Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
03.11.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
569 / 571
Добрий ранок! На закупівлю послуг теплопостачання на 2021 рік була проведена переговорна процедура, заключено договір на близько 380 тис. На сьогодні збільшено тариф майже в два рази згідно рішення міської ради. Згідно п.7 частини 5 ст.41 можна було б заключити додаткову угоду на збільшення вартості договору без зміни кількості послуг якщо це є в договорі, я правильно розумію? Але постачальник в договорі прописав що в разі зміни ціни додаткові не заключаються, нова ціна застосовується з моменту затвердження тарифу. Пропорційно залишку послуг, які мали б бути отримані до кінця року відповідно до нового тарифу (без зміни обсягу, який планували на початок року) виникає потреба на близько 160 тис. Як діяти в цьому випадку? Заключити додаткову, якщо в договорі інформація що в разі зміни тарифів вони застосовуються зразу і без додаткових угод? Провести переговорку після того як цей договір буде виконано (але сума менше 200 тис.грн)? Укласти прямий договір на додаткові кошти здається теж не вірним, так як сума більше 50тис.
Відповідь
26.10.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1639 / 1690
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі», процедурами закупівлі є: а) конкурентні процедури (ч. 1 ст. 13 Закону): - відкриті торги; - торги з обмеженою участю; - конкурентний діалог. б) виняткова процедура (ч. 2 ст. 13 Закону): - переговорна процедура. В силу ч. 3 ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник здійснює процедури закупівлі шляхом використання електронної системи закупівель. Аналогічною є вимога до процедури проведення спрощеної закупівлі. Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі», спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону. Виходячи з вищевикладеного, договором про закупівлю є договір, укладений за результатами проведення наступних процедур: - відкриті торги; - торги з обмеженою участю; - конкурентний діалог; - переговорна процедура; - спрощена закупівля. Всі вказані процедури проводяться виключно з використанням електронної системи закупівель. Таким чином, в силу положень Закону України «Про публічні закупівлі», договір про закупівлю може бути укладений лише з використанням електронної системи закупівель. Отже, договори, укладені без використання електронної системи закупівель не є договорами про закупівлю в розумінні п. 6 ч. 1 ст. 1 та інших положень Закону України «Про публічні закупівлі». Разом з тим, відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю. У зв’язку з вищевказаним, прошу надати роз’яснення з приводу наступних питань. 1. За якою процедурою договори про закупівлю можуть укладатись без використання електронної системи закупівель? 2. Чи договори, укладені без використання електронної системи закупівель можуть набувати статусу договору про закупівлю в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»? 3. Чи чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» допускається укладення хоч одного виду договору, який би одночасно був договором про закупівлю та був укладеним без використання електронної системи закупівель? 4. Чи чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» допускається існування договорів, на які розповсюджується дія п. 13 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі», адже предметом правового регулювання вказаної норми є саме договори про закупівлю?
Відповідь
26.10.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1718 / 1775
Відповідно до статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» Переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. п. 3 ч.2 ст. 40 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, зокрема у разі якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі, зокрема оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується; Підстава відповідно до частини другої статті 40 Закону зокрема оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується, застосовується у разі якщо: - після оцінки тендерних пропозицій оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність замовника щодо триваючого тендера; - обсяг не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера Статтею 18 Закону, передбачено порядок оскарження процедур закупівлі до Органу оскарження ч. 24 ч. 8 Закону передбачено, що право на оскарження не обмежує права суб’єкта оскарження на звернення до суду без попереднього звернення до органу оскарження. Враховуючи викладене, прошу надати роз’яснення: - про яке оскарження прийнятих рішень зазначено у п. 3 ч.2 ст.40 Закону? - чи являється оскарження до суду таким оскарженням?
Відповідь
10.10.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1892 / 1888
У серпні цього року була проведена переговорна процедура (скорочена). Підставою стала аварійна ситуація, а саме прорив труби. Необхідно було в найкоротні терміни здійснити заміну труби, бо інакше пів міста залишилось би без водопостачання та водовідведення/ Було отримано Протокол засідання Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де зазначену ситуацію було визнано надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Було проведено переговори з Постачальником, опубліковано Повідомлення про намір укласти договір, де описано було обгрунтування, проте не додано підтверджного обгрунтування такої закупівлі, а саме: Протоколу засідання комісії. Через 5 днів було підписано договір, та опуліковано його в системі. Закупівля завершена ( труба закуплена, оплачена згідно договору). Однак, нещодавно було отримано лист від ГО "Центр громадського моніторингу та досліджень", де зазначалось, що така процедура була проведена з порушенням законодавства, оскільки не було надано разом із повідомленням про намір укласти договір , підтвердження обгрунтування для проведення такої процедури, та прохання усунути вищевказані порушення. Питання, чи це дійсно є помилкою? Як правильно надати відповідь? І якщо це порушення, які дії необхідно вчинити Замовнику, у випадку, якщо договір уже укладено та практично виконано? Дякую за відповідь!
Відповідь
04.10.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1624 / 1637
Замовником було проведено переговорну процедуру закупівлі газу на підставі п. 2 ч. 3 ст. 40 Закону України “Про публічні закупівлі” – у зв’язку з тим, що у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю після розірвання договору з вини учасника на строк, достатній для проведення тенедера, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Договір про закупівлю був складений та підписаний в обумовлені законодавством терміни. Однак, зазначений договір не був зареєстрований в казначействі на підставі того, що казначейство вважає, що договір повинен бути розрахований на суму договору, яка не виконана тобто, якщо договір закупівлі 100000,00 грн. виконано 20000,00 грн, то переговорна процедура повинна була пройти на суму 80000х20%=16000,00 грн, тобто сума переговорної процедури на заключення договору становить 16000,00 грн. Просимо надати роз'ясненя, про яку суму закупівлі розірваного договору йде мова?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2