінансування не було, гроші на казначейський рахунок не поступили і замовник не в змозі зареєструвати кредиторську заборгованість по акту виконаних робіт у казначействі відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань затвердженого Наказом №309 від 02.03.2012 р. і дане зобов’язання відповідно до БКУ вважається небюджетним. До кінця року фінансування не буде. Підрядник вимагає розрахуватися за виконані роботи. Фінансове управління рекомендує планувати неоплачені роботи поточного року по спеціальному фонду у бюджеті на 2021 рік. При такому розвитку подій закупівлі згідно ЗУ «Про публічні закупівлі» замовник повинен провести нові процедури закупівлі (спрощена процедура, відкриті торги) на 2021 рік. Що є порушенням так як фактично роботи виконані. Прошу надати відповідь на наступні питання: 1.Як діяти замовнику, головному розпоряднику бюджетних коштів що розрахуватися із підрядником та не допустити порушення чинного законодавства? 2.На якому етапі замовник, як головному розпоряднику бюджетних коштів міг припуститися помилки?
Відповідь
03.11.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Замовник на початку року за результатом відкритих торгів уклав договір із Постачальником електричної енергії на заплановану кількість кВт.год.Тариф протягом року зростав більше п'яти разів. За рахунок зростання тарифу на електричну енергію, обсяг товару значно зменшився, а юридичні зобов'язання за договором закінчились. Очікуваний обсяг електричної енергії, необхідний до кінця поточного року 80 тис. кВт.год, та відповідно сума закупівлі близько 200 000,00 грн. Замовник на початку жовтня розпочав процедуру відкритих торгів та очікує аукціону, який , можливо відбудеться в середині листопада. Договір про поставку, в кращому випадку, буде укладений 23.11.20р., плюс 20 днів для повідомлення Обленерго про зміну Постачальника, в результаті поставка електричної енергії стане можливою у першій декаді грудня! І це найкращий сценарій ! Чи можливо укласти прямий договір на постачання електричної енергії у поточному році без проведення процедури закупівлі, якщо Замовник не міг передбачити значного підвищення тарифу, та не встигає за результатами процедури закупівлі налагодити поставку електричної енергії із новим Постачальником.
Відповідь
23.10.2020
Запитання      Тема: Виконання договору
Просимо надати роз’яснення стосовно наступної ситуації, в якій опинилося наше підприємство. 1. На момент проведення закупівель, визнання переможцем та укладання договору на виконання будівельно-монтажних робіт по об’єкту будівництва наше підприємство перебувало на спрощеній системі оподаткування, як платник єдиного податку -5%. Розрахунок Договірної ціни було виконано, враховуючи спрощену систему оподаткування. Термін виконання робіт по об’єкту 2 роки, що дозволяло підприємству залишатись на спрощеній системі, не перевищуючи ліміт - до 7 млн.грн. Але, враховуючи соціальну значимість об’єкта, замовником вирішено питання по додатковому фінансуванню робіт на 2020 рік, що призведе до перевищення ліміту та переходу підприємства на загальну систему оподаткування з ПДВ. Просимо пояснити, як діяти підприємству. Чи достатньо буде надати замовнику листа про зміну системи оподаткування без збільшення вартості робіт, оформлення відповідної додаткової угоди з завантаженням її в системі PROZORRO з розрахунком Договірної ціни на залишок робіт з врахуванням ПДВ. Чи потрібно в даному випадку проводити нову закупівлю на одного учасника. Будемо вдячні за надану в найкоротші терміни відповідь.
Відповідь
21.10.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Добрий день! Якщо в Плані закупівлі було передбачено закупівля товарів на 1млн. 200тис. і була проведена процедура Відкритих торгів, а зараз виникла потреба в придбанні товарів ще на 700тис. за рахунок з економлених коштів. Яку процедуру проводит зараз, відкриті торги чи спрощену. Ми є замовником в окремій сфері господарювання. Дякую
Відповідь
16.10.2020
Запитання      Тема: Відкриті торги
Чи зобов’язане підприємство, як суб’єкт господарювання, при здійсненні закупівель, які фінансуються за рахунок коштів, отриманих від підприємницької діяльності для придбання товарів, послуг, які також будуть використані для здійснення господарської дотримуватись вимог Закону у частині проведення процедур закупівель. Чи є необхідність застосування Закону України «Про публічні закупівлі» дискримінаційною умовою по відношенню до Підприємства під час проведення останнім закупівель, необхідних для здійснення господарської діяльності.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json