Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
11.09.2017
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Після двократної відміни відкритих торгів у зв'язку з недостатньою кількістю учасників, підприємство провело переговорну процедуру на закупівлю дизельного палива, оприлюднило відповідне повідомлення та після спливу 10 денного строку - уклало договір не умовах проведених переговорів. В період між публікацією повідомлення про намір укласти договір та датою укладення договору відбулося коливання ціни на ринку нафтопродуктів (дизельного палива), про що був отриманий висновок Торгово-промислової палати. Чи має право замовник після укладення договору на умовах проведених переговорів, внести зміни до нього в частині зміни ціни за одиницю товару без збільшення загальної суми договору у звязку з коливанням ціни на ринку на такий товар, що відбувся у проміжок часу між проведеними переговорами та датою укладення договору та наявного документального підтвердження такого коливання ціни?
Відповідь
23.08.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників.Тому згідно з п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) Замовник у даному випадку може застосувати переговорну процедуру закупівлі.У цій ситуації виникають такі питання: 1.Чи може Замовник запросити на переговорну процедуру закупівлі учасника, що подав пропозицію під час останніх відкритих торгів за тим же предметом закупівлі.Якими критеріями відбору учасника повинен керуватися Замовник?Чи можуть бути запршені на переговори одразу двоє учасників? 2. Чи повинен Замовник на підставі п. 3 ст. 16; п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону складати нову тендерну документацію для переговорної процедури для учасника? 3. Чи розповсюджуються положення ст. 17 Закону на дану ситуацію, тобто чи повинен учасник з яким замовник провів переговори та направив повідомлення про намір укласти договір надати замовнику документи передбачені п. 2,3,5,6 і 8 ч. 1 ст. 17 Закону протягом 5 днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір?
Відповідь
18.08.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Одеській міській раді необхідно здійснити закупівлю ПОСЛУГИ З ПРИСВОЄННЯ МІЖНАРОДНОГО КРЕДИТНОГО РЕЙТИНГУ м.Одесі (за ДК 021: 2015 66170000-2 Послуги з надання фінансових консультацій, обробки фінансових транзакцій і клірингові послуги), якщо очікувана ціна закупівлі менше, ніж 133 тис. євро. Потенційні виконавці послуг - одна із компаній Fitch Ratings або Moodys Investors Service або Standard and Poors. Запитання: чи вправі замовник використати п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок переговорів з 3 агентствами? (відсутність конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи) З практики інших міст України, при проведенні процедур з конкурентним відбором учасників (відкриті торги) процедури були відмінені за відсутності учасників. Внаслідок чого унеможливлюється, при двічі відмінених відкритих торгах, використання п.4. ч.2. ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» (якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації ) по тій же причині через відсутність учасників.
Відповідь
18.08.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Одеській міській раді необхідно здійснити закупівлю ПОСЛУГИ З ПРИСВОЄННЯ МІЖНАРОДНОГО КРЕДИТНОГО РЕЙТИНГУ м.Одесі (за ДК 021: 2015 66170000-2 Послуги з надання фінансових консультацій, обробки фінансових транзакцій і клірингові послуги), якщо очікувана ціна закупівлі менше, ніж 133 тис. євро. Право на надання таких послуг визначено «Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку» (відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні») та видано міжнародним рейтинговим агентствам «Свідоцтво про включення до Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств» від 22.02.2006 № 198, які мають право визначати обов’язкові за законом рейтингові оцінки емітентів та цінних паперів - 3 агентства, а саме: - Fitch Ratings - Moodys Investors Service - Standard and Poors Запитання: чи вправі замовник використати п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок переговорів з 3 агентствами? (відсутність конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи) З практики інших міст України, при проведенні процедур з конкурентним відбором учасників (відкриті торги) процедури були відмінені за відсутності учасників. Внаслідок чого унеможливлюється, при двічі відмінених відкритих торгах, використання п.4. ч.2. ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» (якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації ) по тій же причині через відсутність учасників. Проблема в застосуванні норм ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі», якщо потенційний виконавець послуг нерезидент України та не може надати передбачені ст.17 підтверджуючі документа, а замовник не може здійснити їх перевірку на достовірність.
Відповідь
18.08.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі - Закон) переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Виходячи із змісту даної норми, виходить, що задля отримання підстав для проведення переговорної процедури закупівлі замовник повинен: 1.Двічі відмінити тендер. 2.Обидва рази тендер повинен бути відмінений через відсутність достатньої кількості учасників. Виключний перелік підстав для відміни торгів викладено в ч. 1 ст. 31 Закону: Стаття 31. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися 1. Замовник відміняє торги в разі: відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, передбаченого цим Законом; подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками - менше трьох пропозицій; відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом. Зміст вищевказаної статті не передбачає такої підстави для відміни торгів , як “відсутність достатньої кількості учасників”. Прохання надати відповідь - яка з підстав для відміни замовником торгів, перелічених в ст. 31 Закону є тотожною поняттю - відсутність достатньої кількості учасників.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json