Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2344 / 2341
Доброго дня! Нашому підприємству виділили кошти для придбання автомобіля «ФУРГОН МАЛОТОНАЖНИЙ» він входить в перелік визначений підпункт 2 пункту 6¹ Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідно ми повинні ставити вимогу перед замовниками, що ступінь локалізації товару має бути не менше 15% і товар (автомобіль) повинен бути в переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації котрий оприлюднений на веб-порталі та офіційному вебсайті Мінекономіки. Але автомобіль котрий ми планували придбати за процедурою відкритих торгів з особливостями (так як і будь-який малотоннажний фургон) відсутній в перелік, відповідно торги не відбудуться. Питання: 1. Чи зможемо ми придбати автомобіль по прямому договору згідно п.п. 6 п. 13 (неподання жодної тендерної пропозиції) Особливостей (Постанова 1178) і не вимагати при цьому у (вже) постачальника підтвердження ступеня локалізації автомобіля? 2. Чи можемо ми придбати б/у автомобіль «малотоннажний фургон» за процедурою відкриті торги з особливостями без вимоги підтвердження локалізації? 3. Чи можемо ми придбати б/у автомобіль у фізичної особи за процедурою відкриті торги з особливостями?
Відповідь
14.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1529 / 1507
15.11.2022 набула чинності постанова№ 1275 від 11.11.2022 «Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» (далі — Постанова № 1275). Постановою № 1275 затверджено особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості оборонних закупівель). При цьому абзацом 2 пункту 8 Особливостей оборонних закупівель передбачено, що Державні контракти (договори) укладаються державними замовниками з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 р. № 335 “Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану” ( далі – Постанова № 335). ТОВ «Тендерне Агенство Радник» яке є зокрема надавачем консультаційних на численні вимоги клієнтів- замовників у оборонній сфері , звертається до Вас за роз’ясненням: 1.Відповідно до абзацу 1 підпункту 1 пункту 1 постанови № 335) на період воєнного стану ціна на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України визначається на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору). При цьому під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виконавця, пов’язані з виготовленням товарів, виконанням робіт та наданням послуг. Виходячи з того,що в абзаці 1 підпункту 1 Постанови № 335 чітко написано «на підставі калькуляції ВИТРАТ» чи вірним буде твердження що в період воєнного стану постачальники державного оборонного замовлення мають працювати за собівартість без прибутку, тобто не включати у калькуляцію показник прибутку? 2. Якщо калькуляція витрат не повинна включати прибуток, чи стосується це не тільки товарів, робіт, прслуг прямого оборонного призначення (зброя, комплектуючі, боєприпаси, ремонт військової техніки і т.д), а і товарів, робіт, послуг для забезпечення адміністративно-службової діяльності (папір, запчастини до авто, комп‘ютери, ноутбуки, канцтовари тощо)? 3. Чи може ціна державного контракту (договору) відрізнятися від калькуляції витрат? 4. Чи стосується відсутність прибутку в калькуляціїї витрат, товарів іноземного виробництва. Просимо надати відповідь або повідимити до кого можна звернутися за роз’ясненням по цим питанням. Контактний телефон 80932076175 Плашенко Катерина
Відповідь
14.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1981 / 1945
Доброго дня. Наше підприємство є замовником в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі". Надаємо послуги фізичним та юридичним особам на підставі тарифів так і згідно з окремими внутрішніми калькуляціями. Плануємо розширити перелік послуг, які будемо надавати. Надання нових видів послуг передбачає залучення субпідрядників (послуги субпідрядників будуть включені до калькуляції наших послуг). Вартість послуг, які будуть виконувати субпідрядники, перевищує 200 тисяч гривень. Чи маємо ми закуповувати послуги субпідрядників з проведенням процедур закупівель? Чи є послуги субпідрядників для нашого підприємства послугами в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
14.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1444 / 1425
Якщо змінився ступінь локалізації товару , вже внесеного в Перелік, але все рівно перевищує 15% , чи потрібно вносити повторно заявку з калькуляцією на сайті Прозорро? Адже фактична калькуляція ,яка буде надана замовнику при укладанні договору, буде відрізнятися від поданої для включення товару в Перелік.
Відповідь
13.03.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1425 / 1434
Предметом закупівлі є: ДК 021:2015:34330000-9 «Запасні частини до вантажних транспортних засобів..» до підмітально-прибиральних машин. Підприємство постачає зап.частини, що ПОВНІСТЮ є походженням з КРАЇН ЄВРОСОЮЗУ, в тому числі є позиції зап.частин, які за назвою(чи призначенням) збігаються з тими, що передбачені підпунктом 2 ПКМУ №168, а саме: "насоси для рідин" (а в нас: водяні насоси, гідромотори). Тобто предмет закупівлі запчастини різні, а серед них, між іншими, вже є декілька одиниць насосів, та гідромоторів. Чи потрібно підтвердженя локалізації в цьому випадку і яким чином? Або ж як підтвердити, що локалізація не потрібна?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2