Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.11.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3638 / 3689
П.2 ч.4 ст. 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" передачено можливість внесення змін до договору, а саме зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. За рахунок чого можно збільшити вартість з а одиницю товару, якщо не збільшится загальна сума договору? Якщо за рахунок зменшення кількость (обсягів) то це є інша підстава (п.1,ч.4 ст.36). Що робити в такому випадку, коли постачальник звертається про збільшення ціни за одиницю товару, А замовник не має підстав для зменшення обсягів заупівлі?
Відповідь
27.10.2017 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4532 / 4214
Прошу пояснити, чи допускається (відповідає чинному законодавству) укладення договору за результатами торгів в валюті пропозиції учасника (долар/євро) - переможця, якщо останній є нерезидентом. Торги оголошено в гривні.
Відповідь
20.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3608 / 3528
Управлінням було проведено відкриті конкурсні торги на закупівлю робіт по відновленню гідрологічного режиму річки, та визначено переможця з яким укладено договір підряду. Основними параметрами об'єкта будівництва були: розчищення русла ділянки №1 та ділянки №2, спорудження руслової перемички перекату №1 та №2. Через 2 місяці після початку робіт по об’єкту виникла необхідність у зміні проектної документації, зі зміною параметрів будівництва ( спорудження руслової перемички перекату №2 не проводиться, а збільшується розмір перемички перекату №1 і додатково проводиться розчищення русла ділянки №3) без зміни загальної суми кошторису і без зміни твердої договірної ціни. Просимо Вас роз’яснити чи не буде порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» виконання робіт по об’єкту з урахуванням внесених змін до проекту.
Відповідь
18.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4194 / 4297
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) та Господарського кодексу України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч.1 ст.36 Закону). При цьому договірні відносини регулюються зокрема ЦК України та ГК України. Згідно з ч. 1 ст. 629 ЦК України (далі – ЦК) договір є обов’язковим для виконання сторонами. Водночас відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. При цьому випадки зміни істотних умов договору про закупівлю встановлені ст. 36 Закону. Згідно зі статтею 654 ЦК України за загальним правилом зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється. Виходячи з цього, для зміни договору про закупівлю сторони укладають додаткову угоду, яка за своєю природою є домовленістю двох сторін, спрямована на зміну цивільних прав та обов'язків, тобто така додаткова угода договором у розумінні частини першої статті 626 ЦК України. Разом з тим, згідно з ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Виходячи з викладеного, прошу роз’яснити, чи мають право сторони договору про закупівлю при зміні його істотних умов у випадах передбачених ч. 4 ст. 36 Закону, встановити, що умови додаткової угоди про зміну договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до її укладення.
Відповідь
11.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4232 / 4116
Згідно роз"яснення Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни до 10% можливе у разі коливання ціни товару на ринку. Спеціально уповноваженим органом, який проводить статистичні спостереження, зокрема і за соціально-економічними процесами, є Держстат України. Чи є обгрунтованим підтвердженням зміни ціни товару на ринку зміна ціни в декларації виробника, якщо замовник уклав договір на закупівлю із виробником товару.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2