• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
06.05.2020
Запитання      Тема: Інше
Длброго дня. Підкажіть будь ласка як правильно вчинити: за кодом ДК 30190000-7 організація до 19.04.2020 купила товар на суму 12000 грн., на даний час існує потреба купити за цим кодом товар ще на суму 18000 грн. Мені потрібно опублікувати план і зробити Звіт чи проводити спрощену закупівлю? Дякую за відповідь
Відповідь
06.05.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи можна купити товар на суму 3000 грн за рахунком без використання електронної системи та оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи, якщо загальна сума предметів закупівлі за відповідним кодом класифікатора у плані закупівель перевищує 50 тисяч гривень?
Відповідь
06.05.2020
Запитання      Тема: Планування закупівель
Як правильно організувати проведення закупівель відокремленими структурними підрозділами? Ми державний вищий навчальний заклад. В структурі нашого вишу є відокремлені структурні підрозділи: коледжі. Коледжі не мають стутусу юридичної особи. Але вони фінансуються безпосередньо міністерством, також вони мають свою бухгалтерію, свій рахунок, код ЄДРПОУ. Директора коледжів мають право підпису на підставі довіреностей. Відповідно до листа МЕРТУ "Щодо здійснення закупівель філіями та участі філій у процедурах закупівель" від 30.09.2016 №3302-06/31458-07, головна організація може створювати тендерні комітети у відокремлених структурних підрозділах, які будуть здійснювати закупівлю товарів робіт та послуг для своїх потреб. Так власне на даний час і організована робота тендерних комітетов по коледжах. Річні плани закупівель узгоджувалися коледжами з юридичною особою - вишем. Але з прийняттям нової редакції Закону узгоджувати треба не тільки понадпрогові закупівлі, а й спрощені закупівлі. Це дуже складно. Оскільки ми не володіємо інформацією про їхні кошти, виникають оперативні нагальні потреби у закупівлях. До сих пір виникали кумедні ситуації, коли ми проводили відкриті торги на суму 5 тис. грн., тому що загальна сума предмету закупівлі по вишу+коледжі більша 200 000 грн. А на даний час ситуація ускладнюється многоразово. Я міркую таким чином, що оскільки відокремлені підрозділи фінансуються окремо, проводять незалежну господарчу і фінансову діяльність, вони можуть мати окремі річні плани закупівель, проводити закупівлі в межах своєї організації
Відповідь
05.05.2020
Запитання      Тема: Інше
Згідно з п.1.5 та п.2.1.8 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5 оплата праці (включаючи гонорари працівників, які не перебувають у штаті підприємства, (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками), за виконання робіт згідно з договорами цивільно-правового характеру, включаючи договір підряду (за винятком фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності) входить до фонду основної заробітної плати фонду оплати праці. Відповідно до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовим договором (далі — договір ЦПХ) за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагород. Тобто сторона по договору (замовник) виступає податковим агентом, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу). Згідно з класифікацією видатків замовника до фонду оплати праці включено винагороду відповідно до умов цивільно-правових договорів. Враховуючи вищенаведене прошу надати роз’яснення чи поширується дія закону Закону України “Про публічні закупівлі” на укладення цивільно-правових договорів, з врахуванням того що винагорода за виконання таких договорів буде проводитись за рахунок коштів фонду оплати праці?
Відповідь
05.05.2020
Запитання      Тема: Предмет закупівлі
Чи потрібно включати до річного плану закупівель предмет закупівлі за кодом ДК 2015 98341130-5 – «Послуги з прибирання» та проводити відповідні процедури закупівель у разі, якщо витрати на зазначені цілі складатимуть понад 50 тис. грн. та здійснюватимуться із фонду оплати праці установи шляхом укладання договорів цивільно-правового характеру з фізичними особами?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json