Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
12.04.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Прошу надати консультацію щодо наступного питання. Державна установа, що не є платником податку на додану вартість та не отримує податковий кредит, провела відкриті торги та уклада договір без ПДВ с суб'єктом, що є платником єдиного податку. В процесі виконання договору контрагент набуває статусу платника ПДВ і відповідно має формувати звітні бухгалтерські документи на суму, що включає ПДВ. Сторони домовилися, що загальна сума договору та вартість за одиницю не змінється (наприклад, сума договору складала за результатами торгів 1 млн. грн. без ПДВ, а буде складати той самий 1 млн. грн. з урахуванням ПДВ). Для державної установи в такому випадку нічого не змінюється, оскільки сума до оплати не змінюється. Питання: 1)Вважається зміною істотних умов, включення ПДВ у вартість суми по договору, без зміни самої суми договору? 2) У разі якщо включення ПДВ у вартість суми по договору, без зміни вартості, не є зміною істотних умов по договору - чи потрібно публікувати такі зміни на офіційному порталі Уповноваженого органу?
Відповідь
11.04.2019
Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Прошу надати роз’яснення з такого питання. Річна очікувана вартість необхідного замовнику товару більша, ніж еквівалент 133 тис. євро. Чи може замовник закуповувати такий товар протягом року шляхом проведення декількох відкритих торгів без оприлюднення оголошень англійською мовою за умови, що очікувана вартість кожного з цих торгів менша, ніж еквівалент 133 тис. євро? Дякую!
Відповідь
03.04.2019
Запитання      Тема: Тендерна документація
Чи може установа при проведенні закупівлі лікарських засобів з метою запобігання закупівлі фальсифікатів та підтвердження можливості своєчасного постачання товару у кількості, якості та зі строками придатності, вимагати в учасника 1.1. Авторизаційний лист виробника або його офіційного представництва/філії виробника (якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України)/дилера/дистриб’ютора повноваження яких повинні бути підтверджені відповідними документами (доручення (нь) або договору (ів) про співпрацю, тощо), щодо підтвердження можливості постачання товару, який є предметом закупівлі цих торгів та пропонується учасником, у кількості, зі строками придатності та в терміни, визначені тендерною документацією. Обов’язково зазначаються ідентифікатор закупівлі. Або 1.2. Копію договору з виробником* або його офіційним представником/філією виробника (якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України) з відповідними додатками (специфікаціями до зазначених договорів), що підтверджує наявність/можливість постачання товару, який є предметом закупівлі цих торгів та пропонується учасником, у кількості, визначеній тендерною документацією. - Довідку у формі таблиці, в якій має бути відображена наступна інформація: найменування товару, загальний термін придатності, найменування виробника, країна походження товару, адреса виробника, №, дата, та термін дії Договору, контактна особа, що уповноважена підтвердити зазначену інформацію (ПІБ, посада, № телефону)
Відповідь
02.04.2019
Запитання      Тема: Відкриті торги
Просимо надати допомогу у вирішенні питання щодо необхідності здійснення нашим підприємством закупівель у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та необхідність в офіційному тлумаченні пп.3 п. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, якщо предметом закупівлі є: товари, що закуповуються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів та інші суб’єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов, що і замовник. Насамперед, про Підприємство у відповідності по положень Статуту: «Комунальне підприємство «Благводсервіс Широківської громади» утворене Широківською сільською радою Запорізького району Запорізької області згідно з чинним законодавством України. Засновником Підприємства та органом до сфери управління якого входить Підприємство, є Широківська сільська рада Запорізького району Запорізької області. Підприємство у своїй діяльності підзвітне та підконтрольне Власнику – Широківській сільській ради Запорізького району Запорізької області. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність і проводить експертно-імпортні операції як в Україні, так і за кордоном включаючи товарообмінні, посередницькі та інші операції в установленому законодавством порядку. Підприємство може купувати та продавати продукцію, надавати та отримувати послуги та розраховуватись за них за договірними цінами. Підприємство є одержувачем бюджетних коштів.» КП "БЛАГВОДСЕРВІС» включено до переліку суб’єктів природних монополій з централізованого водопостачання та водовідведення та згідно Закону є замовник, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання. З урахуванням зазначеного, просимо роз’яснити, у разі закупівлі нашим підприємством лікарських засобів та медичних виробів для подальшої їх реалізації населенню в роздріб, чи поширюється на ці закупівлі - ЗУ «Про публічні Закупівлі» в тому числі пп.3 п. 4 ст. 2 Закону.
Відповідь
22.03.2019
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
Підкажіть, будь ласка, чи може накласти цифровий підпис керівник чи головний бухгалтер закладу на рішення про переможця в допороговій закупівлі, якщо в закладі не створений тендерний комітет, а в уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель rвідсутній електронний ключ
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json