Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1350 / 1394
Доброго дня! Прошу надати роз'яснення що розуміється під поняттям "об'єктивні обставини", яке випливає із змісту п.3 ч.7 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі"-(виникнення об'єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі). Чи можна вважати об'єктивними обставинами негоду, а саме буревій, тощо?
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1717 / 1811
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (далі – Коледж, заклад) являється замовником у розумінні п.3 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі», зі змінами та здійснює оприлюднення інформації та документів у сфері закупівель через електронний майданчик ZAKUPKI.PROM.UA. З 19.04.2020 року набули чинності зміни, які Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 №114-IX внесено до Закону України «Про публічні закупівлі». Серед іншого, внесені до Закону України «Про публічні закупівлі» зміни стосуються форм документів у сфері публічних закупівель. Законом України «Про публічні закупівлі» визначено перелік інформації, що обов’язково повинні містити, зокрема річний план закупівель, оголошення про проведення спрощеної закупівлі, звіт про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель, оголошення про проведення відкритих торгів. Так, п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що у річному плані повинна міститися, в тому числі інформація стосовно місцезнаходження замовника та його категорії. Пунктами 3, 10, 11, 12 ч.3 ст.14 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, обов’язково зазначаються, в тому числі: - інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі; - методика оцінки пропозицій; - умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати); - умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати). Відповідно до п.1, 4, 5 ч.1 ст.19 Закону України «Про публічні закупівлі» у звіті про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель обов’язково зазначаються, в тому числі: - місцезнаходження замовника; - вид закупівлі; - застосовані критерії оцінки. Згідно з п.8, 9 ч.2 ст.21 Закону України «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію, в тому числі: - мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції; - умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). Аналізом інформації, що оприлюднюється в системі електронних закупівель PROZORRO встановлено, що річний план закупівель, оголошення про проведення спрощеної закупівлі, звіт про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель, оголошення про проведення відкритих торгів не містять вищевказаної обов’язкової інформації, передбаченої Законом України «Про публічні закупівлі». Причиною зазначеного є те, що на теперішній час функціонал електронного майданчика ZAKUPKI.PROM.UA не дозволяє в повному обсязі оприлюднити всю необхідну інформацію, що вимагається Законом України «Про публічні закупівлі». Не виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі» ставить під загрозу проведення закладом публічних закупівель, а також може призвести до складання щодо уповноважених осіб Коледжу, протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Враховуючи вищевикладене, Коледж звертається з проханням надати узагальнену відповідь рекомендаційного характеру щодо наступного. Яким чином заклад має забезпечити оприлюднення в системі електронних закупівель PROZORRO обов’язкової згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» інформації, вказаної у даному листі, якщо на сьогоднішній день функціонал електронного майданчика ZAKUPKI.PROM.UA не дозволяє виконати ці дії? Заздалегідь вдячні за вичерпну відповідь!
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1761 / 1692
Добрий день. Чи не буде дискримінацією учасників включення в тенд.документацію наступних вимог: 1. В разі якщо Замовник встановлює, що доставка обладнання в ремонт та в зворотному напрямку здійснюється силами за рахунок Замовника в межах певної області або міста де територіально розташований Замовник. Учасники з інших регіонів здійснюють доставку обладнання за свій рахунок. 2. Чи можна конкретно обмежувати територію (наприклад область, район,місто) на якій повинна буде знаходитись база Виконавця (наприклад СТО при тех.обслуговуванні та ремонту авто)
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1782 / 1798
І. Згідно з частиною 7 статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі, зокрема: якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю. Запитання 1: Чи зобов’язаний замовник вимагати від суб’єкта господарювання, з яким буде укладатись договір, документи, які вимагались в оголошенні про спрощені закупівлі, наприклад: довідки, гарантійні листи, інформацію/документи про право підписання договору про закупівлю, статут тощо? ІІ. Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема: оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю - не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій; при цьому частиною 4 статті 41 встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Поряд з цим, пунктом 24 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено, що пропозиція учасника спрощеної закупівлі - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі; Запитання 2: Якщо замовник не вимагає подання заповненого/підписаного/оформленого договору у складі пропозиції учасника спрощеної закупівлі чи має право замовник та переможець укладати договір за результатами спрощеної закупівлі на інших умовах аніж ті, що викладені у проекті договору? Запитання 3: Чи має право замовник та переможець спрощеної закупівлі розширити та/або доповнити та/або деталізувати умови викладені в проекті договору?
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1733 / 1776
Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації (надалі – замовник) просить Вас надати роз’яснення з наступного питання. Частиною четвертою статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) встановлені категорії замовників, що використовуються у Законі. При публікації процедур закупівель, категорія замовника згідно з положеннями Закону повинна міститися у річному плані, в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оголошенні про проведення закупівлі для укладення рамкової угоди, оголошенні з відомостями про укладену рамкову угоду, звіті про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи, оголошенні про проведення відкритих торгів, повідомленні про намір укласти договір про закупівлю, оголошенні про проведення конкурентного діалогу, оголошенні про проведення торгів з обмеженою участю, протоколі кваліфікаційного відбору, повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю, звіті про виконання договору про закупівлю. З порушеного питання Мінекономіки надано роз’яснення від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 щодо визначення замовників, у якому зазначено що категоризація замовників, є нововведенням Закону, які запроваджено для чіткого та однозначного віднесення цих суб’єктів під дію Закону, а також для зручності користувачів електронної системи закупівель. При реєстрації замовником юридичних зобов’язань в органі Державної казначейської служби, а саме договорів укладених за результатами процедур закупівель які було проведено після внесення змін до Закону (введення у дію Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ), між замовником та казначейською службою виникло протиріччя з питання застосування законодавства. Орган Державної казначейської служби, посилаючись на інформацію яка викладена у звіті про результати проведення закупівлі, вважаючи її істотною умовою, яка обов’язково повинна бути внесена до договору, вимагає від замовника внесення в преамбулу договорів - категорії замовника, та відмовляється реєструвати укладені договори без внесення зазначеної інформації. Згідно з статтею 19 Конституції України Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами пункту 12 частини 1 статті 9 Закону, просимо Вас надати роз’яснення, з порушеного питання.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2