Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
19.05.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Територіальний центр соціального обслуговування Подільського району м. Києва, звертається до Вас з проханням надати роз’яснення: 1. На сьогоднішній день послуги з поповнення електронних проїзних квитків у місті Києві надає КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ГОЛОВНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЦЕНТР» (КП ГІОЦ) ЄДРПОУ 04013755. Послуги надаються за встановленими тарифами на проїзд у міському транспорті. Чи можна вважати КП ГІОЦ монополістом на ринку надання послуг з поповнення електронних проїзних квитків на умовах безготівкового розрахунку за встановленими тарифами на послуги з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва? 2. Чи є можливим застосування переговорної процедури закупівлі з КП ГІОЦ при здійсненні публічних закупівель бюджетними організаціями згідно п.2 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні Закупівлі», а саме: «відсутності конкуренції з технічних причин» у випадку якщо вартість послуг перевищує 200 тис. грн? Вищезазначена інформація є необхідною для визначання процедури закупівлі послуг з поповнення електронних проїзних квитків Територіальним центром соціального обслуговування Подільського району м. Києва на 2021 рік.
Відповідь
22.04.2021
Запитання      Тема: Інше
Ми плануємо придбати геодезичне устаткування вартістю 150000,00 грн. чи потрібно нам проводити спрощену закупівлю товару? Якщо ми, Комунальне підприємство, створене Лисичанською міською радою, 100% комунальна частка у статутному капіталі підприємства, але в статуті вказано п. 1.5 розділу І, що "підприємство є комерційним" та п. 1.8 розділу І "Підприємство здійснює свою діяльність на принципах комерційного розрахунку та власного комерційного ризику". Ми не фінансуємося з місцевого чи державного бюджету. Додаємо скановану копію статуту.
Відповідь
09.04.2021
Запитання      Тема: Інше
У 2011 р селищною радою створено комунальне підприєство "Комунал-Сервіс", метою створення підприємства є, в тому числі, санітарна очистка і прибирання селища, вивезення побутових відходів з території селища, експлуатація доріг, переходів, інженерний захист об’єктів благоустрою, ремонтно-будівельні роботи на об’єктах благоустрою, здійснення перевірок щодо екологічного забруднення.. Згідно рішення від 2011 р «Про вилучення об’єктів благоустрою та передачу повноважень на постійне утримування, експлуатацію» та акту передачі об’єктів благоустрою КП «Комунал-Сервіс» , на баланс комунального підприємства «Комунал-Сервіс» передано об’єкти зовнішнього благоустрою, а саме: вулиці, провулки, тротуари, сквери, парки, кладовища, тощо, які підлягають прибиранню відповідно даної закупівлі. Відповідно до п.1 п. «а» ст.30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та п.6. п.«а» ст. 30 даного Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню та вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин. Частиною третьою статті 20 «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що фінансування місцевих програм з благоустрою населених пунктів проводиться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів. У 2021 року селищною радою затверджено Програму благоустрою території відповідної територіальної громади на 2021-2023 роки, згідно якої кошти з місцевого бюджету перераховуються отримувачу бюджетних коштів комунальному підприємству, що є балансоутримувачем комунального майна. Заходи, передбачені Програмою, буде виконувати саме комунальне підприємство. Відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня. Далі, частиною 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Водночас вимоги цього Закону не розповсюджуються на відносини суб"єктів щодо проведення конкурсів та укладені договори, які не є договорами про закупівлю у розумінні Закону та не передбачають здійснення придбання замовниками товарів, робіт і послуг. Таким чином, прошу надати розяснення чи прошу роз’яснити чи для перерахування коштів місцевою радою комунальному підприємству, що є балансоутримувачем об’єктів благоустрою, необхідним є проведення процедур закупівлі, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі»
Відповідь
06.04.2021
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго вечора! Комунальне підприємство, фінансується з бюджету, на початку року (в січні 2021 року) рішенням сесії виділено кошти на комунальне підприємство для придбання спецтехніки. Відкрито рахунок в казначействі, складено і зареєстровано в казначействі план використання бюджетних коштів в системі мережа, питання: коли потрібно публікувати річний план закупівлі в системі Прозорро, відразу після того коли прийнято рішення на сесії (в січні) чи перед тим, коли я планую купити спецтранспорт (наприклад в серпні) ? Заздалегідь вдячна за надану відповідь!
Відповідь
30.03.2021
Запитання      Тема: Виконання договору
Комунальне підприємство «Дніпровський обласний клінічний онкологічний диспансер» ДОР» (заклад охорони здоров'я), який шляхом проведення відкритих торгів закупив електроенергію згідно договору про постачання електричної енергії Споживачу на 2020 рік. Термін дії договору до 31.12.2020 року. Відповідно до п. 13.10 Договору сторони домовилися, що відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», дія Договору може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми цього договору, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. На початку лютого місяця 2021 року з Постачальником було укладено Додаткову угоду до Договору про постачання електричної енергії. Термін дії до 31.03.2021 року. Кошти на оплату електричної енергії та на оплату послуг з розподілу електричної енергії в установленому порядку погоджені та є у наявності. За цей час Комунальне підприємство «Дніпровський обласний клінічний онкологічний диспансер» ДОР» проводить відкриті торги і визначає нового переможця. Новий Постачальник електричної енергії починає надавати свої послуги з 01.03.2021 року. Однак у березні місяці 2021 року попередній Постачальник рахунок за поставлену електричну енергію нашому підприємстві за лютий місяць 2021 рік не виставляє. Також не виставляє рахунок за лютий 2021 року на оплату послуг з розподілу електричної мережі Оператор системи. У телефонній розмові нам повідомляють що у лютому місяці 2021 року нас віднесено до Постачальника «останньої надії». Попереджень жодних від Постачальника та Оператора системи про розрив раніше укладених Договорів ми не отримували. Також повідомлення не отримували від Постачальника «останньої надії», тим паче договору з ним ні якого ми не укладали. Різниця у ціні за надану електричну енергію з попереднім Постачальником та Постачальником «останньої надії» становить близько 150 000 тис. грн. Річ тут йде про бюджетні кошти. Питання: 1. Чи правомірні дії Попереднього постачальника, коли він без попередження усунувся від виконання своїх зобов’язань за договором у лютому місяці 2021 року? 2. Чи можуть бути між нашим підприємством (медичним закладом) та Постачальником «останьої надії» відносини без належного оформлення (договору). 3. Чи маємо ми право, без Договору оплатити за лютий місяць 2021 року за спожиту електроенергію Постачальнику «останьої надії»? 4. Яка юридична відповідальність попереднього Постачальника, у тому числі хто відповідатиме за надмірно сплачені кошти (різниця між тарифом попереднього Постачальника та постачальника «останньої надії»?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json