Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2501 / 2489
Доброго дня. Звертаюся до вас з проханням надати роз'яснення на вашу відповідь на запит 366/2019, який направлявся вам керівництвом Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області. Ви відповіли, що відповідно до п. 15 Порядку визначення предмета закупівлі послуг безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється за обсягом, часом та місцем надання послуг окремо для кожного суб'єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу, однак керівництво Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у м.Києві трактує це так, що адвокат, який на контрактній основі працює з центром не може отримувати за роботу по наданню правової допомоги за отриманими дорученнями центру, (а їх у мене станом на 26.10.2020 р. 86) більше як 200 тисяч гривень в рік!? Прошу вас роз'яснити більш детально п 15 Порядку визначення предмета закупівлі послуг та чи правильно діє керівництво центру? Дякую. З повагою, Адвокат Алла Угрина
Відповідь
16.10.2021 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2500 / 2417
Замовник "Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області" оголосив закупівлю - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-08-31-001785-b за результатами аукціону всі три учасники дискваліфіковані, проте ми учасник з найбільш економічно вигідною ціною подали скаргу в АМКУ на неправомірне рішення щодо відхилення нашої тенд.пропоз. Проте, Замовник не дочекавшись завершення періоду оскарження і розгляду скарги оголошує таку ж, але нову закупівлю https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-10-06-003139-a !! Тобто якщо наша скарга буде задоволена, наша пропозиція буде знову на розгляді і нова закупівля вже теж триватиме, бо прийом пропозицій завершується скоріше (22.10.21 р.) ніж призначений розгляд скарги (25.10.21 р.) ! Запитання - чи є такі дії замовника законними, як одночасно можна проводити закупівлю на одні і ті ж роботи, з тим самим предметом і оголошеною вартістю?!! Просимо надати пояснення, будемо вдячні. Це пояснення Замовника, щодо повторного оголошення по закупівлі: "Шановний учаснику! Виходячи зі змісту статей 4 та 11 Закону, планування закупівель, зокрема складання та затвердження річного плану, внесення змін до річного плану належить до функцій тендерного комітету або уповноваженої особи. При цьому, оскільки законодавством не визначені та не обмежені періодичність і характер таких змін, то замовник може вносити зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі в залежності від конкретних випадків. Разом з тим Закон не містить обмежень щодо проведення протягом року декількох процедур закупівель за однаковим предметом закупівлі, запланованим у річному плані, за умови що вартість кожного такого предмета дорівнює або перевищує межі, встановлені у статті 2 Закону. Закон не містить обмежень щодо здійснення закупівель товарів, робіт або послуг за тим самим предметом закупівлі повторно у разі виникнення потреби протягом поточного року."
Відповідь
20.01.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2499 / 2634
11.01.21р заключений договір на поставку картоплі за результатами аукціону по ціні 9 грн-кг Згідно даних Держстат ціна на картоплю складає по Україні 10.15грн-кг, а по Сумській області 10-11 грн-кг Перша поставка проведена по ціні 9грн-кг. Чи можливо підняти ціну на 10 відсотків 30.01.21 коли в договорі на поставку є пункт--збільшення ціни на одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми визначеної в договорі про закупівлю, -не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю
Відповідь
17.03.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
2499 / 2456
Прошу надати роз'яснення щодо змін в ЗУ "Про публічні закупівлі" щодо зменшення суми закупівлі без проведення міжнародних торгів. Раніше сума була 130 тис. євро, змінити мали на 112 ти. євро. Чи дійсно відбудуться такі зміни у квітні 2020 року та норма закону де це визначено. Дякую!
Відповідь
27.01.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2498 / 2527
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, можливі способи розв’язання ситуації: Державне підприємство, засноване 100% на державній власності, в січні 2021 року уклало договір з Теплопостачальником на постачання товару – теплової енергії в гарячій воді. Договором визначені: кількість теплової енергії, ціна одиниці товару, загальна ціна товару (обсяг закупівлі), строк дії договору: до 31.12.2021 року; товар постачається на умовах щомісячної попередньої оплати. Зміни в договір не вносились, додаткові угоди не укладалися, загальний обсяг товару за договором покупцем повністю не вибраний. З жовтня 2021 року Теплопостачальник, посилаючись на Рішення КМДА № 2145 (збільшення тарифів) та Постанову КМУ №1209 (додаткові нарахування плати за теплову енергію), в односторонньому порядку збільшив ціну товару у 4,97 рази і почав виставляти рахунки та списувати попередню оплату, виходячи з нових цін. Підприємство ці рахунки Теплопостачальника не визнає через їх невідповідність умовам укладеного договору. 1.01.2022 року договір закінчив свою дію. Виходячи з умов договору, через попередню оплату значний борг (переплата) рахується за Теплопостачальником. Натомість Теплопостачальник рахує (обліковує) за Підприємством значний борг (за новими цінами, який перевищує визначений договором обсяг закупівлі) і попереджає Підприємство про припинення теплопостачання до погашення спірного боргу. Крім того, Теплопостачальник відмовляється укладати договір на 2022 рік до погашення спірного боргу. На думку Підприємства, з огляду на ч. 5, 7 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», Теплопостачальник не має права на зміну в односторонньому порядку ціни товару, проте, будучи монополістом, створює безвихідні умови для Підприємства в частині забезпечення теплом його робочих приміщень. Просимо надати правову оцінку діям Теплопостачальника в зазначеній ситуації з огляду на вимоги Закону України «Про публічні закупівлі». Просимо надати консультацію (пораду) стосовно подальших дій і можливостей Підприємства для розв’язання ситуації і забезпечення теплопостачання його робочих приміщень.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2