Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5242 / 5106
У відповідності до Закону України "Про публічні закупівлі" (далі-Закон) за процедурою відкритих торгів укладено договір про закупівлю з учасником-переможцем, який на момент укладання договору про закупівлю являвся платником податку на прибуток на загальних підставах з відсотковою ставкою 18% доходу. Внаслідок перевищення ліміту доходу, що підлягає оподаткуванню, підприємство виконало вимоги чинного податкового законодавства та в процесі виконання договору учасник-переможець зареєструвався як платник ПДВ, та звернувся до Замовника з проханням змінити ціну договору про закупівлю. Чи вправі замовник у даному випадку переглянути істотні умови договору про закупівлю з підстав, викладених у п.6 частини 4 ст.36 Закону, а саме: зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок;?
Відповідь
01.10.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4628 / 4602
Предмет закупівлі - будівельні роботи. За результатами торгів визначено переможця та запропоновану ним вартітсь робіт. При укладані договору підряду та перевірці наданої переможцем кошторисної документації віявлено ряд порушень керівних документів з ціноутворення. Наслідком приведення кошторису у відповідність до нормативів буде зменшення вартості підрядних робіт без зміни їх обсягів. Підрядник погоджується із наданими зауваженнями, згоден відкоригувати кошторис та укласти логовір підряду з ціною, нижчою, ніж визначено результатом закупівлі. Чи буде порушенням законодавства в даному випадку укладання договору підряду за ціною менше, ніж визначена результатом публічної закупівлі при збереженні обсягів та переліку робіт?
Відповідь
01.10.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5012 / 5084
Частиною четвертою статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених пунктами 1 – 8 частини четвертої статті 36. При цьому внесення змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим в кожному окремому випадку (Лист Мінекономрозвитку від 27.10.2016 р. № 3302-06/34307-06) У Листі Мінекономрозвитку від 14.08.2019 р. N 3304-04/33869-06 «Щодо зміни ціни у договорах постачання електричної енергії» зазначено, що згідно із частиною шостою статті 67 Закону N 2019 відповідно до правил ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку за результатами торгів оприлюднюються ціна та обсяги купівлі-продажу електричної енергії для кожного розрахункового періоду та інші показники, що можуть використовуватися як орієнтир (індикатор) для укладення правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії на ринку електричної енергії. Оприлюднення результатів торгів на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку відповідно до Закону N 2019 забезпечує ДП "Оператор ринку" на своєму вебсайті (https://www.oree.com.ua). Отже, для документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку, сторони можуть використовувати інформацію з вищезазначеного сайту. Водночас, перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію, щодо коливання ціни електричної енергії на ринку та перелік підтверджуючих документів не є вичерпним. Разом з тим, як свідчить практика, у переважній більшості випадків паперові документи (довідки, експертні висновки тощо) щодо коливання ціни електричної енергії на ринку, які оформляються та видаються уповноваженими установами та організаціями, фактично лише відтворюють інформацію (дані) про ціну та обсяги купівлі-продажу електричної енергії на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, яка оприлюднюється Оператором ринку (ДП "Оператор ринку") на офіційному вебсайті (https://www.oree.com.ua). Виходячи з викладеного, просимо роз’яснити, чи можуть сторони договору про закупівлю електричної енергії у якості документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку використовувати засвідчені роздруківки вебсторінок (Web-скріншоти) із сайту ДП "Оператор ринку" ( https://www.oree.com.ua), які містяться відповідну інформацію, без додаткового оформлення паперових довідок, висновків та інших документів третіми особами (органами, установами, організаціями), а також передбачити у договорі про закупівлю лише такий спосіб документального підтвердження коливання ціни електричної енергії на ринку.
Відповідь
26.09.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5438 / 5203
Доброго дня! В процесі казначейського обслуговування клієнтів виникають спірні питання в частині внесення до договору про закупівлі змін відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, але в супереч встановлених спеціальних норм, згідно з якими зміна істотних умов договору про закупівлю може змінюватися виключно у випадках, передбачених частиною 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). У зв'язку з цим просимо надати роз'яснення. Згідно з нормами частини 4 статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, встановлених частиною 4 статті 36 Закону. Відтак, якщо спеціальною нормою права (частиною 4 статті 36 Закону) заборонено укладання договору про публічні закупівлі з умовами договору, які відрізняються від умов тендерної пропозиції, та заборонено вносити зміни до договору, окрім певного переліку таких змін, то внесення змін до такого договору поза межами переліку, визначеного частиною 4 статті 36 Закону, означатиме нікчемність такого договору та таких змін до договору відповідно до частини 1 статті 37 Закону? Наприклад (на етапі укладання та/або після укладання): внесення змін в розділи договору про закупівлю «Предмет договору» (без зміни назви предмету відповідно до процедури), «Вимоги щодо якості» (без зміни встановленої якості у тендерній документації) та в інші розділи, згідно з якими змінюється деякий текст, який не суперечить істотним вимогам всієї процедури та закупівлі в цілому.
Відповідь
24.09.2019 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6016 / 6272
Відповідно до тендерної документації оплата за договором (капітальний ремонт) проводиться на підставі акта виконаних робіт.Договір підписано. Учасник наполягає на 30% авансі.Чи не є порушенням внесення змін в порядок оплати додатковою угодою та становлення авансу 30%???
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2