Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.10.2022 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1386 / 1408
Чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання господарського договору "обслуговування вогнегасників" в період дії воєнного стану
Відповідь
28.04.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1386 / 1366
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 № 437 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169» установлено способи здійснення публічних закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень. Такі публічні закупівлі замовник може здійснювати без використання електронної системи закупівель з обов’язковим дотриманням принципів здійснення публічних закупівель. Інформація про такі закупівлі не вноситься до річного плану та не оприлюднюється в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Проте, відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, тобто, діє ієрархія нормативно-правових актів, кожен з яких має свою величину юридичної сили. З огляду на це діючий Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII має юридичну силу вище, аніж Постанова №169. Станом на кінець квітня 2022 року на рівні Закону не врегульовано положення щодо здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, зокрема з використанням Постанови № 169. Беручи до уваги вищенаведене та з метою недопущення порушення чинного законодавства, просимо надати роз’яснення яким нормативно-правовим актом варто керуватись при здійсненні публічних закупівель, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень.
Відповідь
15.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1386 / 1364
Прошу пояснити чому не отримала допомогу е підтримка 6500грн згідно моєї заявки в ДІЯ від 25.03.2022. я є найманим працівником,мій ІПН 2911918122, за мене роботодавець сплатив ЄСВ, я з Харківської області.
Відповідь
28.12.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1385 / 1432
Відповідно до Закону України від 16.12.2021 № 1977-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості”, який набрав чинності 14.07.2022, замовники зобов’язані застосовувати обов’язкові вимоги щодо наявності визначеного Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) ступеня локалізації виробництва під час закупівлі певного переліку товарів галузі машинобудування. Вимоги підтвердження ступеня локалізації виробництва застосовуються до товарів, передбачених в Переліку, визначеному підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, зокрема, до пересувних бурових веж, турбогвинтових двигунів, насосів та компресорів, врубових та тунелепрохідних бурильних чи прохідницьких машин для добування вугілля чи гірських порід, які є предметом закупівлі. При цьому, згідно пункту 6-1 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону вимога про ступінь локалізації не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Законі України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, що підтверджується сертифікатом про походження товару. Товариство з обмеженою відповідальністю «НВП КОМПЛЕКТ-ЛІГА» є постачальником та офіційним представником виробника товарів, країною походження яких є Китайська Народна Республіка, та які підпадають під вимогу підтвердження ступеня локалізації. Китайська Народна Республіка та Україна приєдналися до Угоди про заснування Світової організації торгівлі, є членами СОТ. Крім того, Китайська Народна Республіка подала заявку на приєднання до Угоди про державні закупівлі СОТ. Приймаючи до уваги викладене, прошу роз’яснити, чи застосовується вимога про підтвердження ступеня локалізації до товарів, які входять до Переліку визначеного підпунктом 2 пункту 6-1 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, країною походження яких є Китайська Народна Республіка, чи закупівлю таких товарів достатньо підтверджувати сертифікатом про походження товару?
Відповідь
16.09.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1384 / 1342
Добрий день, підкажіть будь ласка, я подавався на грант від держави на 250 тис грн на створення нового бізнесу (відкриття кав'ярні), мені було схвалено цей грант, я відкрив ФОП, відкрив рахунок в Ощадбанку, я хочу працювати , підкажіть коли планується зарахування коштів на рахунок? . Щоб починати працювати, тому що приміщення я вже знайшов , треба підписувати договір оренди і рухатись. Коли буде зараховано грант???
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2