Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
10.05.2019
Запитання      Тема: Виконання договору
Відповідно до пункту 101 постанови КМУ № 668 від 01 серпня 2005 року - оплата робіт, виконаних субпідрядниками, проводиться на підставі складених ними та підписаних генеральним підрядником документів про прийняття виконаних робіт та їх вартість і може проводитися безпосередньо генеральним підрядником або замовником, якщо це передбачено договором підряду та договором субпідряду. За результатом проведення процедури відкритих торгів Замовником було заключено договір підряду в змісті якого відсутня інформація про можливість проведення оплати субпідрядникам за виконані роботи (надані послуги) безпосередньо Замовником. Враховуючи викладене, з метою можливості застосування даної норми постанови, просимо роз’яснити, чи має право Замовник внести зміни до договору підряду (заключеного за результатом проведення процедури відкритих торгів) в частині доповнення його змісту інформацією про можливість здійснення Замовником оплати за виконані субпідрядником роботи (надані послуги) безпосередньо на рахунок субпідрядника?
Відповідь
08.05.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Чи можна вносити зміни до тендерного договору про закупівлю щодо термінів поставки товару (переносити терміни поставки на пізніші дати) в межах строку дії договору, враховуючи ст.ст. 36,37 Закону України "Про публічні закупівлі", ЦКУ та ГКУ? Чи є термін поставки істотною умовою договору про закупівлю?
Відповідь
07.05.2019
Запитання      Тема: Відкриті торги
Добрий день. Допоможіть розібратися, буль ласка ...... В 2018 році був проведений тендер за процедурою відкриті торги. Проектно-кошторисна документація пройшла експертизу із заробітною платою 3500 грн. Проведено тендер ... .укладено договір (термін дії до 31.12.2019), частково вже виконані роботи (реконструкція). При виконанні робіт виникли роботи непередбачений проектом і початковим договором і проект відправлений на коригування. Чи маємо ми право у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» при коригуванні проектно-кошторисної документації передбачити вже нову заробітну плату Мін регіону у 2019 році? Зрозуміло, що виникнуть додаткові роботи, які приведуть до переговірної процедури (кошторисна вартість збільшиться лише на 10 відсотків). Питання - як без порушення законодавства ув'язати первинній основний договір з відкоригованої документацією ? Адже тепер специфікація(об'єми робіт) у відкоригованої документації буде різниться від первинної специфікації (об'ємів робіт) до тендерній документації, згідно якої підрядник склав договірну ціну до основного договору? Тобто…змінюється опис роботи, а об’єм лишається як у тендерної специфікації…Сума договору та ДЦ первинного договору не зміниться (адже трохи зменшиться),,,,,зміниться лише де ніде розцінка (наприклад: «фарбування стін водоємульсіоной фарбою» змініться на «фарбування стін масляною фарбою». Чи можемо ми так робити? Як що можно, пояснить по кроково цю ситуацію....Як потрібно зробити?
Відповідь
02.05.2019
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня,у 2018 році проведено відкриті торги на виконання робіт з будівництва водопроводу(договір діє до липня 2019 року),частину робіт виконано,але рішенням міської ради затверджено розмір середньомісячної заробітної плати, яка враховується при визначенні вартості будівництва в місті Жашкові Черкаської області, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів комунальних підприємств, установ та організацій, в розмірі 8522,6 грн. на 2019 рік.Кошторисна документація буде коригуватися,як нам внести зміни,якщо в договорі вказано,що ціна є твердою.Завчасно вдячна.
Відповідь
19.04.2019
Запитання      Тема: Планування закупівель
Просимо надати роз’яснення з наступного питання. Відділ освіти- бюджетна установа, яка фінансується з державного та місцевого бюджетів. Потребу в бюджетних асигнуваннях, річний план закупівель, додаток до річного плану за КЕКВ 2230 «Продукти харчування» визначаємо на підставі очікуваної вартості предмету закупівлі. Потреба в закупівлі продуктів харчування спрямована на організацію безперебійного харчування вихованців закладів освіти району. Контингент вихованців, добові норми харчування (згідно з нормами, визначеними постановою КМУ від 20.10.2010 р. № 953), перспективне меню- показники на підставі яких розраховується потреба на продукти харчування. Тому очікувану вартість предмета закупівлі (продукти харчування) визначаємо на підставі річної потреби в бюджетних асигнуваннях та можливих надходжень по спецфонду.Так як відділ організовує харчування і за батьківські кошти. На початку року головний розпорядник при затвердженні кошторису виділяє асигнування тільки частину коштів(в залежності від надходжень до районного бюджету), а не на повну річну потребу. Решту коштів виділяють додатково, упродовж поточного бюджетного року і фактичні надходження по спецфонду проходять теж упродовж року. У зв’язку з цим відділ освіти не має можливості зареєструвати в Казначействі договір про закупівлю на суму річної потреби. Хоча в договорах передбачена умова: бюджетні зобов’язання будуть взяті в межах відповідних бюджетних асигнувань. У разі закупівлі продуктів харчування на суму, яка перевищує 200 тис. грн., установа укладає додаткову угоду щодо зменшення бюджетних зобов’язань пропорційно до виділених асигнувань. У разі збільшення плану асигнувань казначейство відмовляється реєструвати додаткову угоду про збільшення бюджетних призначень і рекомендує укладати прямий договір. Але ж відділом укладено договір на закупівлю продуктів, виходячи із річної потреби. Закупівельне законодавство, тобто Закон № 922 та Порядок № 454, не містять чітких роз’яснень з цього приводу. Чи вправі відділ проводити закупівлю продуктів за очікуваною вартістю предмета закупівлі, визначеною на весь бюджетний рік? Як реєструвати такі договори в Казначействі? Чи мають рацію казначеї, коли вони відмовляють реєструвати договір частково? При цьому свої дії вони пояснюють тим, що договір про закупівлі не дозволено реєструвати декілька разів (оскільки предмет закупівлі заборонено ділити на частини). І чи може відділ змінювати бюджетні зобовязані відповідно до кошторису до одного договору декілька разів. Наприклад: сума договору на закупівлю мяса свинного за очікуванною вартістю один мільйон двісті тисяч, згідно затвердженого кошторису на 2019 рік на данний предмет закупівлі є 572 000 грн. І відповідно укладена додаткова угода про приведення бюджетних зобовязань у відповідність до кошторису, протягом січня-березня надійшли кошти по спецфонду та рішенням сесії районної ради ще виділено кошти в загальній сумі 230 000 грн. Відділ освіти укладає додаткову угоду до договору на 1200000грн. про зміну бюджетних призначень в сторону збільшення на 230000 грн.відповідно до фактичних надходжень по спефонду та рішення сесії. Казначей відмовляє в реєстрації даної угоди і рекомендує знову проводити торги, так як сума більша ніж 200000 грн. Якими мають бути дії бюджетної установи? З повагою Начальник відділу Ж. М. Сінькевич
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json